Skocz do zawartości

Czy po każdym badaniu drukujecie zaświadczenie dla klienta?


patrolers

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałeś o uniezależnieniu pracownika od pracodawcy a może rakiem wycofujesz się z tego pomysłu?

hhhhmmmmm mówisz, że ja zapomniałem ? To zupełnie kto inny zapomniał !!! Czytałeś projekty pod tytułem: "TDT bierze wszystko" ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient nie wyjedzie ze stacji bez zaświadczenia - a co mam z nim zrobić - tłumaczę - iż mamy wysokiej klasy papier do drukarki i w razie potrzeby będzie się musiał trochę namęczyć aby wykorzystać go do innych celów i uważać na zszywkę z paragonu żeby nie zrobić sobie krzywdy :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś projekty pod tytułem: "TDT bierze wszystko" ???

Czytałem, choć nie wiem czy to była ostatnia jego wersja ale najlepiej to nie wyglądało.

Czy przewidziane sa jeszcze jakieś zmiany w tym projekcie?

 

[ Dodano: 26-09-2017, 21:40 ]

Personalnie odpowiada urzędnik oczywiście - nie jego dyrektor przecież.

Czy przypadkiem nie odpowiada ta osoba, która podpisuje decyzje? Nie wszyscy urzędnicy wydają decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies drobne zmiany pewnie mogą być, np. ile złotych od badania przelewa się na konto TDT :D

 

Kiedys było 4 złote a potem widziałem 3,50

 

Przy 15 milionach badan rocznie w Polsce, dawało im to około 60 milionów złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies drobne zmiany pewnie mogą być
Na dzień dzisiejszy, o ile mnie rachunki nie mylą, mamy 6 (słownie szóstą) zmianę projektu. I każda następna różni się od poprzedniej w sposób znaczący w pewnych kwestiach. Przykładowo badanie dla spóźnialskich - pierwotnie BT w centrum TDT, podwójna opłata będąca przychodem TDT. Po zmianie - brak dodatkowych wymagań dla OBT spóżnialskich, mandat 500 zł. Kolejna zmiana - OBT na każdej SKP, podwójna opłata, będąca przychodem skarbu państwa. Jeszcze wiele może się zmienić w tym projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla spóźnialskich?

Ale chyba jeszcze nie weszło? Bo nie wiem czy czy lecieć z ciapkiem na przegląd czy jeszcze poczekać ;)

Ciekawe kiedy wejdzie bo kończą mi się chyba 4 przeglądy w tym roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że muszę tego pilnować bo do czerwca to pewnie skończą się badania w kilku przyczepach a nie widzi mi się płacić więcej niż minimalna stawka ;)

Znowuż z drugiej strony jest po żniwach i do następnych żniw będą stały więc po co robić im OBT, na dłużej DR starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... z drugiej strony jest po żniwach i do następnych żniw będą stały więc po co robić im OBT, na dłużej DR starczy.

 

A w przyszłym roku ...

... i do następnych żniw będą stały więc po co robić im OBT, na dłużej DR starczy.

 

:evil:

 

I za dwa lata ... , trzy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skończył się np 30 sierpnia. Do 15 czerwca będą stały. Robiłem np w czerwcu. Za dwa lata nie każda przyczepa będzie chodziła w transporcie (niektóre tylko z pola które jest przy domu) więc po co?

Jedną będę remontował i raczej będzie to powolny remont bo w wolnych chwilach których brak więc jest sens robić OBT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną będę remontował i raczej będzie to powolny remont bo w wolnych chwilach których brak więc jest sens robić OBT?

Kolego jesteś dorosły i wiesz co robisz.Nikt nie będzie za Ciebie decydował.

Nie wiem tylko czy ustawodawca dał wyjątki dla Twojej konkretnej sytuacji :?

To tylko tyle. Reszta zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznie ponad 10 razy odwiedzam OSKP lub SKP w związku z OBT pojazdów i jeszcze żadna w moim powiecie nie wystawiła zaświadczenia ;)

Pojazdy są na badaniu, badanie jest przeprowadzane itp. Może i drukują ale nie wydają.

W powiecie w którym pracuję też nie drukują a raczej nie wydają klientom.

Mamy Polskę A i B.

 

Drukują napewno, ale wirtualnie czyli zapisują do rejestru jako wydane zaświadczenie dla klienta a tak naprawdę klient nie otrzymuje, klient nawet nie wie, że dostał zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu. Spotkałem sie z taką praktyką na pewnej SKP co mnie zdziwiło , no ale pracodawca ma do przodu, nie wydaje kasy na papier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z gatunku 'co było pierwsze, jajko czy kura'.

Od samego początku nie było jednomyślności co do wystawiania ≠ wydawania ≠ wydrukowywania ≠ przekazywania zaświadczenia z badania.

Język polski trudna sztuka i niestety, albo stety ewoluuje. Zmieniają się znaczenia, wyrazy, słowa, pisownia... Jednak niestety.

Dziś można fakturę wystawić kontrahentowi nie korzystając u siebie z pomocy drukarki. Można wyniki odebrać od lekarza w całkiem odmiennej formie od papierowej. Może za niedługo nadejdzie czas, że L-4 przekaże się pendrajwem lub prześle mailem. Kiedyś coś tam się archiwizowało dla WK w formie wydruków, kartek. A dzisiaj cały rejestr w pamięci kompa i nic się nie dzieje.

Także spokojnie z tym wystawianiem / wydawaniem.

Osobiście drukuję i razem ze złotówką reszty wciskam klientowi do ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukują napewno, ale wirtualnie czyli zapisują do rejestru jako wydane zaświadczenie dla klienta a tak naprawdę klient nie otrzymuje, klient nawet nie wie, że dostał zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu. Spotkałem sie z taką praktyką na pewnej SKP co mnie zdziwiło , no ale pracodawca ma do przodu, nie wydaje kasy na papier.
Ja to wiem bo rozmawiałem z chłopakami na OSKP. Jest wydruk ale klient go nie dostaje.

Natomiast patrzę też z drugiego punku widzenia, kontrola ruchu drogowego, brak OBT w DR, klient bajki opowiada że wczoraj był na badaniu i pojazd przeszedł badanie. Ja pytam a zaświadczenie z badania jest? Bo pieczątki może i jakiś młody diagnosta zapomniał postawić. Potem podpytywanie podróżnych i wychodzi że SKP z 2 województw (może nie całych) nie drukują tych zaświadczeń. Oczywiście w CEPiKu ani śladu o OBT oraz o jakichkolwiek innych czynnościach na danym rekordzie w ostatnich tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukują napewno, ale wirtualnie czyli zapisują

No teraz to pojechałeś. Drukować wirtualnie to można na filmiku.

 

Uwierz mi że da sie to zrobić, rejestr zapisuje że wydano wydruk a tak naprawdę drukarka nie drukuje zaświadczenia a ty zapisujesz badanie i po sprawie. Diagnosta ma wykazane że wydał a klient sie tłumaczy podczas kontroli że nie dostał i komu wierzyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że da sie to zrobić, rejestr zapisuje że wydano wydruk a tak naprawdę drukarka nie drukuje zaświadczenia a ty zapisujesz badanie i po sprawie.

Zapisać plik a wydrukować to zasadnicza różnica. Czyli nie mówmy o tym,że ktoś wirtualnie wydrukował,tylko po prostu zapisał wydruk ,który zawsze można potem wydrukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.