Skocz do zawartości

negatyw


pawel87

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, mike_van_mik napisał:

Przyjezdza znów klient usunął 2 usterki a 2 dalej wiszą - kasujesz 40 zł

A skąd ta kwota? Sprawdzasz  4 usterki to kasujesz za 4 a to że dwie nie zrobione no cóż....

 

35 minut temu, Paprock napisał:

sorry Gregorry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mike_van_mik napisał:

najpierw wystawiłeś N za 4 usterki - czyli zapewne 80 zł skasowałeś

"majk", to że ja jestem w stanie rozwikłać o co Ci biega, zapewne wielu innych doświadczonych diagnostów także, nie znaczy, że wszyscy, zatem, 4 usterki wystawiono podczas OBT i za takie badanie  nie ma 80 zł, zanim puścisz post, zrób podgląd, przeczytaj, popraw tak, żeby było prosto i czytelnie, plisssssssss. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za odpowiedź i rozwiane wątpliwości. Panowie ,nurtuje mnie jedno zagadnienie. Nie jestem jeszcze ,aż tak doświadczony więc szukam pomocy tutaj. Taka sytuacja. 

Przyjeżdża klient na OBT.  Termin badania przegapił o tydzień. Przystępuje do OBT. Otrzymuje negatyw. Wiadoma sprawa wystawiamy zaświadczenie i 14 dni na usunięcie usterek. I teraz zaczyna się caly cyrk którego nie rozumiem. Teoretycznie gość ma 14 dni na usunięcie usterek ale moje pytanie dotyczy ,czy może się on poruszać pojazdem ? Czy ze względu na N - "pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych" w zaświadczeniu nie może się nim poruszać na kołach. Jak powinno wyglądać poprawnie wypełnione zaświadczenie w takim przypadku. W moim programie można wystawić pole termin następnego badania jako XXXX lub wskazać 7/14 dni. Czy robić dopisek ,że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych ?

 

Mam nadzieję że udało mi sie wytłumaczyć co mam na myśli.

Pozdrawiam.

Edytowane przez sebeklca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sebeklca napisał:

Termin badania przegapił o tydzień.

Jeżeli termin BT przegapił o tydzień to literalnie auto powinien przywieźć na lawecie na teren stacji, ewentualnie załatwić sobie pozwolenie czasowe.
 

 

13 godzin temu, sebeklca napisał:

pole termin następnego badania jako XXXX lub wskazać 7/14 dni.

Jeżeli dajesz N- wtedy nie wyznaczasz TNBT, zostawiasz XXXX

13 godzin temu, sebeklca napisał:

Czy robić dopisek ,że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych ?

Żadnego dopisku nie robisz, bo i po co?
 

 

13 godzin temu, sebeklca napisał:

czy może się on poruszać pojazdem ?

No jeżeli nie ma ważnego BT to jak może się poruszać po drodze?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, sebeklca napisał:

,czy może się on poruszać pojazdem ?

Jeżeli określisz usterkę jako UI to pojazd może poruszać się po drodze. Jeżeli określisz usterkę jako USZ, to masz prawo ograniczyć lub zakazać poruszania się tym pojazdem.

28 minut temu, Dominz napisał:

No jeżeli nie ma ważnego BT to jak może się poruszać po drodze?

Pomimo, że wynik BT jest negatywny to użytkownik wypełnił obowiązek ustawowy i przedstawił pojazd do badania technicznego i nie można go porównać z brakiem BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zakręciłem:icon_e_confused:, fakt miałem na myśli to, że jak wynik BT będzie N to może się poruszać przez 14 dni razem z zaświadczeniem- i tak zawsze klientom tłumaczyłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dominz napisał:

jak wynik BT będzie N to może się poruszać przez 14 dni razem z zaświadczeniem- i tak zawsze klientom tłumaczyłem :)

 

Literalnie - pojazd jest dopuszczony do ruchu jeśli m.in. spełnia art. 66. Dlatego pojazd niesprawny (wynik N, a czasem nawet P) do ruchu dopuszczony nie jest, bo nie spełnia warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dominz napisał:

 fakt miałem na myśli to, że jak wynik BT będzie N to może się poruszać przez 14 dni razem z zaświadczeniem- i tak zawsze klientom tłumaczyłem :)

Powiedz to tym co na drodze pracują i wcale nie mam na myśli tych co linie malują albo nawierzchnie naprawiają .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 10:08, Dominz napisał:

jak wynik BT będzie N to może się poruszać przez 14 dni razem z zaświadczeniem

A ktoś mi może podpowiedzieć, jak podchodzi do takiego tematu organ kontroli np policja.

Powiedzmy klient dostał na OBT N - UI ma 14 dni na usunięcie usterki. i załóżmy,  że po 5 dniach od badania okresowego policja go zatrzymuje - rutynowa kontrola. Badań ważnych nie ma, ale przedstawił auto do OBT. Policja może mu mandat wypisać za brak ważnego badania, mimo że ma zaświadczenie z przeprowadzonego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiedzią będzie fakt, iż przy negatywie w CEPIK-u i tak widnieje " brak informacji o ważnym badaniu technicznym", a na osi czasu "wynik badania - negatywne"

 

A ubezpieczyciel, przy stłuczce w identycznej sytuacji wypłaci odszkodowanie czy odmówi przez brak ważnego badania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mike_van_mik napisał:

Policja może mu mandat wypisać za brak ważnego badania

Ostatnio miałem przypadek że za brak badania nawet DR kartonikowego nie zabrali tylko wystawili pokwitowanie i wirtualnie zatrzymali. Mandatu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest identycznie jak na pokwitowaniach policyjnych. Raczej żaden służbista się nie odważy by wpisać termin na używanie pojazdu. Dlaczego? Bo jak takie coś narobi jeszcze więcej bałaganu, to służbista będzie miał kłopot, na zasadzie, że właściciel cała winę na niego zwali, "że jak to, przecież aspirant zezwolił, o tu siedem dni wpisał,to o co chodzi :nausea:?"

Jest [N] w zaświadczeniu i jazdy NIE MA, ale co klient z tym zrobi, to mało mnie obchodzi!

 

Niektóre pojazdy dopuszcza do ruchu dowód rejestracyjny i obowiązek przeprowadzania badań.

Niektóre pojazdy dopuszcza dowód rejestracyjny bez obowiązku przeprowadzania badań.

Niektóre pojazdu dopuszcza do ruchu artykuł 66 ustawy i nie ma sprawy. ;-)

 

Oczywiście należy pamiętać, że tak diagnosta jak i policjant przy okolicznościach opisanych w artykule 132 ustawy może zezwolić na siedmiodniowe używanie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie znam ale  mógłbyś mi powiedzieć co usterka 5.2.2.c ma wspólnego z

15 godzin temu, benoo napisał:

jaki kod usterki dajecie na uszkodzone tuleje wahacza?

?:oops:

Bo usterka ( 5.3.3.a ) jak najbardziej pasuje ( do rzeczowej sprawy ) i w zaświadczeniu z ręki dopisałbym o którą tuleje chodzi i jakiego wahacza dotyczy.:icon_wink:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Przepraszam za odkopanie ,ale myślę ,że nie ma sensu zakładać nowy temat.
Klient otrzymał na BT wynik negatywny dnia 22.12. Dzisiaj przyjechał ,na badanie poprawkowe. 
Nie było by w tym nic dziwnego ,gdyby nie to ,że klient w trakcie 14 dni na usunięcie usterki przerejestrował samochód z tablic rejestracyjnych sąsiedniego miasta na moje miasto na podstawie zaświadczenia z wynikiem negatywnym.

Czy takie coś jest w ogóle możliwe ? Czy to podwórkowy twór WK.
@michal_k Coś podpowiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe badanie techniczne miał ważne do 04.02.2021. Czyli można tak ? I nie ma później problemu z identyfikacją ,że na zaświadczeniu inne TR ,a fizycznie inne?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miał ważne to nikt nie zaprzątał sobie głowy negatywem. Moim zdaniem zmiana numeru rejestracyjnego nie przeszkadza w wykonaniu badania poprawkowego (w zaświadczeniu powinien znaleźć się nowy numer).

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zgoda. Nie wiem czy to tak działa w innych WK ale u mnie jeśli zmieniasz na przykład z starostwa na urząd Miasta bo weźmy na przykład, że się przeprowadziłeś musisz mieć ważne badanie okresowe minimum 30 dni. Inaczej WK odsyła w na BT. Tutaj od 22 nie ma tych 30 dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sebeklca napisał:

 Tutaj od 22 nie ma tych 30 dni. 

Może zmęczony jestem, ale skoro 

 

2 godziny temu, sebeklca napisał:

Okresowe badanie techniczne miał ważne do 04.02.2021.

to 30 dni jak nic na dzisiejszy dzień jest, a co dopiero na dzień wydania nowego DR 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.