Skocz do zawartości

Stacja SQL - Cepik 2.0


WojtekC

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 910
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Norbert Jezierski

    86

  • Psuj

    37

  • laptop

    34

  • IVVO

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki już chodzi dobrze.

 

[ Dodano: 07-12-2017, 09:50 ]

Pierwsze badanie przyczepki lekkiej sprowadzonej z Niemiec.

Nie chce przesłać do Cepiku ponieważ nie ma wypełnionej rubryki termin następnego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okresowym (nawet po raz 1.) tego nie zrobisz. I - okresowe musi mieć termin.

 

Dz. U. z 2017r., poz. 1260 z późn. zm.

Rozdział 3

Badania techniczne pojazdów

Art. 81. [Rodzaje badań technicznych. Zakres obowiązku. Terminy przeprowadzenia badań]

[...]

10. Przyczepa lekka i pojazd zabytkowy nie podlegają okresowym badaniom technicznym. W przypadku

pojazdu zabytkowego, wykorzystywanego do zarobkowego transportu drogowego podlega on corocznym

badaniom technicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki już chodzi dobrze.

 

[ Dodano: 07-12-2017, 09:50 ]

Pierwsze badanie przyczepki lekkiej sprowadzonej z Niemiec.

Nie chce przesłać do Cepiku ponieważ nie ma wypełnionej rubryki termin następnego badania?

 

Trzeba wykonać ustalenie danych a nie OBT przed I rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Samo się wyzeruje... Z punktu widzenia badań nic nie musisz robić ręcznie. Z punktu widzenia księgowości to zależy jak jesteś ugadany z księgową. My dzisiaj zamykamy raport ręcznie (z automatu mamy w cyklach tygodniowych) a 2 ręcznie otworzymy nowy. I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja wersja wydarzeń, że nie pobieramy - ja trzymam się wersji, że pobieramy od każdego wpisu do rejestru BTP. Decyzja jednak ZAWSZE należy do diagnosty :-)

 

Program liczy OE od tego, co zaznaczyłeś w polu: "Opłata Ewidencyjna - TAK/NIE" na ekranie opisującym BTP. Nic więcej ...

 

Nowa wersja programu (dziś/jutro) będzie zawierała nową wersję sprawozdania, wstrzymaj się z wysyłką starej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The UPDATE statement conflicted with the FOREIGN KEY constraint "FK_PojazdyZmiany_TypyDowodowRej". The conflict occured in database "Tacho", table "dbo.TypyDowodowRej", column 'TypyDowodowRejID'

 

Taki błąd wystąpił mi dziś przy badaniu.

Robiłem badanie na zmiany konstrukcyjne auto sprowadzone z zagranicy, pierwsze badanie wykonane 14.12.2017 na innej stacji.

Ale nie mogłem też wykonać badania jakiegokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nowa wersja sprawozdania" czyli wydrukowałem dzisiaj "załącznik dla rozporządzenia... z dnia 29 lipca 216r (poz1269) to jest stara wersja? Obecnie pracuje na SQL wersja 7137

Wersja "prawidłowa" (nowe sprawozdanie) to 7161 (lub więcej) ...

 

The UPDATE statement conflicted with the FOREIGN KEY constraint "FK_PojazdyZmiany_TypyDowodowRej". The conflict occured in database "Tacho", table "dbo.TypyDowodowRej", column 'TypyDowodowRejID'

 

Taki błąd wystąpił mi dziś przy badaniu.

 

Do zdiagnozowania, niestety. Chętnie zobaczę sobie bazę danych - nie znam tego błędu.

Zadzwonisz jutro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoja wersja wydarzeń, że nie pobieramy - ja trzymam się wersji, że pobieramy od każdego wpisu do rejestru BTP. Decyzja jednak ZAWSZE należy do diagnosty :-)

 

Program liczy OE od tego, co zaznaczyłeś w polu: "Opłata Ewidencyjna - TAK/NIE" na ekranie opisującym BTP. Nic więcej ...

 

Nowa wersja programu (dziś/jutro) będzie zawierała nową wersję sprawozdania, wstrzymaj się z wysyłką starej ...

 

W broszurce, którą otrzymały chyba wszystkie SKP jest czarne na białym, że pobieramy od badania technicznego. Niestety inna czynność wg mnie BT nie jest.

Jest to raczej coś jak kiedyś BT HAK, wszyscy to robią "umownie".

Bo jaki jest zakres czynności przy innej czynności??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede polemizowac, nie o to chodzi. Nie mam na to ochoty.

Dla mnie czynnosc jest czynnoscia, stacja dziala w granicach pewnych ram. Nie sprawdzasz czerwonosci pomidorow na stoisku warzywnym, badasz pojazd. ZAWSZE odpytujesz CEP-a o auto, korzystasz z informacji nt. poprzednich BTP, danych itp.

 

Znow mamy wykladnie 'TAK, ale...'. Czyli kilka(nascie) interpretacji pozornie prostego i spojnego tematu.

 

Decyzje kazdy podejmuje sam, my sie nie wtracamy. Na szczescie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Zmiennik dzisiaj robił badanie za usterki na pozwoleniu policyjnym lecz wyszukując pojazd w cepik wpisał że wyszukuje po nr rejestracyjnym i numerze vin, System wyrzucił mu że pojazdu nie znaleziono w bazie cepik, Zaproponował pre-rejestracje kolega odrzucił ją i zatwierdził badanie. Nie poszło ono do cepik (czerwona kropka). Chodzi mi o to czy mogę jeszcze raz dokonać wyszukiwania tego pojazdu w cepik tym razem tylko na podstawie nr vin? Bez nr rejestracyjnego. Oczywiście chcę wyszukać pojazd dla tego samego badania nie generować nowego tylko zmienić metodę wyszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko do tego, że nie poszło do CEPiK-u. Od 13 listopada zostały wykonane u nas ledwie dwa dodatkowe badania bez określania terminu kolejnego badania i niestety albo stety one do dzisiaj wiszą. (Ustalenie danych to było w autach sprowadzonych i jeszcze w PL niezarejestrowanych.)

Acha. Nie pracuję na Norcomie. Tak tylko chciałbym wiedzieć, czy brak terminu badania to powód zalegania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja wiem o ikonce ale pojazdu nie znajduje w bazie cepik. Dlaczego zadałem to pytanie? Bo myślę, że może zmiennik pomylił się np. w nr rejestracyjnym po którym też między innymi wyszukiwał i chciałbym teraz wyszukać go tylko za pomocą nr vin. Ja robiłem takie badanie i poszło świetnie natomiast wyszukiwałem pojazd tylko po jednym parametrze nr vin. On wpisał i po vin i po nr rejestracyjnym. Ta kombinacja może nie być do końca poprawna i pojazd może nie zostać odnaleziony. To takie moje spekulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś od rana są u mnie problemy z CEPIKIEM, więc pracowałem w awaryjnym. Co jakiś czas próbuję wpisać zaległe badania do systemu i..."Istnieje inne badanie techniczne o tym samym numerze. [sKP-20025]". U mnie badanie z czerwoną kropką. Wchodzę do systemu, a badanie faktycznie jest już w CEPIKU. Coś z tym muszę zrobić?

 

edit

pomogło "wywołanie badania z CEPIK, zmieniło to kropkę na żółtą, potem "Do CEPIK" i już jest zielona kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich informacji - co jakiś czas (pewnie będzie to z góry określona liczba minut, np. 30) połączenie VPN do serwerów CEP jest AUTOMATYCZNIE restartowane.

Jeżeli akurat w tym momencie wstrzelicie się z operacją dostępu do CEP-a (odczyta/zapis) to system ma prawu "zgłupieć" i przechodzi z automatu w stan awaryjny. Mało tego - może być tak, że część operacji wykona się prawidłowo (np. zapis BTP do CEP), ale jego potwierdzenie - już niekoniecznie ...

 

A więc - to nie zawsze jest wina programu :-) :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dobre rozwiązania warte są powielania, o ile nie są zastrzeżone prawnie, to podam przykład z Patronatu. Jeśli BT z jakiegoś powodu wejdzie w awaryjny, to kolejną próbę jego wysłania już z poziomu zestawienia BT program proponuje rozpocząć od zapytania do CEPIK, czy to BT już się w nim znajduje. Jest to o tyle wygodne rozwiązanie, że w sytuacji gdy jednak trafiło ono do bazy, a w tzw. międzyczasie coś uniemożliwiło programowi pobranie IdBT, cała operacja kończy się właśnie na pobraniu tego ostatniego i zamknięciem wpisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.