Skocz do zawartości

CZYTNIK KODÓW D.R


jarek1

Rekomendowane odpowiedzi

Albo w DR więcej błędów

Biorąc poprawkę na różne dziwne wpisy w uwagach DR jak np.: poprawna ilość miejsc..., czy poprawny nr VIN ... to czytnik często wprowadza w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cepik cepikiem, a czytnik czytnikiem.

To, że 'ściągnę dane z cepiku' nie oznacza jeszcze wcale, że będzie to błyskawiczne, krótkotrwałe.

Jak będę musiał cały VIN z palca wklepywać, no to dziękuję bardzo, jednak wygodniej, szybciej i pewniej korzystać z czytnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z zagranicznego nie zawsze VIN czytnikiem strzelisz.

 

Poza tym tak jak aboz napisał - w DR jest tylko i wyłącznie to, co w CEP i nawet jak są błędy to są tu i tu.

Czytnik obecnie jak dla mnie niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zagraniczniaki jest przewidziana inna procedura; najpierw wklepać, a następnie pobrać.

Zobaczymy, czas pokaże ile i jakich danych trzeba będzie użyć do pobrania auta z bazy.

Za czytnikiem przemawia nieomylność. Natomiast ja ze swoją techniką klikania nie przewiduję czegoś takiego!. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytnikiem możesz odczytać nr VIN chociażby z Niemieckiego "briefu" zamiast klepać 17 znaków. Nr jest zakodowany w kodzie kreskowym na drugiej części. Wystarczy go zeskanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest, Panowie, nakładany z dniem 13/11 obowiązek porównywanie danych z DR z danymi z CEP i konieczność ew. powiadamiania o niezgodnościach Administratora CEP (vide projekt Rozporządzenia).

 

Czytnik DR nie jest może idealnym narzędziem pracy - ok, dane zassiemy przecież z CEP, po podaniu VIN-u lub kombinacji pól związanych z numerem rejestracyjnym, marką czy datą pierwszej rejestracji - ale może baaaardzo pomóc w tej kwestii ... Program zrobi to z automatu, o ile oczywiście będzie miał dostęp do wszystkich danych z DR.

A błędy w CEP mają prawo zaistnieć.

 

Osobnym problemem mogą być pomyłki przy wyszukiwaniu pojazdu / wpisywaniu nr VIN. WOL i W0L wyglądają dość podobnie - a to jednak inne znaki i numery ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski, a w jaki sposób wykorzystanie czytnika pomoże w porównaniu danych w DR z CEP? Bo jesli to ma wyglądać tak, że sobie wyświetlę zawartość kodu Aztec i będę wzrokowo porównywał zapisane w nim dane z danymi pobranymi z CEP, to mija się to z celem. Łatwiej będzie to zrobić trzymając DR w ręce. No chyba, że np. wasze oprogramowanie zestawi jedne parametry obok drugich i będzie widać gołym okiem różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam u źródła, bo jeśli ekipa Norberta ułatwi w ten sposób pracę diagnostom, to czytnik jest jak najbardziej na miejscu. Z tego co wiem Patronat nie będzie miał takiej opcji, ale jeszcze nie wszystko przejrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Patronat nie będzie miał takiej opcji, ale jeszcze nie wszystko przejrzałem.

To ja skorzystam z okazji i zapytam czy patronat ma możliwość ( lub będzie mógł) rejestrować na jednym komputerze dwa badania jednocześnie ( dwóch diagnostów dwa różne badania - opcja w trakcie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę przeszkód aby to rozpoczęte badanie wisiało sobie gdzieś w schowku czy tam w oczekujących do dokończenia. Tak przynajmniej jest teraz i nie ma żadnych przeciwwskazań coby wadziło to z racji CEP od 13 listopada.

Bardziej mnie zastanawia kombinacja skrótów dokumentów rejestrtacyjnych akceptowanych przez CEP, no bo skoro od każdego badania mam pobrać zeta, to dla mnie jest jednoznaczne, że i to każde badanie mam przesłać do CEP-a, w tym te przy których dowodu nie ma w sensie DR, PC, PW, KP.

Jak to się ma do programowych skrótów typu ZDR, PP, RES i temu podobnie?

Poza tym, jak i czym zadość uczynić nowemu sposobowi numeracji zaświadczeń/badań jak podstawowe mają opuścić literkę P, no i czym uzupełnić dwuliterowy wyróżnik stacji skoro pomysł przewiduje trzy miejsca w wyróżniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy patronat ma możliwość ( lub będzie mógł) rejestrować na jednym komputerze dwa badania jednocześnie ( dwóch diagnostów dwa różne badania - opcja w trakcie) ?
tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.