Skocz do zawartości

Nowy pojazd i przczepa cysterna


kisielsrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 months later...

Wydaje mi się że TDT wydaje świadectwo o badaniu zbiornika ( cysterny ) ,a nie zaświadczenie. Zaświadczenie wydaje diagnosta przy badaniu ADR na podstawie świadectwa wydanego przez Dyrektora TDT. Aby pojazd mógł poruszać się po drodze musi mieć zaświadczenie z OSKP o ważnym badaniu ADR . A to że jest nowy to nie musi mieć badania technicznego okresowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przerobiłem kilka nowych ciągników i w moim przypadku samo dodatkowe-ADR było za mało. Wedle stanowiska TDT robiłem okresowe + dodatkowe ADR. Wszystko pod jednym wpisem w rejestrze i na jednym zaświadczeniu. A dzisiaj to nie wiem jak to programy do obsługi stacjo mogą potraktować.

Gdzieś tu na forum w dziale "Towary Niebezpieczne" były zapodane szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym pojeździe musi być zrobione badanie dodatkowe ADR (bez okresowego) i dopiero na tej podstawie TDT wystawi Świadectwo dopuszczenia pojazdu do przewozu niektórych towarów niebezpiecznych (tj świadectwo z paskiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz pod pojęciem 'nowy pojazd'? Jakim dokumentem posługujesz się przy dodatkowy badaniu ADR w sensie dowód rejestracyjny czy pozwolenie czasowe?

Bo jak pozwolenie, to brak terminu następnego  okresowegobadania, a TeDeT akurat tego wymaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Paprock napisał:

Co rozumiesz pod pojęciem 'nowy pojazd'? Jakim dokumentem posługujesz się przy dodatkowy badaniu ADR w sensie dowód rejestracyjny czy pozwolenie czasowe?

Bo jak pozwolenie, to brak terminu następnego  okresowegobadania, a TeDeT akurat tego wymaga.

 

Robiłem to na pojeździe mającym twardy DR zarejestrowanym po raz pierwszy kilkanaście dni wcześniej . Oczywiście z podanym terminem następnego badania za rok od daty PR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paprock napisał:

Bo jak pozwolenie, to brak terminu następnego  okresowegobadania, a TeDeT akurat tego wymaga.

Dokładnie o to się rozchodzi. Formalnie to wystarczy samo badanie dodatkowe ale TDT musi w Świadectwie dopuszczenia podać datę OBT i jak jej nie ma w PC (są WK, które tę datę wpisują w adnotacjach PC) to wymaga wykonania OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Czyli należy indywidualnie podchodzić do sprawy w zależności od dokumentów przedstawionych do badania i ich zawartości.

U mnie były PC i jedne miały dopisaną datę następnego badania, drugie nie i poszły komplety po całości, czyli Dodatkowe ADR + Okresowe.

Życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Paprock napisał:

No! Czyli należy indywidualnie podchodzić do sprawy w zależności od dokumentów przedstawionych do badania i ich zawartości.

U mnie były PC i jedne miały dopisaną datę następnego badania, drugie nie i poszły komplety po całości, czyli Dodatkowe ADR + Okresowe.

Życie.

Chyba tak. Na dodatek wiem że niektóre wydziały komunikacji wpisują w DR następny termin BT o jeden dzień krócej. Czyli bez daty w dowodzie nie ruszymy. A co powiecie gdyby sprawdzić datę następnego BT technicznego w CEPIK-u i na tej podstawie wpisać? Mój pojazd już tam był więc może w ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzechu napisał:

Wydaje mi się że TDT wydaje świadectwo o badaniu zbiornika ( cysterny ) ,a nie zaświadczenie. Zaświadczenie wydaje diagnosta przy badaniu ADR na podstawie świadectwa wydanego przez Dyrektora TDT. Aby pojazd mógł poruszać się po drodze musi mieć zaświadczenie z OSKP o ważnym badaniu ADR . A to że jest nowy to nie musi mieć badania technicznego okresowego .

 

Oczywiście racja co do zaświadczenia wystawianego przez diagnostę.

Natomiast dla pojazdu do przewozu materiałów niebezpiecznych Transportowy Dozór Techniczny (Supervisor) wystawia Świadectwo Dopuszczenia Pojazdu.

Jeżeli taki pojazd (samochód/przyczepa) wyposażony jest w cysternę z naciskiem na stałą cysternę służącą do przewozu gazów i cieczy pod ciśnieniem różnym od atmosferycznego, to ten sam Supervisor wystawie tej cysternie Protokół i Decyzję zezwalającą na eksploatację tejże cysterny.

Cały czas mowa o cysternach, pojazdach i dokumentach związanych z tematyką badań technicznych na stacjach kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TED napisał:

A co powiecie gdyby sprawdzić datę następnego BT technicznego w CEPIK-u i na tej podstawie wpisać? Mój pojazd już tam był więc może w ten sposób?

W przypadku badanie pojazdu po raz pierwszy po 3 latach albo ciężarówek po roku zazwyczaj w cepiku nie ma informacji o dacie następnego badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 11:02, Tomek8340 napisał:

Jeśli to Nowa cysterna to nie potrzebne badanie ADR wystarczy że właściciel wystąpi do TDT o wydanie zaświadczenia.

 

to poniższe przepisy już nie obowiązują 

 

Cytat

 

Art.  81.

3. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Badaniu, o którym mowa w ust. 3, nie podlega:

...

- z wyjątkiem taksówki, pojazdu uprzywilejowanego lub pojazdu odpowiednio przystosowanego lub wyposażonego zgodnie z przepisami o przewozie towarów niebezpiecznych, pojazdu z zamontowanym urządzeniem technicznym podlegającym dozorowi technicznemu oraz pojazdu przystosowanego konstrukcyjnie do ruchu lewostronnego. 

 

Cytat

11. Niezależnie od badań, o których mowa w ust. 3-5, dodatkowemu badaniu technicznemu podlega pojazd:

 

4)który ma być używany jako taksówka, pojazd uprzywilejowany, pojazd do nauki jazdy, pojazd do przeprowadzania egzaminu państwowego lub pojazd odpowiednio przystosowany lub wyposażony zgodnie z przepisami o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych;

 

:?: :?: :?: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art.81.3. to majstersztyk bubla prawnego.

 

"pojazd należy poddać badaniu przed rejestracją i w tym celu należy go najpierw zarejestrować" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.