Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdu


grzegorz70

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco: klient zakupił pojazd sprowadzony, zgłoszony do rejestracji ( posiada PC) w odległym mieście. Udał się do swojego WK, który to skierował pojazd na badanie, które wykonałem i teraz zaczynają się schody. Co klient powinien zrobić z PC i czerwonymi blachami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz zaczynają się schody

 

Jakie schody?

 

[ Dodano: 27-10-2017, 07:46 ]

Co klient powinien zrobić z PC i czerwonymi blachami?

 

Jak będzie rejestrował to musi oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i tak WK gdzie będzie rejestrował to przyjmie te tablice i odeśle do właściwego.

 

Może odmówić, bo w CEPiKu pojawi się informacja ze pojazd jest zarejestrowany. Po oddaniu tablic do organu gdzie pojazd był zarejestrowany, status zmieni się na wyrejestrowany. Tablice "czerwone" wydaje się tylko w jakimś celu, po jego "osiągnięciu" trzeba je zwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice "czerwone" wydaje się tylko w jakimś celu, po jego "osiągnięciu" trzeba je zwrócić.

 

To podaj podstawę prawną na to. Bo przepis mówi wyraźnie, że PC i TRC należy oddać po okresie na jaki zostały wydane.

Dostałem PC na 30 dni, ale już pierwszego dnia zrobiłem owe badanie. Muszę oddać tablice? Bo wg przepisów widzę, że niekoniecznie.

Takie czy inne uwarunkowania systemów i rejestrów informatycznych NIE MOGĄ wpływać na stosunki i obowiązki oraz uprawnienia wynikające z przepisów prawa materialnego - rangi ustawy w szczególności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablice "czerwone" wydaje się tylko w jakimś celu, po jego "osiągnięciu" trzeba je zwrócić.

 

To podaj podstawę prawną na to. Bo przepis mówi wyraźnie, że PC i TRC należy oddać po okresie na jaki zostały wydane.

Dostałem PC na 30 dni, ale już pierwszego dnia zrobiłem owe badanie. Muszę oddać tablice? Bo wg przepisów widzę, że niekoniecznie.

Takie czy inne uwarunkowania systemów i rejestrów informatycznych NIE MOGĄ wpływać na stosunki i obowiązki oraz uprawnienia wynikające z przepisów prawa materialnego - rangi ustawy w szczególności.

 

Tak masz racje:

5. Po upływie terminu czasowej rejestracji pozwolenie czasowe i tablice

rejestracyjne zwraca się do organu, który je wydał, z wyjątkiem przypadku,

o którym mowa w ust. 2 pkt 2 lit. a.

Ale tez są urzędy które wydawają PC niekoniecznie na okres 30 dni, mogą wydać je na krótszy termin, według ich uznania i widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że PC i tablice trzeba zwrócić, tylko kto ma to zrobić? WK twierdzi, że klient.

Według mnie powinna zrobić to osoba na która została wydane owe PC i TR, gdyż ona jest stroną postępowania administracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Podepnę sie tutaj z pytaniem , jak wygląda sytuacja z tablicami i PC na waszym terenie odnośnie badanie okresowego ( przed pierwszą rejestracją) , jeżeli robimy to badanie wraz z dodatkowym badaniem art.81 ust 11 pkt 2 lit b ( uczestniczył w wypadku drogowym )?

Czy najpierw jest wizyta w WK celem pobrania PC i TTR ( art.74 ust 2 pkt 2 lit.c) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój WK od nowego roku tak mi nakazuje właśnie wykonywać badania na PC i TTR, a jeżeli klient zatai taką informację to przy rejestracji i tak dostanie PC celem wykonania badania dodatkowego ust 11 pkt 2 lit. b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.