Skocz do zawartości

CZYTNIK KODÓW D.R


jarek1

Rekomendowane odpowiedzi

Norbert Jezierski, a w jaki sposób wykorzystanie czytnika pomoże w porównaniu danych w DR z CEP? Bo jesli to ma wyglądać tak, że sobie wyświetlę zawartość kodu Aztec i będę wzrokowo porównywał zapisane w nim dane z danymi pobranymi z CEP, to mija się to z celem. Łatwiej będzie to zrobić trzymając DR w ręce. No chyba, że np. wasze oprogramowanie zestawi jedne parametry obok drugich i będzie widać gołym okiem różnice.

W zamyśle - tak to właśnie wygląda. Opcja w przygotowaniu, mam nadzieję, że zdążymy na wejście CEP-a w życie. Ogrom prac jest powalający :-(

 

Dziś miałem okazję zapoznać się z jakością danych umieszczonych w środowisku produkcyjnym CEP-a. Jeśli to już koniec migracji - a mam nadzieję, że nie - to będziecie mieli "trochę" pracy przy porównywaniu danych, jest sporo rubryk pustych, pomimo ich obecności w DR.

 

Jednym z kolejnych problemów, które są do rozwiązania jest określenie przez Ministerstwo Cyfryzacji (MC) trybu zgłaszania niezgodności "poza systemem teleinformatycznym". Na razie nikt nie wie co to znaczy :-( Czy to mail ? Faks ? Czy może (co obstawiam) formularz na stronie MC ? Nie wiemy, czekamy na wytyczne. Oby nie wiązało się to z dużą ilością pracy dla SKP ...

 

Wersja elektronicznego (automat) przesyłu z programu dla SKP ma ruszyć w czerwcu 2018 r. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja elektronicznego (automat) przesyłu z programu dla SKP ma ruszyć w czerwcu 2018 r. ...

mam rozumieć, że po 13-11-2017, badania dalej będziemy przesyłać paczkami do cepa tak jak do tej pory?, czy to co napisał Norbert dotyczy czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 13-11 nie ma już czegoś jak paczka, każde badanie jest OSOBNO przesyłane do CEP-a.

Standardowo - po naciśnięciu przycisku OK przy zatwierdzaniu BTP, a więc tuż po badaniu.

 

W przypadku trybu awaryjnego - każde po kolei, wg schematu: pobranie danych z CEP, weryfikacja w odniesieniu do pojazdu, wynik i dane BTP.

 

Pamiętajcie, aby najpóźniej 12/11 wysłać paczkę do CEP-a 1, na dotychczasowych zasadach - zupełnie nie wiem, czy po tym dniu CEP przyjmie Wasze paczki (być może tak, z zawartością do 12/11 włącznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Może, ostatnimi czasy, ktoś-gdzieś-coś, niekoniecznie drogiego w temacie czytnika kodów z DR nabył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tanio. Polecam brać te sprawdzone, te przetestowane, te współpracujące z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na jednym stanowisku Honeywell 1400g, niestety nie mam możliwości (programu) aby udostępnić port COM dla drugiego stanowiska (drugiego komputera w sieci lokalnej) - a do dobrego łatwo się przyzwyczaić, niestety

Edytowane przez nesiasps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem COM-a będziesz miał problem jak sądzę.
Koszt nowego, dobrego czytnika, z gwarancją, oscyluje wokół kwoty na poziomie 600 zł netto (USB) - nie ma sensu bawić się w kombinacje ze współdzieleniem pomiędzy kompami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kupić nazywa to się chyba ,auto switch działa u mnie ok 8 lat tylko przed zczytaniem klikasz w guzik i się przełącza , kosztuje ok 70 zł na aleg...

sw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Gryphona i przestał mi działać. Podobno potrzebował więcej prądu z USB, więc kupiłem aktywny hub (z ładowarką) i nic się nie zmieniło. W momencie czytania DR zawiesza się, łącznie z programem (Patronat), połączeniem VPN i docelowo całym komputerem. Wszystko się stało po tym, jak poszedłem na tydzień na urlop i informatyk przyjechał do mojego zmiennika, bo mu drukarka nie chciała drukować. W portach i sterownikach portów zrobili taką jesień średniowiecza, że dałem już sobie spokój. Drogi przycisk do papierów mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wrc69 napisał:

Mam Gryphona i przestał mi działać

To samo zrobiło się u nas po wymianie kompa.Kupiliśmy nowy(była promocja dla stacji patronackich).Nowy śmiga lepiej niż  Gryphon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
W dniu 6.02.2020 o 07:12, rafpuk napisał:

Wystarczy kupić nazywa to się chyba ,auto switch działa u mnie ok 8 lat tylko przed zczytaniem klikasz w guzik i się przełącza , kosztuje ok 70 zł na aleg...

sw.jpg

Kupiłem i nie widzi czytnika po wpięciu żadnej reakcji w menadzerze urządzeń (czytnik honeywell 1400g) p wpinaniu bezpośrednio do USB widzi i działa - może masz inny czytnik albo inny przełącznik niż na zdjęciu - inne urządzenia jak drukarka czy pendrive czyta...ale tego co trzeba niestety nie.

PS. Już działa - poprawiłem tylko nieco układ  na wyjściu na USB dawał za niskie napięcie - poniżej 4,7 V zamiast 5 - teraz już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jacdiag locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.