Skocz do zawartości

Sprawdzenie TYLKO amortyzatorów czy TYLKO hamulców


Bandzior

Rekomendowane odpowiedzi

Temat przewinął sie kiedyś , aczkolwiek nie został jednoznacznie określony.

 

Wpada klient i prosi o sprawdzenie pojazdu przed zimą czy przed trasą ew. świeżo zakupionego

 

Tylko amorki hamulce i rzut okiem na podwozie

 

Jaki przepis na to pozwala?

Bądź jaki tego zabrania?

 

Pomóżcie Koledzy proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacje są różne. Ja pracuję na dwóch stacjach i na obu mam cennik usług dodatkowych i je wykonuję. Nawet w projekcie zmian PORD jest to ujęte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, że wszyscy tak robią , ale jak to sie ma w świetle prawa.

 

Można czy nie?

 

Podczas kontroli TDT, tez bez problemu zrobilibyscie taka usługę ?

 

Czy jest jakis przepis który zabrania takiej usługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można czy nie?
Jak już pisałem, interpretacje są różne.
Podczas kontroli TDT' date=' tez bez problemu zrobilibyscie taka usługę ?

[/quote']Pomijając fakt, że na moim terenie kontrolę prowadzą WK, to tak, zrobiłbym. U mnie zasada jest prosta - poprawa BRD i zwiększenie świadomości posiadacza pojazdu o stanie technicznym.

Czy jest jakis przepis który zabrania takiej usługi?
Nie. Jedni (w tym ja) uznają, że działalność regulowana SKP jest w zakresie wykonywania BT, a ustawa o swobodzie działalności gospodarczej daje przedsiębiorcy możliwość świadczenia usług jakie chce i ma zgłoszone. Dla SKP jest to
71.20.B Pozostałe badania i analizy techniczne

 

Podklasa ta obejmuje:

 

wykonywanie fizycznych, chemicznych i innych rodzajów badań, pomiarów i analiz wszystkich typów materiałów i wyrobów, włączając:

wykonywanie badań akustycznych i związanych z wibracjami,

wykonywanie badań składu i czystości minerałów itp.,

wykonywanie badań wytrzymałościowych, dotyczących gęstości, trwałości oraz wykonywanie pomiarów poziomu radioaktywności itp.,

wykonywanie badań na zgodność z wymaganiami i niezawodność,

wykonywanie badań silników, pojazdów samochodowych, sprzętu elektronicznego itp.,

wykonywanie badań radiograficznych spawów i spoin,

wykonywanie pomiarów uszkodzeń,

wykonywanie badań, pomiarów i analiz chemicznych i biologicznych składu i czystości wody i powietrza,

wydawanie atestów dla pojazdów silnikowych, statków, samolotów,pojemników ciśnieniowych, elektrowni jądrowych itp.,

wykonywanie okresowych przeglądów technicznych pojazdów silnikowych,

wykonywanie prób przy użyciu modeli lub makiet (np. samolotów,statków, tam itp.),

działalność laboratoriów policyjnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne jak jasne. To jest tylko rozpiska do kodów PKD, a trzeba wiedzieć, że w specyficznym kraju rządzonym przez :x... Jeden samochód po przepisach drogowych jest samochodem ciężarowym, a po przepisach celnych całkiem na odwrót, bo osobowym. :evil: Heh...I każda 'ustwa' ma soją rację. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bierzemy to całościowo a nie wyrywkowo

 

Nigdzie nie jest napisane, że przedsiębiorca musi świadczyć wszystkie usługi wymienione w PKD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne

Nic nie jest jasne i nie będzie - temat rzeka poruszany co trochę na forum - tyle samo za co przeciw - sprawdzam tak jak wszyscy -tylko za FREE w wolnej chwili a że zapier... cały czas więc czeka na wolną wjazd - ogólnie każdy klient w okresie między przeglądowym może sobie podjechać sprawdzić pojazd np. przed wakacjami, po wymianie kloszy na ustawienie świateł , przed przeglądem itp jeśli poczeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.