Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można było umieszczać OE na paragonie tylko ze stawka VAT ZW
Tyle tylko, że de facto nie można fiskalizować co nie podlega podatkowaniu, nawet na stawce 0 lub ZW. Dodatkowo fiskalizowanie wrzuca OE w dochód, którym nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

I w tej zmianie programu do "13", tak jest, 1 zł jest nieopodatkowany.Generalnie wszystko jest po staremu,jutro się wszyscy którzy korzystają z SQL przekonacie.Dobra robota Norcom!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 10.10.6.6913

Nie umieszcza OE na fakturze mimo zaznaczenia w oknie BT. Ręcznie gdzieś, coś trzeba? W raporcie kasowym brak śladu po złotówce.

 

Kto nie ma jeszcze aktualizacji polecam restart programu :D

 

Z fakturą sytuacja wydaje się ogarnięta, jest dodatkowa pozycja na liście cennikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko, że de facto nie można fiskalizować co nie podlega podatkowaniu, nawet na stawce 0 lub ZW. Dodatkowo fiskalizowanie wrzuca OE w dochód, którym nie jest.

 

I to jest prawda. Takie samo jest stanowisko naszej księgowości. OE nie może powiększać przychodu w firmie a tym samym nie może być fiskalizowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca macie rację - bo wszystko można sobie w odpowiedni sposób zaksięgować, pod warunkiem posiadanie odpowiednich zestawień. Tyle, że księgowa musi być w minimalnym choć stopniu elastyczna, otwarta na nowe propozycje. Są wszak interpretacje podatkowe - a żadna z nich nie zabrania takich propozycji, jakie przedstawiliśmy.

 

Ale - nie dyskutując z tym, nie o to tu chodzi - nasze rozwiązanie nie jest obligatoryjne i można je stosować wybiórczo/wielowariantowo, w zależności od potrzeb. Znikają ramki z FV/PA - to jedyny pewnik ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbert Jezierski, dzisiaj gadaliśmy o tym czy OE wrzucać również na paragon fiskalny.

 

Nasza księgowość jeszcze się nie wypowiedziała, ale ja już widzę problem. Jak OE nie jest uwzględniana na drukarce fiskalnej to są niezgodności pomiędzy raportem dziennym z programu a drukarki fiskalnej. Właśnie o te złotówki... Jutro chyba będę musiał powiadomić serwis drukarek, bo opcja NP jest w mojej zablokowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nie wrzucać OE do fiskalizacji, program zrobi jak mu zaproponujesz. Każdemu wg jego potrzeb :-)

Ja tylko usunąłem ramki, na tym mi najbardziej zależało ... :D:D:D

 

Większość drukarek nie ma stawki NP, ma za to ZW. Co kraj to obyczaj, co firma to księgowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się taki problem że przy sprawdzeniu połączenia CEPIK 2.0 w programie wyskakuje następujący komunikat:

 

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping): OK

BLĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):

Access violation at address 018F7AFC in module 'StacjaSQL.exe'. Read of address 000000B4

 

Przed aktualizacją programu było ok na jednym ze stanowisk, wyskakiwał komunikat odpowiedzi z serwera "Witaj w CEPIK 2.0".

Na drugim stanowisku od początku jest błąd (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE) , niezależnie czy jest dodany pin i wskazany plik certyfikatu w konfiguracji, czy też nie jest.

 

Przejmować się, czy to normalne zachowanie w bieżącej wersji? (10.10.6.6916)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak OE nie jest uwzględniana na drukarce fiskalnej to są niezgodności pomiędzy raportem dziennym z programu a drukarki fiskalnej.

 

Znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu? O ile z fakturami jakoś to idzie, to na paragonach nie widnieje ta nieszczęsna złotówka... i robi się problematycznie. Klient nie widzi pełnej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś jakieś rozwiązanie tego problemu? O ile z fakturami jakoś to idzie, to na paragonach nie widnieje ta nieszczęsna złotówka... i robi się problematycznie. Klient nie widzi pełnej kwoty.

Ależ - można to ufiskalniać, to żaden problem, trzeba tylko wyjaśnić z Księgowością, czy ona sobie tego życzy. I wybrać stawkę, na która miałoby to trafić (drukarki nie mają stawki NIE PODLEGA, maja za to ZERO i ZWOLNIONY).

Sprawę rozwiązuje Stała Systemowa.

 

Program wypluje Wam różnicę poprzez zestawienia, Księgowość będzie miała kwotę podaną na tacy.

Mało tego - ta kwota będzie identyczna ze zbiorczą kwotą OE przesyłanych do Ministerstwa raz w miesiącu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed aktualizacją programu było ok na jednym ze stanowisk, wyskakiwał komunikat odpowiedzi z serwera "Witaj w CEPIK 2.0".

Na drugim stanowisku od początku jest błąd (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE) , niezależnie czy jest dodany pin i wskazany plik certyfikatu w konfiguracji, czy też nie jest.

 

Przejmować się, czy to normalne zachowanie w bieżącej wersji? (10.10.6.6916)

 

Dzwoń do nas.

Prawda jest też taka, że dziś wyłączono środowisko E2E, do którego macie dostęp i będziecie mieć od 13/11. to może mieć wpływ na bieżące testy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Norbercie - do 14 w piątek wysyłamy ostatnią paczkę do CEPA1.0 - co będzie po tej godzinie - czy można wykonywać badania - chodzi mi o ten tryb awaryjny - czy między 14 a 15 będzie aktualizacja Norcoma do nowej wersji - jak to będzie fizycznie wyglądało - bo słyszałem /może źle/ - SKP robią sobie wolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wysłaniu ostatniej paczki pracujesz po staremu, a po wprowadzeniu cepa2 i nowego oprogramowania pojedynczo te badania w trybie awaryjnym przesyłasz do cep2, a czy wolne? jak kto może to i owszem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wysłaniu ostatniej paczki pracujesz po staremu, a po wprowadzeniu cepa2 i nowego oprogramowania pojedynczo te badania w trybie awaryjnym przesyłasz do cep2, a czy wolne? jak kto może to i owszem :D

Dokładnie tak.

Po co wolne ? Nie szkoda straconych klientów ?

 

Tryb awaryjny to po prostu praca bez działającego CEP-a - czyli nie ma potrzeby instalowania Wam nowych wersji.

 

Nowa wersja programu będzie w poniedziałek rano - nie zdecydujemy się wydać jej wcześniej skoro jeszcze nie wiadomo na 100% czy CEP 2 rusza od 13/11 :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to ufiskalniać, to żaden problem, trzeba tylko wyjaśnić z Księgowością

Oczywiście, że można. Po to są raporty miesięczne i inne zestawienia aby pozycje z tych raportów odpowiednio zaksięgować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie. W jaki sposób trzeba bedzie zmienić nr badań od poniedziałku. W tej chwili format jest taki "BTP/!nr5!/!rrrr!" . Gdzie wpisać, co i jak żeby było poprawnie. Chyba że program sam zmieni numerację. Jeżeli ukaże się rozporządzenie do tej pory oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można to ufiskalniać, to żaden problem

 

U mnie jednak nie do końca.

Stałe systemowe/dokumenty płatności i magazynowe/zachowanie drukarki fiskalnej.... zmieniłem na ZW i przy wydruku wywala błąd stawki vat, anulowano paragon :razz: w zasadzie to znika ta złotówka bo kwota BT widnieje. W RK mam sumę za BT + OE, ale w dobowym tak czy owak braknie tych 1. Coś ten mój sprzęt średniowieczny czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób trzeba bedzie zmienić nr badań od poniedziałku.

Naprawdę jest to ważne dla Ciebie ?

 

Ważne jak wszystko inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, jeżeli ukaże się rozporządzenie to w numeracji badań i na zaświadczeniu będzie także nr SKP. Program sam tego nie zrobi. Każdy sam będzie musiał to zmienić w stałych systemowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój problem z OE na paragonie może wynikać z innego oznaczenia literowego stawek VAT drukarka/Norcom ?

drukarka

A 23

B 8

C 0

D 5

G ZW

Norcom

A 23

B 8

C 0

D NV

E ZW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem na ZW i przy wydruku wywala błąd stawki vat, anulowano paragon

 

Bo drukarka musi obsługiwać daną stawkę vat. Moja ma zablokowane, na razie się nie przejmuję i czekam na serwis drukarek który zmieni konfigurację.

 

A dopóki co to info o złotówce jest w uwagach do paragonu fiskalnego (z drukarki fiskalnej) razem z numerem badania i numerem rejestracyjnym auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.