Skocz do zawartości

Niezgodności po nowemu


petrys17

Rekomendowane odpowiedzi

ivvo rozumiem, że w takim przypadku dajesz UI ( tylko jaki kod) bo w przypadku UD nie ma opcji niewpisania terminu badania do dr (no chyba, że brak miejsca)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, IVVO napisał:

Trzeba zamykać to "błędne koło" 

kolego jaki masz pomysł na przerwanie tego koła ???? 

oczywiście w granicach obowiązującego prawa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest szansa w mitycznym "module korekta" do CEP - wtedy to my będziemy takie poprawki nanosić. Wydumki moje są takie, że UD na dzień dzisiejszy po to dali by nie sparaliżować wydziałów i pod kątem w/w modułu. Ale pożyjemy - może dożyjemy :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W granicach prawa" to jakby nie na sposobu przymuszenia klienta to wizyty w WK z dowodem podbitym, dlatego stosuje się szacher-macher naginając prawko i mimo pozytywa dowodu się nie podbija. Życie i balansowanie na granicy sprzeczki z kumatym klientem. ;-)

Osobiście stosuję UD na dzisiaj i dowód stempluję z informacją, że w razie zmiany przepisów co do kwalifikacji usterki można w przyszłości napytać sobie biedy. Bo to co na teraz jest uchybieniem drobnym, nie oznacza wcale, że na zawsze nim pozostanie, czego przykładem była usterka co do wpisu HAK i GAZ niedawnym czasem.

  • Piwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mówi się klientowi że ma wybór - albo idzie do WK dobrowolnie i poprawia dane albo dostaje UI  i po powrocie zapłaci 21pln za poprawkę - działa to lepiej niż jakikolwiek przepis - starzy diagności a trzeba tłumaczyć jak dzieciom 

Edytowane przez IVVO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to Panie kolego zależy w czym jest problem - z grupy 0.2 zawsze coś się dopasuje - ale bardziej działa to psychologicznie - iż dostanie UI które będzie widoczne w historii pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Paprock stawiam sprawę, natomiast IVVO co ci przeszkadza to tak zostawić - przyjedzie do Ciebie za rok (jeśli nic się nie zmieni) i ponowisz usterkę - papier przecież wystawiasz każdorazowo - co Ciebie obchodzi indolencja P.T. klientów -  pewnie ty też "młody" nie jesteś ? ,a tak nie mądrze ryzykujesz.

Edytowane przez mirek_handlarz
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GrzechTU 

rozpoczął na nowo temat związany z masami na TZ i w DR i jest to ewidentna niezgodność zawarta w tabeli z opisem usterek i ich kodami [0.2.e) Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu], nie dorabiajcie jakiejś niestworzonej ideologii i nie wmawiajcie, że można to podciągnąć pod usterkę istotną, w tym przypadku dawanie UI jest jawnym niestosowaniem się do przepisów i opowieści o spokojnym śnie i wymuszaniem 21 zł za poprawkę może się odbić czkawką, diagnosta nie jest od stanowienia swojego prawa, jest od przestrzegania tego co obowiązuje. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markes30 napisał:

Ja daję UI i śpię spokojnie. 

 

Do czasu aż się trafi kumaty klient, któremu będzie się chciało udowodnić, że tabliczka jest OK. A skoro tabliczka jest OK to dane w DR są omyłkowe, więc powinno być UD.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.06.2018 o 17:41, markes30 napisał:

Naginacie i naciągacie na UD aż kiedyś ta struna pęknie.

Skoro kiedyś na tym kodzie robiłeś UI, a teraz jest UD, to kto nagina i naciąga. Jak już niejednokrotnie pisałem, w przepisach unijnych niezgodności były UD, tylko nasi nadgorliwi uznali, że to za mało. Tak się większość diagnostów do tego przyzwyczaiła, że nie odpuszczą i nie zaczną stosować prawa takim jakie ono jest. Jeszcze żeby to był jakiś babol... I przykład z ostatnich dni. Na OBT przed pierwszą rejestracją przyjeżdża samochód ciężarowy, dwumiejscowy tzw. blaszak a w ZDR S1-5. Szybkie zerknięcie w katalog ITS i homo tylko na S1-2.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A policjant na drodze  zabiera D.R za niezgodność danych z D.R, miałem taką sytuację i jestem ciekaw jak postąpią  ci co dają UD ? ja wiem jak postępują wysyłają na inną stacje bo oni już nic nie mogą, bo dałem Panu już UD znam takie stację OSKP . WK też odsyła na badanie i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zabierze Pan policjant dowód i co się dzieje ? Za źródło światła przy UD też zabierze i co w związku z powyższym ? Właściciel podjedzie na stację zawnioskuje o ustalenie danych i do wydziału po dowód. Co nas tu boli. Policjanci też ludzie - nie mają takich możliwości jak my. A klient przy UD ma obowiązek bez zbędnej zwłoki problem rozwiązać - co nas to obchodzi kiedy i jak ?

UD tu mi się podoba bo ile takich Passatów TDI 1.9, a w P.3: P albo moc zamiast 122 kW mamy 12 albo 22 takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirrek handlarz wszystko ok ,ale jak chcesz zrobić badanie ustalenia danych?,jak ma zatrzymany DR?za niezgodność danych z Tabliczka znamionową pojazdu a DR, bo ktoś kiedyś ustalił dane z kapelusza bo tak mu się widziało,a większość WK żąda zaświadczenie od producenta .Klient ma POKWITOWANIE z Policji i z tego co wiem jest to badanie dodatkowe skierowane przez organ kontroli tak czy nie? jakie ustalenie danych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek1 odpowiedź odnoszę do cyt." jestem ciekaw jak postąpią  ci co dają UD ? ja wiem jak postępują wysyłają na inną stacje bo oni już nic nie mogą, ", każdorazowo stosując tę usterkę wpisujemy dane prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w powyższym przypadku co mamy ? pokwitowanie policji, co wpisał policjant -  niezgodność mas, nacisku pomiędzy tz a dr, ewentualnie niewłaściwy rodzaj paliwa,  ja w takim przypadku wykonałbym bad. dod.,  wpisałbym dane z tz lub określił jakie paliwo, pobrał 21 zł wystawił zaświadczenie z wynikiem P i tu moja rola byłaby skończona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dając UD określiłeś w zaświadczeniu czego ono dotyczy. Jak klientowi sprzątnął DR sierżant za tą usterkę, to ma ze swoim zaświadczeniem udać się do WK i wyprostować niezgodności i odebrać DR. Do czasu wyprostowania tematu nie ma czego szukać na SKP bo dostanie N. Dla pojazdu skierowanego na badanie nie można zastosować usterek jak dla badania okresowego, tu temat jest czarno-biały albo usterka została naprawiona albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 20.06.2018 o 10:02, GrzechTU napisał:

Taki przykład na TZ 1650 kg a w DR 1660 kg, bo już się motam jest to usterka drobna czy istotna?

Dla mnie nadal istotna.

Prosze przeczytać par 4.1 pkt 2. podpunkt 1) w Dziale II rozporządzenia w sprawie szczegółowego ustalania nieznanych lub nowych danych technicznych ...........

Dopuszczalne masy pojazdów o masie własnej do 2000 kg ustalamy z dokładnością do 10 kg.  Skoro rozbieżność mieści się w tolerancji z jaką ustalamy nowe dane to nie powinno kwalifikować się tej rozbieżności jako usterka istotna.  Tylko drobna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu, wcale a wcale, nie chodzi tu o żadną tolerancję. Ważymy auto na wadze i dopiero wynik możemy sobie zaokrąglić do dziesięciu kilogramów. Mam nadzieję, że zasady zaokrąglania są znane. Nie może być tak, że dane homologacyjne, katalogowe i nie wiadomo jeszcze jakie sobie, a zaokrąglanie sobie.

Wyszedł wynik 982 kg, to nie będzie krzywdy jak się do 980 kg zaokrągli. Chociaż ostatnimi czasy, niektóre marki to co piszą na tabliczkach to z dokładnością co do kilogramika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne grono i pytanie z innej beczki: skanuje DR i w CEPie wyskakuje całkiem inny pojazd ! - i co dalej - odesłałem do WK  po wyjaśnienie . Po miesiącu klient  nadał ma to niewyjaśnione ... (pojazd jest u mnie już od kilku lat na badaniach) jak to ugryźć ....

Czy to jest tylko niezgodność, skoro nie mam żadnych jego parametrów w bazie CEP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.