Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

A okresowe pojazdu uprzywilejowanego to też jedno badanie, czy dwa?

 

Jedno - okresowe. A niektórzy wykonują jeszcze dodatkowe dla pojazdu uprzywilejowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wszyscy raczej!

 

I znowu dochodzimy do pytania - jaka jest podstawa prawna wykonywania DBT okresowo, a ponadto w tym samym terminie co OBT oraz na tej samej stacji? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co bo wg Ciebie dołączyłem do Forum 8 listopada? Mało wiesz. Jak będziesz moderatorem, to wtedy pogadamy. Interpretacja tabeli opłat jest OCZYWISTA (nie dla wszystkich, jak wiadomo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, tak mówi regulamin. Ale często ludzie odnoszą się do którejś z wcześniejszych wypowiedzi bez cytatu i powstaje misz-masz. Nie dyskutuję, wyrażam tylko swój pogląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

mam badanie dodatkowe celem ustalenia brakujących danych do rejestracji.

Pojazd odkupiony od Policji, w CEPie go brak. System mi wyrzuca informacje, że prerejestracja niemożliwa, aby wybrać badanie okresowe przed 1 rejestracją.

 

Co dalej? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej? :D

 

Zamiast się zacieszać wystarczy poczytać forum - temat był co najmniej kilka razy.

 

Poza tym po ostatniej aktualizacji w programie pojawiła się ikonka FAQ - masz ją przed oczami - i tam tez jest to opisane na przykładzie tego badania dla pojazdu zza granicy (a resortowy to praktycznie to samo, z punktu widzenia cepa)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i wywnioskowałem, że po prostu do CEPa to nie pójdzie. Pre-rejestracja jest dostępna tylko przy okresowym 1 badania przed rejestracją na terytorium RP. Dobrze rozumiem?

 

Poza tym mam niby aktualną wersję i FAQ nie widzę w programie.

Jedynei FAQ na forum ale dalej nie wiem jak zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zrobić.

Jak to nie wiesz, skoro sam piszesz:

skierowanie na ustalenie danych niezbędnych do rejestracji pojazdu.

Rób to na co został skierowany i nie kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po ostatniej aktualizacji w programie pojawiła się ikonka FAQ - masz ją przed oczami - i tam tez jest to opisane na przykładzie tego badania dla pojazdu zza granicy (a resortowy to praktycznie to samo, z punktu widzenia cepa)...

 

Chyba coś mnie ominęło. Mam aktualną wersję Stacji SQL i bez FAQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pojazd ma ważne badanie techniczne? Jeśli tak, to robisz uzupełnienie danych.Do CEP-a od razu nie pójdzie, ale jak WK zrobi mu pre-rejestracje, to wtedy wyślesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak zrobić.

Jak to nie wiesz, skoro sam piszesz:

skierowanie na ustalenie danych niezbędnych do rejestracji pojazdu.

Rób to na co został skierowany i nie kombinuj.

 

W sensie nie wiedziałem jak zrobić aby poszło do CEPa, badanie wiem jak zrobić.

Czy ma ważne okresowe? Nie wiem, bo z PC to nie wynika. Właściciel pojazdu o tym nie wie.

 

Właściciel powiedział "Pani z WK dała to i kazała jechać na stację, bo nie widzi pojazdu w CEP"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie jest na badanie dodatkowe celem ustalenia danych pojazdu niezbędnych do jego rejestracji. Zmyliło mnie to, że ona oczekuje, że wtedy będzie pojazd widoczny w CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i wywnioskowałem, że po prostu do CEPa to nie pójdzie. Pre-rejestracja jest dostępna tylko przy okresowym 1 badania przed rejestracją na terytorium RP. Dobrze rozumiem?

 

Poza tym mam niby aktualną wersję i FAQ nie widzę w programie.

Jedynei FAQ na forum ale dalej nie wiem jak zrobić.

Nie wszyscy dostali jeszcze wersję z FAQ, mamy jeszcze jedną rzecz do poprawy :-(

 

Ikonka, o której mowa, przekieruje Państwa do strony https://site.norcom.pl/cepik-2-0/faq/#main

gdzie zamieszczamy najnowsze interpretacje związane z takim a nie innym działaniem naszego systemu (i CEPiK-u oczywiście).

 

Przechodząc do meriutum - jeżeli brak jest pojazdu w CEP - jego pre-rejestracja dostępna jest wyłącznie w przypadku badania okresowego przed pierwszą rejestracją.

Podstawa prawna zawarta jest w przywołanym linku, nie będę tego powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pojazdu nie wykrywa -zdarza się - ale trzeba spróbować wszystkich opcji zawartych w programie - po vin po nr rejestracyjnym itd... - miałem ostatnio tak i w którejś opcji załapuje i można dalej robić normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.