Skocz do zawartości

cysterna


zenon 100

Rekomendowane odpowiedzi

zy Decyzja, Protokół TDT na cysterne to ten sam dokument co świadectwo z czerwonym paskiem?

 

Nie.

Protokół i Decyja na badaniu ma być a "czerwony pasek" po badaniu dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeznaczenie ma przewóz paliw,

 

Jeżeli ma w przeznaczeniu przewóz paliw płynnych to musisz zrobić dodatkowo ADR. Co innego jak będzie w przeznaczeniu inna to tylko na wniosek właściciela robisz ADR bo nie wiesz co będzie tym woził.

 

ps. a do cysterny ADR będzie tylko protokół TDT. Decyzji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podstawę prawną poproszę.

 

Podstawą prawną jest wpis "przewóz paliw płynnych", a do tego potrzebne jest świadectwo dopuszczenia ADR. A do świadectwa badanie ADR. Ja bez badania ADR nie dopuszczę do ruchu cysterny podlegającej pod ADR. Chyba że zrobi zmianę przeznaczenia. Takie jest moje zdanie. Tak mnie uczyli i tak robię i tak śpię spokojnie. :zzz::papa:

 

ps.

I jeszcze na egzaminie miałem opisówkę cysterna ADR z zagranicy i napisałem że robimy dodatkowe ADR i okresowe nic nie pisałem że na wniosek klient i zdałem.

 

A i jeszcze coś takiego ADR cz.9:

Coroczne badanie techniczne pojazdu

Pojazdy EX/II, EX/III, FL, OX, AT i MEMU powinny być poddawane corocznym

badaniom technicznym w

kraju ich rejestracji, w celu potwierdzenia zgodności

z

odpowiednimi wymaganiami niniejszej części oraz z ogólnymi przepisami bezpieczeństwa

(dotyczącymi układów hamulcowych, oświetlenia, itp.) obowiązującymi w kraju ich

rejestracji.

 

A jak by nie było przewóz paliw płynnych podlega pod ADR i do puki nie zmieni przeznaczenia innego wyjścia nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wychodzą takie kwiatki -chociaż nie z naszego kraju ,ale porusza się po naszych drogach

 

Cysterna bez aktualnych badań przewoziła łatwopalną substancję

Śląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli cysternę należącą do ukraińskiego przewoźnika, którą przewożono łatwopalną substancję. Okazało się, że pojazd ten przez ponad 6 lat nie był poddany niezbędnym badaniom określonym w umowie ADR. Cysterna została skierowana w eskorcie Straży Pożarnej i Policji do polskiej firmy, w której została napełniona. Tam przepompowano niebezpieczną substancję do innej cysterny, spełniającej określone wymogi.

W środę, 11 października 2017 r., w godzinach popołudniowych, na autostradzie A4 w Mysłowicach, inspektorzy z WITD w Katowicach zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy należący do ukraińskiego przewoźnika. Ciągnikiem siodłowym z naczepą-cysterną przewożono 23 240 kg substancji ciekłej zapalnej, zakwalifikowanej jako towar dużego ryzyka o numerze UN1993.

................................................................................................................................

 

 

http://www.gitd.gov.pl/dla-mediow/aktualnosci/cysterna-bez-aktualnych-badan-przewozila-latwopalna-substancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , po zmianie przeznaczenia cysterny np. przewóz mleka .

 

Kiepski przykład, bo cysterna raz skażona jakąkolwiek substancją chemiczną już nigdy nie będzie mogła być użyta do przewozu produktów żywnościowych.

 

Jeżeli ma w przeznaczeniu przewóz paliw płynnych to musisz zrobić dodatkowo ADR.

Trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie paliwa płynne podlegają pod ADR. Są oleje ciężkie czy nawet biodiesle, które maja tak wysoka temperaturę zapłonu, że nie podlegają pod ADR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.