Skocz do zawartości

marka pojazdu


lisek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano już wyżej - zależności od kraju, okresu i innych obyczajów, które trudno nawet ogarnąć w polu MARKA pojazdu na przestrzeni lat i miejsc wpisywano-wpisuje się m.in.: markę w znaczeniu handlowym, markę w znaczeniu znaku towarowego, nazwę producenta pojazdu (zakładu, koncernu, holdingu) etc...

 

Dziś trudno ocenić które z tych wpisów są prawidłowe, a które nie, więc i za bardzo nie ma o co kruszyć kopii ani zarzucać komuś błędy. Tym bardziej, że nie zawsze wyłącznie o widzimisię producenta chodzi.

 

FSO 1500? Polski Fiat 125P? Czy może po prostu FIAT 1500? Każda z tych nazw określa niby ten sam samochód i każda w pewnym czasie była właściwa - ale już w innym (np. kontynuacja produkcji po utracie licencji) już nie.

 

Do tego dochodzą śmieszne dodatki w modelu typu "2.0 HDI PRULIEL" czy inne. Oczywiście często to wymysły SKP i WK, ale akurat francuzy mają to niestety w homologacjach i co zrobisz? nic nie zrobisz...

 

Zresztą czasami sam producent pewne produkty niejasno określa marketingowo i potem już nikt nie wie czy RENAULT MEGANE SCENIC to to samo co RENAULT SCENIC?

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo u nas tworzy się jakaś swoista urzędnicza nadgorliwość co do nazw firm, przesiębiorstw, instytucji, zakładów i nie wiadomo czego jeszcze.

Formalnie tragedia i korekta faktury najczęściej, bo zamieniono kolejność wyrazów w nazwie przedsiębiorstwa. Transport Jan Nowak lub Jan Nowak Transport pod jednym i tym samym nipem, dla wielu księgowych, to nie to samo, to ogromna różnica, to nie ta firma!!! :evil:

Z tym dopisywaniem nazwiska do JUSAMA to też lekka przesada.

Marka to marka. Nazwa zwięzła, krótka i chwytliwa, a nie Fuji Heavy Duty Industires, Starachowicka Fabryka Samochodów Ciężarowych STAR w Starachowicach. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie to:

- z niepisanej nianaruszalności 'zgodności' danych na 'porazpierwszym' badaniu i z radosnej twórczości. :hihi:

Ja bym napisał, że producentem jest DAIMLERCHRYSLER, a marką MERCEDES-BENZ i dalej typ, warian, wersja.

A coś mi się zdaję, że lewa strona tabliczki właśnie do tego się odnosi. Prawda, że stoi tam dość wyraźnie 'Mercedes-Benz', a ciut niżej info jaki to typ?

Pewnie w WK pospadali by pod biurka, ale... Wszystko można wyjaśnić.

 

PS.

Co mówi instrukcja rejestracji na temat rubryki [D.1]?

 

[ Dodano: 31-10-2017, 18:16 ]

W niemiecki DR zapewnię nie było wpisanej marki, tylko poniżej modelu widniała informacja o producencie pojazdu.
- oni wypełniają rubrykę tytułowaną jako [marke] tylko trzeba ich rozgryźć co kumają pod tym terminem.

 

O masz. Jednak nie zawsze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LimonQ - myślę że za mało i zbyt krótko widziałeś takie dokumenty żeby się jednoznacznie wypowiadać co na przestrzeni lat wpisywano w konkretnych wypadkach na tych dokumentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LimonQ - myślę że za mało i zbyt krótko widziałeś takie dokumenty żeby się jednoznacznie wypowiadać co na przestrzeni lat wpisywano w konkretnych wypadkach na tych dokumentach.

 

Zgadzam się jak najbardziej, tylko staram się patrzeć na to bardziej przez pryzmat tego co i jak widzę i staram się korzystać z wszelkich dostępnych źródeł, aby wszystko miało ręce i nogi.

 

Dla mnie Mercedes-Benz to Mercedes-Benz. Nawet gdy w DR jest DAIMLERCHRYSLER jak np tutaj (znalezione).

e430_schein.jpg

 

Co innego Opel i Vauxhall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po 13/11 takie niefortunne, i w niektórych przypadkach bardzo rozbudowane nazewnictwo ,będzie można prostować w CEP. Takie przymiotniki w modelu poj. jak np, KAT.,TDCI,KOMBI,1.8 KAT itp. to zwykła twórczość . Problem może być z dowodem rej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zwykła twórczość

 

Jesteś pewien? To poczytaj temat dokładnie. W kilku markach - szczególnie francuskich NIE. Co chcesz prostować? I jak? Homologację będziesz kazał poprawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zwykła twórczość

 

Jesteś pewien? To poczytaj temat dokładnie. W kilku markach - szczególnie francuskich NIE. Co chcesz prostować? I jak? Homologację będziesz kazał poprawiać?

 

Ale to chyba tylko w Citroenie, ale tam oprócz tego 1.6, 1.8 coś jeszcze jest dopisywane, tylko juz nie wiem co :P

 

A co jest, jęsli mamy FIAT PANDA VAN ciężarowy (model homologacyjnie), i został przerobiony na osobowy, usuwa się VAN z modelu jeżeli zmieni sie podrodzaj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy po 13/11 takie niefortunne, i w niektórych przypadkach bardzo rozbudowane nazewnictwo ,będzie można prostować w CEP. Takie przymiotniki w modelu poj. jak np, KAT.,TDCI,KOMBI,1.8 KAT itp. to zwykła twórczość . Problem może być z dowodem rej.

Nie, nic się w tej materii nie zmieni. A nawet jeśli - to będzie Ci się chciało robić to 'poza systemem teleinformatycznym' (czytaj - nikt na razie nie wie jak)? Wyślesz maila? Faks? Itp.?

Po trzecim razie będziesz miał dość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P. NORBERCIE jak z tymi badaniami niezgodność z Cepik jest juz wyjaśnione jak to będziemy powiadamiani np.niezgodność VIN ?Co z takim klientem dalej począć wiadomo wynik ,,P'' zaświadczenie D.R oczekuje na pieczątkę co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wszystko jest w projektach, czekamy na wersje końcowe.

Ostatni projekt mówi o wyniku pozytywnym badania i pieczątce w DR zawsze, bez rozgraniczenie czy to niezgodność DR z nr nadwozia czy z innymi parametrami.

Oczywiście - w ślad za tym idzie zawiadomienie przesyłane do CEP-a, realizowane "poza systemem teleinformatycznym" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał, że producentem jest DAIMLERCHRYSLER, a marką MERCEDES-BENZ i dalej typ, warian, wersja.,

Po co kombinować, nawet nówki salonówki krajowe mają na TZ Daimlera a w DR Mercedesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kombinować, nawet nówki salonówki krajowe mają na TZ Daimlera a w DR Mercedesa.

- No właśnie to napisałem. Nic nie kombinuję tylko Mercedes-Benz jako markę pojazdu podaję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.