Skocz do zawartości

Cepik 2 ochrona danych


Jan.W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Koledzy chciałbym się dopytać jak u Was są spełnione warunki ochrony te zawarte w broszurach na stronie Cepik odnośnie wymagań, zaleceń i wytycznych dla skp. Głównie chodzi mi o zabezpieczenie komputera. Czy jeśli w wnioskach o certyfikaty SSL i VPN był podany kolega to czy ja mogę korzystać z tych kart kryptograficznych. Czy w związku z tym że będziemy mieli do czynienia z wykorzystaniem danych pojazdów i danych ich właścicieli musimy zgłosić to w GIODO. Czy jeśli chcielibyśmy pobierać od klienta nazwisko, adres i nr telefonu do powiadamiania go o terminie następnego badania to czy też musimy to zgłoscić w GIODO. Proszę o wyrozumiałość dla nowego w zawodzie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym rozdzielił to do czego będzie miała dostęp stacja w CEPiKu (a będzie miała dostęp tylko i wyłącznie do danych pojazdu, a nie do ich właścicieli) od formy prowadzenia kartotek klientów w biurze stacji, czy ogólnie w firmie.

 

Na temat pobierania i przetwarzania danych osobowych, to raczej bezpośrednio pytać w GIODO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.