Skocz do zawartości

Badanie na PC


Janusz S

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Klient przyjezdza na OBT z pozwoleniem czasowym.Wynik badania P. Po pewnym czasie klient zjawia sie na stacji celem "wbicia' pieczatki w DR który otrzymał po zwrocie PC. W DR jest tylko stary termin BT.

Czy to jest prawidłowy tok postępowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydałbym DR z nieaktualnym terminem badania. Uważam, że termin wyznaczony przez diagnostę powinien zostać wpisany przez urząd jako "pierwszy" w chwili wydania DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że pieczątka urzędowa z terminem badania jako pierwsza w dowodzie rejestracyjnym

 

Nie ma co myśleć .bo zawsze jest pierwsza pieczątka urzędowa z terminem badania w dowodzie rejestracyjnym, potem następna przez diagnostę. WK drukuje nowy dowód z aktualnym badaniem od diagnosty, albo go oddaje klientowi , bo jeszcze są miejsca na pieczątki i klient z powrotem goni do diagnosty a diagnosta wpisuje termin badania i mówi poproszę 1 zł.

Ale osobiście miałem takie dowody rejestracyjne wydane przez WK bez terminu i jako pierwszy miałem ja wpisać, bo urząd zapomniał - niestety odesłałem do urzędu klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie dowody rejestracyjne wydane przez WK bez terminu

Czyli było pusto tam gdzie termin ?

Nie dochodziłem z jakich powodów ,ale ostatnio miałem taki przypadek jak opisany w pierwszym poście.

Rzadko ,ale takie przypadki są .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DR jest tylko stary termin BT.
Jezeli klient wymienia DR a ma jeszcze BT powyzej 30 dni to w nowym DR WK wpisuje termin z starego DR.Owszem dostaje on PC i jak wykona BT to oczywiscie diagnosta musi wpisac w tym DR nowy termin BT.Mialem takie przypadki nie raz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy przyczyny wydania PC /zagubienie pokwitowania, czasowe wyrejestrowanie/ - wykonujemy BT - klient odbiera DR z WK - i wraca po wpis - korekta w badaniu - pobranie CEP - norma - w pierwszym poście pisze iż klient wrócił z starym DR po wpis - WK nie powinno jak pisze Michał dokonać kolejnego wpisu w DR - ich polem jest pierwsze lub ewentualnie drugie - jeśli w czasie drukowania DR upłynął termin ważności BT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowił klient to kupił samochod, w momencie zgłoszenia do rejestracji BT było jeszcze ważne ok 2 tyg., otrzymał PC i w tym czasie wykonał nowe OBT tak,ze przy odbiorze DR zaniósł nowe zaswiadczenie i okazało sie,że w DR byl juz wpisany termin poprzedniego badania dlatego został wysłany na SKP celem wpisu kolejnego terminu.

W sumie to problem polegał tylko na tym,ze BT wykonał będac w podróży i teraz musiał się pofatygować ponad 100 km aby uzyskac wpis do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,ze przy odbiorze DR zaniósł nowe zaswiadczenie i okazało sie,że w DR byl juz wpisany termin poprzedniego badania

 

Gdy ten 2-tygodniowy termin upłynął już w momencie wydania DR to ja uważam, że WK powinien wpisać nowy termin w następną rubrykę DR. Znam WK co w takich przypadkach wykreśla TBT z pierwszej rubryki i wpisuje odręcznie nad tą datą nową datę ale to raczej niezgodne z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,ze przy odbiorze DR zaniósł nowe zaswiadczenie i okazało sie,że w DR byl juz wpisany termin poprzedniego badania

 

Gdy ten 2-tygodniowy termin upłynął już w momencie wydania DR to ja uważam, że WK powinien wpisać nowy termin w następną rubrykę DR. Znam WK co w takich przypadkach wykreśla TBT z pierwszej rubryki i wpisuje odręcznie nad tą datą nową datę ale to raczej niezgodne z przepisami.

 

No to czemu taka Pani czy Pan w WK jak niezgodnie z przepisami pracuje to nie straci pracy na 5 lat tak jak nam to grozi ?

Gdzie tu sprawiedliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w momencie zgłoszenia do rejestracji BT było jeszcze ważne ok 2 tyg.,

W naszym WK wysyłają klienta najpierw na badanie okresowe. Dają PC na miesiąc i chcą DR do rejestracji z badaniem, którego termin upływa po czasie dłuższym niż miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę wskazać przepis nakazujący WK dowody rejestracyjne zatrzymywać, wstrzymywać, nie wydawać.

Usunięto, ustała przyczyna zatrzymania i to jest sedno do dowodu wydania. Nie rolą WK jest kontrolować czy klient, petent, użytkownik, właściciel robi systematycznie okresowe badania techniczne, czy wcale ich nie wykonuje.

Na dzisiaj dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu jest dowód rejestracyjny i koniec. Dalej to głucha cisza w temacie co do terminu/ważności badania w dowodzie.

Nie ma co dalej tematu szarpać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym WK

 

Dlaczego tylko miesiąca wymagają? A nie np. pół roku, dziewięciu miesięcy etc? :)

Możesz podać, który to WK pretenduje do zacnego tytułu "rejestracyjni imbecyle roku"? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Skoro w DR jest już wydrukowany termin badania (w tym wypadku stary) to następny wpisuje diagnosta.

 

I tu powstaje pytanie czy WK(urzednik) nie mógłby wpisać kolejnego terminu do DR majac zaswiadczenie z badania.Czy jest to niezgodne z przepisami?

Podobna sytuacja przy badaniu na pokwitowaniu za brak OBT.Można zrobic badanie w miejscu zatrzymania DR -daleko od miejsca zamieszkania i potem po odbiorze DR znow jechac kilometry po wpis.

 

Przecież prosciej byłoby gdyby urzednik na podstawie zaswiadczenia dokonał wpisu,pobrał oplate ew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa mówi, że jak pojazd jest zarejestrowany, to kolejny termin badania wpisuje uprawniony diagnosta. Tylko co to znaczy zarejestrowany? Bo jak dowód skończony, to przecież nadal jest zarejestrowany. No tak, czy nie tak? To dlaczego w nowym dowodzie pojazdu zarejestrowanego pierwszy termin wpisuje urząd, a kolejnego to już nie? Tak, wiem, mówią o tym przepisy szczegółowe.

W przypadku skrócenia trzyletniego terminu, załóżmy z powody powstania taksówki, też urząd terminu nie wpisze/nie skróci.

Po montażu gazu i dokonywaniu adnotacji [GAZ-LPG] jakoś skracają i dobrze jest. Acha! Bo mówią o tym przepisy szczegółowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają jeszcze jeden

§ 9a.W przypadku gdy w okresie czasowego wycofania pojazdu z ruchu upłynął termin następnego badania technicznego pojazdu wyznaczony w dowodzie rejestracyjnym, to organ rejestrujący przed ponownym dopuszczeniem pojazdu do ruchu zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego na podstawie zaświadczenia o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko miesiąca wymagają?

Weź kolego przeczytaj jeszcze raz mój post. Jeśli się przez chwilę zastanowisz to odkryjesz dlaczego chcą badania o okresie min. miesięcznym "przydatności do spożycia". Pytanie naprowadzające: Jaki jest termin ważności (najczęściej) PC?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.