Skocz do zawartości

Skuteczność amortyzatorów


mr.kajak

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy że będą założone opony typu run flat
a czy to stwierdzenie jest potwierdzone jakimiś badaniam

 

moimi :P ,nie na 100 ,ale "nastu" na pewno

wskazania przyczepności będą jakby amorków nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbych1916, a czy to stwierdzenie jest potwierdzone jakimiś badaniami, czy chociażby jakąś reprezentatywną ilością (powiedzmy 100) przetestowanych pojazdów?

 

Badania przyczepności robię " dla siebie" przy okresowym odkąd mamy tester. I parę ładnych lat temu jak runflaty powoli wchodziły do Polski, klient z bmw usłyszał że amorki nie ciekną ale strasznie słaba przyczepność jest.Pojechał do serwisu i usłyszał że na tych oponach tak będzie,podzielił się tą informacją ze mną.I teraz jak sprawdzam ciśnienie, to lukam czy to nie przypadkiem jakaś " dziwna opona"i jak jest to biorę poprawkę :) A i auta z tymi oponami, są fabrycznie wyposażone w czujniki ciśnienia w kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaś postęp technologiczny wyprzedził zakres i sposób kontroli tłumienia zawieszenia w badaniu powypadkowym samochodu osobowego wyposażonego w run flat opony. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu taką świętością są dla was te procenty??? O wiele ważniejsze jest to jak zachowuje się koło na podłożu (testerze) podczas startu testu i pomiaru (czyli kiedy urządzenie zwalnia). To daje wszystko a wynik jest tylko dodatkiem.

 

Dla ciekawych:

Mitsubishi Lancer - tylna oś wyniki w granicach 20-30%

Hyundai Elantra - tylna oś wyniki w granicach 15-25%

BMW opony Run Flat - bez względu na oś wyniki 30-40%

Daewoo Matiz - tylna oś wyniki w granicach 10-15%

 

I wszystkie amory DOBRE!

 

Usiądźcie wygodnie w fotelu kierowcy, dobrze oprzyjcie się plecami i poczujcie co się dzieje z kołem podczas testu - nie trzeba będzie patrzeć na wyniki. No... może na różnicę pomiędzy kołami jednej osi, bo to też ważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba będzie patrzeć na wyniki.
trzeba zwrócić uwagę na amplitudę drgań, tak jak napisałeś w trakcie startu testu jak również w fazie końcowej. Im wyższa amplituda tym większe podejrzenia uszkodzenia amortyzatora. Jeżeli amplitudy pokrywają się, a wynik procentowy jest niski, po sprawdzeniu mocowania amortyzatorów jak i braków wycieków nie mam żadnych wątpliwości, że są sprawne. Słabe wyniki procentowe występują również w amortyzatorach tzw. "wleczonych" lub "pchanych".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsze.

 

Taaaa???? To jak masz wyprute oba amory i skuteczność 3 i 4 % to jest ok bo różnicy nie ma? No sorki... nie mogłem się powstrzymać...

 

 

Uwierz mi, nie ma tragedii jak masz amory z wynikami 75 i 59% mimo przekroczonej magicznej różnicy 15 oczek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiądźcie wygodnie w fotelu kierowcy, dobrze oprzyjcie się plecami i poczujcie co się dzieje z kołem podczas testu - nie trzeba będzie patrzeć na wyniki. No... może na różnicę pomiędzy kołami jednej osi, bo to też ważne...

To może lepiej w ogóle wysiądźcie, jeśli nie macie pod ręką nikogo o podobnej masie na fotel pasażera ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zaś postęp technologiczny wyprzedził zakres i sposób kontroli tłumienia zawieszenia w badaniu powypadkowym samochodu osobowego wyposażonego w run flat opony. :-?

Dzisaj miałem BMW Z4 na run flatach. Na przedniej osi stopien przylegania 35 % i 37 %. Właściciel rzekł - coś słabo :) Był mocno żdziwiony jak mu odpowiedziałem , że wszystko jest OK :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Dnia 3.10.2017 o 20:11, danielg539 napisał:

wskazania były w bliżej nie określonych jednostkach

Zmieniłem pracę i maha właśnie tak pokazuje. Czy da się to przełączyć na standartowe % ??? Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, aboz napisał:

Może trzeba uaktualnić soft

a oprogramowanie pierwotne nie powinno być takie, żeby odczytane wyniki były zgodne z tym o czym mówi rozporządzenie - %, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.