Skocz do zawartości

Dowód rejestracyjny z ZEA (Dubaj)


sebastian

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, importerdubai napisał:

Wiem jak z usa robią bo współpracuję z agencją celną która mówiła mi o różnych przypadkach.

 

Też Ci mogę opowiedzieć o różnych przypadkach, również z Polski. Ale czy to pozwala na wrzucenie wszystkich do jednego worka?

 

3 minuty temu, importerdubai napisał:

jak może Urzad w miejscowości A odmówić gdzie w miejscowości Z na podstawie tych samych dokumentów auto zostało zarejestrowane.?

 

Jest coś takiego jak interpretacja prawa, często poparta orzeczeniami sądów (czasem skrajnie różnymi w analogicznych sprawach).

 

3 minuty temu, importerdubai napisał:

wewnętrzna poczta koreposndecyjna w WK. Każdy może ze sobą skonsultować to wszystko..

 

Ale opinia na forum WK ma się nijak do oficjalnej informacji z przedstawicielstwa danego kraju.

 

4 minuty temu, importerdubai napisał:

„Ja tego prosze Pana na swoją odpowiedzialność nie wezmę”

 

Ale czy odmówili na piśmie? Czy ktoś się odwołał? Co stwierdziło SKO albo sąd?

 

5 minut temu, importerdubai napisał:

Jak to kolego wytłumaczysz? 

 

Ot, Polska rzeczywistość. A Twoje argumenty to niestety argumenty "typowego handlarza" - "wszędzie można tylko w urzędzie X nie", "wiem bo sprzedaję X aut rocznie" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć tu trochę urzędasem który googluje dokumenty z grafiki i tego oczekuje od rejestrującego.

Dlatego bałwanki z WK tu zaglądają włącznie z diagnostami, posiłkować się na tych przykładowych wklejonych  dokumentach :-)

 

 

zapraszam do poznania po nauki ze znajomosci dokumentów arabskich ... w tym mieście nie ma zbędnych pytań o dowód :-) bo wszystko jest opisane w tłumaczeniu.

 

jak się wam robić nie chce to na ryby panowie na ryby 

Edytowane przez importerdubai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, importerdubai napisał:

Dlatego bałwanki z WK tu zaglądają

 

A zdziwiłbyś się, o wszechwiedzący handlarzu, bo osób z WK nie ma tutaj prawie wcale. A jeśli poszukiwanie wiedzy "egzotycznej" w jakikolwiek sposób jest dla Ciebie powodem do nazywania pracowników WK bałwanami to sam sobie wystawiasz świadectwo i dalsza dyskusja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego ze wam się da tłumaczenie jak i tak na piechotke musicie szukać wagi,dcm,rozstawu osi :-) w tych dokumentach tego nie ma ... 

Ci z WK nawet z angielskiego na polski mają problem z przeczytaniem i rozumieniem tłumaczenia przysięgłego 

Wybaczcie ale sumienie nakazało mi powiedzieć ...  

 

 

Z całym szacunkiem

Tyle wiecie ile tam po arabsku napisane :-)

Pozdrawiam serdecznie

(handlarz, pisarz eseista, znawca dokumentów) 

ogolnie mający w du**e urzędników  i diagnostów bez pojęcia

 

Piotr

Edytowane przez importerdubai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisano - handlarz/bałwan Piotr - nieodróżniający konsulatu od ambasady, który zalogował się na tym forum tylko po to, żeby się wypłakać.

 

I ostatnie pytanie - jak tak zachwalasz Poznań (nazwy miast piszemy z dużej litery), a jednocześnie nazywasz pracowników WK bałwankami to jak myślisz - jaka będzie przyszłość twoich rejestracji w tym mieście jak trafisz tu na kogoś z tego WK? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szkoda nerwów, nie ma co się kłócić i wyzywać. Co do mojego pytania to właśnie z tym certyfikatem był klient i faktycznie w WK powiedzieli że  na podstawie tego dokumentu nie da się zarejestrować pojazdu bo to nie jest Dowód rejestracyjny z kraju pochodzenia pojazdu na podstawie którego można zarejestrować pojazd. Koniec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych w dniu dzisiejszym przyszła odpowiedź z Ambasady :-) 

Niewiedza boli urzędników a interpretacja jest prosta...

 

Panie urzędniku i panie diagnosto …. 

Karta plastikowa wydawana jest w przypadku exportu całego samochodu, Kartka A4 jest dokumentem exportowym uszkodzonego pojazdu niezbędna do zarejestrowania w polsce :)

 

 

Tyle w temacie mądrusie z za biurka.

Pieczątka diagnosty i sama praca w urzędzie nie czyni człowieka z pojęciem.

 

 

Sfrustrowany handlarz z pojęciem większym niż te wasze bicie piany i drapanie się po głowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego - masz coś takiego jak francuska "fiszka"  więc życzę powodzenia w zarejestrowaniu pojazdu - a ambasad to nie wyrocznia dla WK

Pozdro

Taki dokument jest wystawiany po szkodzie całkowitej - więc poczytaj Kolego najpierw o FIche z Francji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że mój temat zrobił się trudną dyskusją - powracając do tematu - dokument który jak to kolega importerdubai napisał kartka A4 jest dokumentem exportowym to się zgadza -  ale nie można go brać jako dowód rejestracyjny z kraju pochodzenia pojazdu -  tym bardziej nie jest w nim nic mowy w jakim stopniu był uszkodzony, i czy może być zdatny do użytku .

Edytowane przez sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - zatem należało by jeszcze ustalić w tejże jakże zajętej ambasadzie jaki jest charakter tego dokumentu - czy nie podobny do pewnych dokumentów z USA (ale i nie tylko), które może i potwierdzają, że pojazd był rejestrowany, ale co najważniejsze - potwierdzają, że jest to złom nie mogący być ponownie zarejestrowany.

Sprawa druga - warunki techniczne, oznaczenia homologacyjne wybranych podzespołów... O tym nikt nie wspomniał, a myślę, że to też ciekawy punkt zaczepienia w przypadku aut z poza UE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już Wam tłumaczyłem. 

Macie tyle pojęcia ile o tych krzakach po arabsku :P

Samochody importowane z Dubaju są w wersji europejskiej tak dla jasności, produkcja np. BMW w Niemczech.

Homologacje możecie sobie w amerykańcach szukać :)

 

49 minut temu, sebastian napisał:

Widzę że mój temat zrobił się trudną dyskusją - powracając do tematu - dokument który jak to kolega importerdubai napisał kartka A4 jest dokumentem exportowym to się zgadza -  ale nie można go brać jako dowód rejestracyjny z kraju pochodzenia pojazdu -  tym bardziej nie jest w nim nic mowy w jakim stopniu był uszkodzony, i czy może być zdatny do użytku .

Dokładnie tak kolego .Dowód rejestracyjny to dowód, a to jest certyfikat eksportowy wydawany na każde auto uszkodzone! Nie ważne czy to salvage czy też uszkodzony "front end" itd.

Sprawa została już wyjaśniona przez Ambasadę i karmazynowi pracownicy WK zostali oświeceni w zupełności.

To czego oczekują w WK nazywa się nieznajomością dokumentów oraz niewiedzą. 

 

interpretacja przepisów to indywidualna sprawa każdego z tych mądrusiów. 

Sprawa została wyjaśniona, a Pan urzędnik z kwaśną miną musiał zarejestrować pojazd :) 

Edytowane przez importerdubai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twojej wiedzy panie handlarzu jest jeszcze mniej niż tych krzaczków, co dokładnie widać z wpisów :)

 

Aż trudno powiedzieć kogo w tej sprawie bardziej żal - ciebie za postawę, czy twoich klientów za powypadkowy złom jaki im wciskasz. Ostatecznie za jednym i za drugim stoi zwykła głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, blakop napisał:

Twojej wiedzy panie handlarzu jest jeszcze mniej niż tych krzaczków, co dokładnie widać z wpisów :)

 

Aż trudno powiedzieć kogo w tej sprawie bardziej żal - ciebie za postawę, czy twoich klientów za powypadkowy złom jaki im wciskasz. Ostatecznie za jednym i za drugim stoi zwykła głupota.

Drogi forumowiczu X pod Nickiem blakop :)

Zapewniam Ciebie że moi klienci sami sobie auto wybierają widząc je na zdjęciach oraz pełnym opisie ubezpieczyciela.

Czekam na kroki podjęte przez Ciebie celem ustalenia co ja sprzedaje i komu.

Ty śmiem wnioskować robisz przeglądy tego złomu z USA po floodach, ale nie mnie to oceniać. Nerw Twój jest dla mnie zaszczytem.

Cóż mam Ci tłumaczyć jak Ty tylko widzisz cyferki, kruczki …  zwykły karmazynowy legat co nie wie gdzie Dubai a gdzie Oman, na dodatek mądrzy się swoimi doświadczeniami z samochodami, które są tylko samochodami.

Jak już Cię umoralniłem USA a Dubai to co innego :-) Szukaj tej homologacji i podzespołów … dzięki takim bałwankom jak Ty mój i innych światopogląd jest jaśniejszy.

Po prostu musisz przyjąć na klatę, że pieprzysz głupoty na siłę o czymś o czym nie masz pojęcia. Pokazał bym Tobie kilka zdjęć aut jakie kupuję, ale obawiam się że będziesz miał problem chyba nawet z określeniem jaka to marka, bo ty przecież musisz mieć wszystko w dowodzie rejestracyjnym :):) 

Kończąc ten wątek miłym akcentem dla wszystkich posiadaczy aut z ZEA, którzy borykali się z wyżej wymienionych, służę pomocą BEZPŁATNIE w zarejestrowaniu takiego auta.

 

Z podziękowaniami dla Ambasady Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Warszawie oraz w Abu Dhabi oraz dla pracownika Seksji Konsularnej w Warszawie!.

 

 

Ps. Na tym forum są i tacy co polecają się za drobną opłatą wykonać jakieś opowiadania itd. itd., które pomoże w zarejestrowaniu, a pojęcie ich jest takie że nie mają go w ogóle. 

Charakter ich już wskazują że gó**o przez sitko cedzą i niepotrzebnie się spinają. 

Tak więc drogi czytelniku jeśli masz jakieś problemy z Wydziałem Komunikacji,  poniżej link bezpośredni w cenie 0zł. Zakładka kontakt ...

 

https://abuzabi.msz.gov.pl/pl/root

 

 

 

 

Edytowane przez importerdubai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz - przynajmniej pojąłeś różnicę pomiędzy Konsulatem a Ambasadą i gdzie która z tych instytucji się znajduje. Teraz jesteś jeszcze mondżejszy.

Do pozostałego słownictwa komisowego handlarza zniżać się nie będę.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, blakop napisał:

Widzisz - przynajmniej pojąłeś różnicę pomiędzy Konsulatem a Ambasadą i gdzie która z tych instytucji się znajduje. Teraz jesteś jeszcze mondżejszy.

Do pozostałego słownictwa komisowego handlarza zniżać się nie będę.

Ortografia na poziomie wysokim kolego :))))

Typowy Janusz po szkole zawodowej jesteś lub z przypadkowym wykształceniem, ale na diagnostę dużo nie wymagają lub komputerowego mola z za biurka. Jak zwał tak zwał.

 

 

I przepraszam jeśli kogoś uraziłem wpisem dot. ww. diagnosty, ale czasem jednostka to nie ogół.

Edytowane przez importerdubai
  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To organ rejestrujący musi uznać czy przedłożony dokument, to dokument potwierdzający rejestracje w państwie poza UE, na podstawie której może dokonać rejestracji pojazdu. 

 

Cytat

dziękuję za pomoc w piśmiennictwie, ale tą i inną sprawę pilotuje dla mnie konsulat, który sam mi wystawi odpowiednie pismo oraz poinformuje czarusiów z urzędu

Pilotuje? w jakim sensie? 

 

Na stronie RTA, moża jedynie potwierdzić legalność dokumentu, po wpisaniu numeru dokumentu :) (https://traffic.rta.ae/trfesrv/public_resources/my-ecertificates.do)

 

Czytając ten wątek, mam wrażenie że Pan się Tylko chwali, że jest Pan "potężnym" handlarzem pojazdów sprowadzony z zagranicy, i przy okazji obrazą Pan i diagnostów, i urzędników.

Ciekawe czy sprzedaję Pan pojazdy po takim roku produkcji, jaki faktycznie jest, bo większość "Mirków" handlarzy robią wszystko by podbić cenę :) Ale Pan pewnie jest uczciwy i za każdym razem podkreśla że pomoże Pan bezpłatnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem klient widzi auto, jest świadomy rocznika i stanu faktycznego auta. Powodem dla którego założyłem tu konto jest fakt, że te dokumenty są nowością dla niektórych diagnostów oraz urzędników. 

Słowo "pilotuje" - czyli pomoc Ambasady oraz wyjaśnienie w urzędzie dlaczego na dokumencie nie ma tego czy tamtego. To są emiraty - inne prawa niż w EU inne niż w USA a papiery są proste i czytelne.

 

Mogę się chwalić ale nie robię sobie z tego powodu reklamy i nie oferuję na forum usług importu bądź czegokolwiek związanego z zarobkiem :). Jeśli ktoś nazywa auto uderzone w błotnik złomem to gratuluję.

INSURANCE TITLE opisane w aukcji

PRIVATE DXB TITLE opisane w aukcji

Karta (dowód rejestracyjny) zostaje w Dubaju. i kropka

Jeśli dokumentów nie ma to jest informacja o tym, że auto jest bez prawa rejestracji i nie posiada dokumentów.

W WK właśnie oczekują takich rzeczy jak opisałem :) poświadczenia że to oryginał itd. itd. wszystko po to żeby utrudnić rejestrującemu życie a sobie nie dawać dodatkowej pracy.

Na stronie RTA jest również wszystko opisane, na tłumaczeniu również. 

Edytowane przez Jacdiag
cytat całego poprzedniego posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, importerdubai napisał:

Typowy Janusz po szkole zawodowej jesteś lub z przypadkowym wykształceniem, ale na diagnostę dużo nie wymagają

 

Bez komentarza...

A tu użytkownicy piszą, że droga do zawodu trudna...

Może faktycznie lepiej komis otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to u handlarz jednostka to wyjątek. Jednak nie w twoim przypadku, ty to typowy przykład ogółu. 

2 minuty temu, LimonQ napisał:

 ...że jest Pan "potężnym" handlarzem pojazdów ...

potężny ale cfaniak, jak to chyba @blakop pisał 

  • Polub 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) mnie obrazić ciężko bo cham z chamów :-) i na dodatek bezczelny.

Ale to nie było powodem ataku kogoś tylko wszyscy wy mądrzy i tacy ogarnięci. Kupcie tam auto całe z salonu bądź używane i zobaczymy jaką dokumentacją się pochwalicie :P albo klepcie dalej Europę i USA (na robionych titlach za 400 USD scrap lub water flood)

 

gdybym miał się tylko z aut utrzymać to bym może i faktycznie diagnostą został i miał pretensje do siebie że inni mają dobrze a ja muszę im życie uprzykrzać :) 

Nie prowadzę komisu tak dla jasności :) Ale Janusz diagnosta na pewno dużo więcej wie niż taki importer co zarabia na kliknięciu auta :)

 

 

"Pozdrawiamy partie komunistyczne i robotnicze z całego świata walczące o postęp, pokój i socjalizm"

Tak to wygląda Panowie

 

https://www.containersharing.org/en/documentation#.W8jUsPZuKUk

Powiększcie sobie i poczytajcie co opisane jest o numerach rejestracyjnych mądrusie.

Masz tu jeden z drugim złomy itd. w linku u góry z wysyłki :). Wszystkie auta całe a dokument jeden. Troszkę angielskiego Panowie a nie gogle tłumacz ale i tam też Wam to przetłumaczy.

DubaiRTAExportCertificate.jpg

Edytowane przez importerdubai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, importerdubai napisał:

te dokumenty są nowością dla niektórych diagnostów

 

Akurat te dokumenty nie są podstawą do przeprowadzenia badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, michal_k napisał:

 

Akurat te dokumenty nie są podstawą do przeprowadzenia badania technicznego.

Kolego mowa była od początku o zarejestrowaniu :) a mając VIN na tym dokumencie masz swoją książkę lub program i wartości wprowadzasz na piechotkę :)

 

Drodzy Panowie, szkoda tu mojego czasu na pisanie wieczorami. Jeden robi tak drugi tak. Mnie to nie boli osobiście bo jak już wspomniałem, to ludzie mają problemy z rejestracją, a ja prosty "handlarz" czy jak to tam nazwiecie "komisiarz" klikam im te samochodziki i wystawiam fakturę :) 

Takie dokumenty są podstawą do rejestracji potem do przeglądu. I tyle na koniec mogę Wam powiedzieć, a czy komuś odmówicie czy nie zrobicie to już Wasz problem :)

 

Dobrze, że teraz jest monitoring na stacjach diagnostycznych. W końcu zabrali się za tych co tylko z dowodem przyjeżdżali a samochód stał u Janusza lakiernika i na ćwiartki się rozpoławiał. Taki to zakup z USA na titlu za 400 USD pochodzenia wiadomego :) 

 

Życzę łatwej pracy lekkiej i sprawniejszej.

Edytowane przez importerdubai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.