Skocz do zawartości

Problem z przerejestrowaniem auta, zabrany DR


Arek1987

Rekomendowane odpowiedzi

W moich okolicach też zatrzymują wszystko co się da jak ktoś się wozi na zaświadczeniu bo miał kaprys niewymiany dowodu zaklepanego pieczęciami. Było kilka takich przypadków (może trzy, może dwa... nie pamiętam), tylko że dotyczyły tego z dowodu właściciela co akurat za kółkiem podczas kontroli siedział. I zdarzenie po okresie dłuższym niż 30 dni miały miejsce.

 

Kiedy ma wejść ta zmiana, że dokumentem potwierdzającym wykonanie OBT jest zaświadczenie?

- zmiana wejdzie albo nie wejdzie, coś koło przyszłego półrocza zapowiadana, a zmiana miała się sprowadzać do zaświadczenia jako dodatkowego dokumentu dopuszczającego do ruchu ale z dowodem rejestracyjnym w komplecie - nie wiem czy czegoś aby tu nie knocę. Niestety/Stety, na dziś dokumentem dopuszczającym samochód do ruchu jest sam dowód rejestracyjny, a jak zapełniony pieczęciami, a w CEPiKu/historiipeel jest info o wykonanym badaniu, no to lipa bo dowód rejestracyjny tego faktu nie potwierdza, a powinien coś mi się zdaję i im szybciej tym lepiej jak widać na przykładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dziś dokumentem dopuszczającym samochód do ruchu jest sam dowód rejestracyjny, a jak zapełniony pieczęciami, a w CEPiKu/historiipeel jest info o wykonanym badaniu, no to lipa bo dowód rejestracyjny tego faktu nie potwierdza, a powinien coś mi się zdaję i im szybciej tym lepiej jak widać na przykładzie.

chyba że dobry diagnosta zrobi sobie krzyżyk w adnotacjach urzędowych i napiernicza kolejne 4 przeglądy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info, dziś złożyłem papiery, bez awantury się nie obeszło ale przyjęte.

Na razie zostawiłem xera: umów od osoby z DR do mnie, karty pojazdu, i w oryginale: Zaświadczenie z OBT i pokwitowanie za zabrany dowód, teraz czekać na znak iż dowód dotarł do WK i rejestracja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku wysoce dyskusyjne jest zatrzymanie DR

 

Dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu (brak wpisu ostatniego badania, pewnie z braku miejsca).

 

Już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat i wniosek był taki, że termin BT to nie za bardzo można potraktować jako niezgodność danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz o jednym fakcie, czyli stanowisku KGP które dla przeciętnego Policjanta, jest ważniejsze niż rodzina :lol::lol: A w tej sprawie mają właśnie takie, iż na zmiane danych jest 30 dni i po 30 dniach od OBT na zaświadczeniu zatrzymują DR Ale nie mają prawa zatrzymać zaświadczenia z OBT , nawet jeśli znajdą usterki i skierują na badanie ;)

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 03-10-2017, 21:22 ]

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=222726#222726 :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowiska KGP były przynajmniej 2 i jedno z nich zabraniało zatrzymywania DR w przypadku przedstawienia aktualnego BTP na zaświadczeniu a drugie nakazywało zatrzymanie DR ale zawierało złą podstawę prawną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...po 30 dniach zatrzymuję DR i pokwitowanie " oryginał" a wiadomo że oryginał jest tylko jeden więc jak klient podjeżdża po zaświadczenie to dostaje "duplikat" a...

już nie duplikat lecz wypis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina SQL

Raczej nie...

Objaśnienie do zaświadczenia czytał?

"Objaśnienia do wzoru:

1) Numer zaświadczenia jest identyczny z numerem z rejestru badań technicznych (załącznik nr 8 do rozporządzenia). W przypadku

wydania duplikatu zaświadczenia, do wcześniej nadanego numeru zaświadczenia dodaje się „W”, co oznacza „wtórnik”."

To jest podstawa prawna a nie "program".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
A datę badania technicznego też możesz ustawić?

bez komentarza :D

- a przy jakiej opcji realizuje się jednak dodatkowy nadruk o literkę W?

napisałem że mój program ma takie opcje czy to takie straszne napisać jak u mnie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie no spoko, znam ten program troszkę i powiem szczerze, że nie wiem czemu mają służyć te wszystkie opcje. A co do 'dodatkowego nadruku' to w pierszej chwil odebrałem, że nawet W się nie nadrukowuje, a dalej to enter w posta i w świat poszło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.