Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

Przed aktualizacją programu było ok na jednym ze stanowisk, wyskakiwał komunikat odpowiedzi z serwera "Witaj w CEPIK 2.0".

Na drugim stanowisku od początku jest błąd (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE) , niezależnie czy jest dodany pin i wskazany plik certyfikatu w konfiguracji, czy też nie jest.

 

Przejmować się, czy to normalne zachowanie w bieżącej wersji? (10.10.6.6916)

 

Dzwoń do nas.

Prawda jest też taka, że dziś wyłączono środowisko E2E, do którego macie dostęp i będziecie mieć od 13/11. to może mieć wpływ na bieżące testy ...

 

Dzwoniłem. Mam się nie przejmować - taką dostałem informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pisaliście, ze do godziny 14.00 mamy wysłać wszystkie zaległe paczki do CEPu. Następnie kolejne badania trzeba wysłać w trybie awaryjnym. Podpowiedzcie, jak to wykonać obym się nie obudził z ręką w nocniku. Z tego co wyczytałem ma nie byc włączony CEP, albo ja cos poknociłem. Sprostujcie mnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń to ci też tak powiedzą informatyk od patronatu tak mówił że paczki będzie można wysyłać bo dużo ludzi będzie jeszcze w trybie awaryjnym pracować

 

[ Dodano: 09-11-2017, 18:16 ]

Ja miałem awarie karty i mam z 500 badań do przesłania a do piątku certyfikatu nie będę miał a pojedynczo wysyłać to chyba z rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 14.00 robisz badania normalnie, tylko w poniedziałek wyślesz

je do CEP-a2, w trybie AWARYJNYM (pojedynczo).

 

Rozumiem to tak: Ostatnią paczke wysylam w piatek do godziny 15, nastepnie przełączam na system awaryjny i wprowadzam badania, natępnie w poniedziałek po właczeniu Stacji wysyłam najpierw zaległe badania do CEPu (w trybie awaryjnym), nastepnie robię badania w wersji juz własciwej.

I o co tu chodzi ze będe musiał wysłać pojedynczo? Nie mozna hurtem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 14.00 robisz badania normalnie, tylko w poniedziałek wyślesz

je do CEP-a2, w trybie AWARYJNYM (pojedynczo).

 

Rozumiem to tak: Ostatnią paczke wysylam w piatek do godziny 15, nastepnie przełączam na system awaryjny i wprowadzam badania, natępnie w poniedziałek po właczeniu Stacji wysyłam najpierw zaległe badania do CEPu (w trybie awaryjnym), nastepnie robię badania w wersji juz własciwej.

I o co tu chodzi ze będe musiał wysłać pojedynczo? Nie mozna hurtem?

W żaden tryb awaryjny się nie przełączasz.

Tryb awaryjny to takie BTP, które NIE rozpoczęło się wyszukaniem pojazdu w CEP-ie.

Każde z takich badań prędzej czy później będziesz musiał wysłać do CEP-a - powtarzając niemożliwą do zrealizowania wcześniej (z rożnych względów - awaria Internetu/VPN-a itp.) procedurę wyszukania pojazdu w CEP-ie.

 

Być może opracujemy procedure pt. HURT, dla pojazdów wprowadzonych do systemu przed 13/11 - ale jest to trochę naciąganie ustawy. Trochę :-)

 

Dajcie nam trochę czasu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam można przetrzymać badanie rozpoczęte. Zaczynasz i nie można skończyć, bo okazało się, że prezesa auto ważniejsze. Robi się prezesa, a to pierwsze w poczekalni czeka. Po skończeniu prezesa wyciąga się badanie z poczekalni i na spokojnie kończy.

Nigdy z tego nie korzystałem ale tak to rozumiem przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się taki problem że przy sprawdzeniu połączenia CEPIK 2.0 w programie wyskakuje następujący komunikat:

 

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping): OK

BLĄD (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE):

Access violation at address 018F7AFC in module 'StacjaSQL.exe'. Read of address 000000B4

 

Przed aktualizacją programu było ok na jednym ze stanowisk, wyskakiwał komunikat odpowiedzi z serwera "Witaj w CEPIK 2.0".

Na drugim stanowisku od początku jest błąd (ŚRODOWISKO CEPIK NIE JEST DOSTĘPNE) , niezależnie czy jest dodany pin i wskazany plik certyfikatu w konfiguracji, czy też nie jest.

 

Przejmować się, czy to normalne zachowanie w bieżącej wersji? (10.10.6.6916)

 

Witam, u mnie od wczoraj też tak wyskakuje w każdej zakładce modułu testowego. Czy tak ma być czy coś nie tak, natomiast przy teście HELLO CEPIK przenosi mnie do strony CEPiK gdzie jest napisane "Dane zostaną wyświetlone po zalogowaniu" co należy zrobić dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy poczekalnia w programie?

 

Na przykład jak będziesz robił badanie ADR i okresowe to zaczniesz sobie jedno i drugie w tym samym czasie i zakończysz obydwa razem bo wiadomo że będziesz je wykonywał razem ,a nie wjeżdżał dwa razy na stację. Albo badanie ciągnika i naczepy zrobisz dwa na raz. Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy poczekalnia w programie?Czy będą tam badanie do wysłania w trybie awaryjnym?

Poczekalnia to badania rozpoczęte i niezakończone. Patrz - przywołane auto Prezesa lub konieczność ustalenia roku produkcji przy okresowym po raz pierwszy.

Można to tez wykorzystać dla potrzeb CEP-a - skanujemy sobie dowody rejestracyjne ciągnika siodłowego i naczepy i idziemy na linie sprawdzać oba pojazdy. Rozpoczęliśmy badania (było zapytanie do CEP-a), kończymy poprzez poczekalnię i modyfikacje badań tam pozostawionych ...

 

Badania prowadzone w trybie awaryjnym (czyli rozpoczynane bez dostępności serwera CEP 2) będą trafiały do rejestru, ale - z odpowiednim oznaczeniem. Szukamy ich w rejestrze BTP.

 

Do czego służy poczekalnia w programie?

 

Na przykład jak będziesz robił badanie ADR i okresowe to zaczniesz sobie jedno i drugie w tym samym czasie i zakończysz obydwa razem bo wiadomo że będziesz je wykonywał razem ,a nie wjeżdżał dwa razy na stację. Albo badanie ciągnika i naczepy zrobisz dwa na raz. Tak ja to widzę.

Tak, to jedna z możliwości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie od wczoraj też tak wyskakuje w każdej zakładce modułu testowego. Czy tak ma być czy coś nie tak, natomiast przy teście HELLO CEPIK przenosi mnie do strony CEPiK gdzie jest napisane "Dane zostaną wyświetlone po zalogowaniu" co należy zrobić dalej ?

Środowisko CEP jest w dniu dzisiejszym (od wczorajszego południa) wyłączone, takie mogą być tego efekty. W niedzielę wszystko powinno wrócić do normy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja, ktoś pomoże :o

=========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping): BRAK POŁĄCZENIA!

=========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping/aaa): BRAK POŁĄCZENIA!

=========================================

TEST DOSTĘPNOŚCI SERWERA (https://skp.api.cepik/cepik/ping/sign): BRAK POŁĄCZENIA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.