Skocz do zawartości

Ile czasu zajmuje Wam wykonanie badania na OSKP


kurant2000

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam Was drodzy diagności odpowiedzcie tak szczerze Ile czasu zajmuje Wam wykonanie badania na OSKP np Ciągnika siodłowego z naczepą ? i ile takich badań dziennie wykonujecie? lub podobne badania np ADR ? :D

Proszę odpowiedzieć na pytanie tak uczciwie

A może wszystko odbywa się na ilość a nie na jakość czy jakoś to będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnik z naczepą- czyli dwa badania to u mnie ok. godzina, zależy co przyjedzie, miałem ostatnio po zabraniu dowodu za opony, pajaca który nic nie zrobił i wywiązała się dyskusja- musiał interweniować szef... No wtedy było więcej jak godzina... Z ręka na sercu jak ktoś robi zestaw, powiedzmy w pół godziny...to coś jest nie elloo :roll::roll::roll:

Z ADR-em jest odrobinę dłużej, ale może się nie znam... dopiero jednego ogarnąłem w karierze, do mojej OSKP nie chcą w okolicy- może to i dobrze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się w ostatnim czasie z mnóstwem identycznych pytań i ma to zapewne związek z wejściem Cep 2.0.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi a uczciwe wykonywanie badań na pewno nie narazi nikogo na nieprzyjemności. Pytający o takie rzeczy z góry podkładają się jako "nierzetelni:.

 

Jednakże zastanawia mnie jedna kwestia odnośnie badań ciągnika i naczepy. Do tej pory wykonywałem takie badania "jednym rzutem na taśmę" tzn badanie dwóch oddzielnych pojazdów odbywało się za jednym wjazdem na halę.

Na jakimś szkoleniu (wydaje mi się, że w PIMOT) była właśnie mowa o czasach trwania badań i zalecano aby oddzielnie badać ciągnik (łącznie z wystawieniem dokumentów itd.) a dopiero zaczynać badanie naczepy, co wiązało się z powtórnym wjazdem zestawu na OSKP.

I tu moje pytanie: Jak to się odbywa u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę cięgiem oba pojazdy przez stanowisko i cięgiem jeden po drugim wpisuję do rejestru.

Czasem, jak nie zapomnę, to rozdzielę rolki, że ciągnik dwie osie, a potem naczepa trzy osie.

Ja wejdzie archiwizacja pomiarów, to trudno. Wprowadzę do kompa linii ciągnik i najwyżej w międzyczasie wysiąde i do kompa naczepę wprowadzę. Ale jeździć po dwa razy? Ani myślę na dzisiejsze czasy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakimś szkoleniu (wydaje mi się, że w PIMOT) była właśnie mowa o czasach trwania badań i zalecano aby oddzielnie badać ciągnik (łącznie z wystawieniem dokumentów itd.) a dopiero zaczynać badanie naczepy, co wiązało się z powtórnym wjazdem zestawu na OSKP.

I tu moje pytanie: Jak to się odbywa u Was?

 

Powinno się sprawdzać ciągnik bez naczepy...wiadomo siodło sprawdzić tabliczkę itd. ale wiadomo jak jest przyjedzie kierowca i powie "co i może odczepić mam naczepę" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum z roku 2011 a teraz zbliża sie CEP stąd moje pytanie

 

Ale jakie ma to znaczenie, zakres czynności podczas OBT nie uległ zmianie od 2011r oprócz sprowadzonych z "zagramanicy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej zapytać czy od badania okresowego zestawu dłużej czasami nie trwa sprawdzenie w oponach samego ciśnienia! :evil:

Gdyby pompować tym manometrem co mamy na stacjach, to zdecydowanie badanie zestawu trwa mniej od pompowania ;D (mam obok wulkanizację dla ciężarowych...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum z roku 2011 a teraz zbliża sie CEP stąd moje pytanie

 

Ale jakie ma to znaczenie, zakres czynności podczas OBT nie uległ zmianie od 2011r oprócz sprowadzonych z "zagramanicy"

 

nie pytam o zakres czynności tylko ile czasu poświęca diagnosta na badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwność i podejście do pytania jest dziecinnie rozbrajające...

 

Oczekujesz, że ktoś powie, że robi to w 20 minut? I tak publicznie na forum to ogłosi w sytuacji gdy bardzo wielu użytkowników tego forum zna się osobiście? :razz:

 

A już to nastawienie, że w 2011 to było co innego bo nie było mowy o cepiku to już w ogóle jakieś irracjonalne. To co - wtedy inaczej się badało czy jak? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum z roku 2011

A w regulaminie forum jest ,żeby nie powielać tematów...

Trzeba było pisać w tym starym temacie to by stał się aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.