Skocz do zawartości

Wysyłanie paczek przeglądów


kuba19787

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanie nawaliła mi karta do przesyłania paczek przeglądów teraz czeka mnie oczekiwanie na następną około dwa miesiące moje pytanie dotycze czy jak zegram badania na pendriva to czy mogę je wysłać z innej stacji brat prowadzi i mógłby mi przesłać je do Cepa co o tym myślicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z faktu, że certyfikat jest przypisany do konkretnej SKP. Poza tym jak sobie wyobrażasz pracę po 13 listopada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dalej będę miał po staremu bo bo jak inaczej przecież awaria może zdażyć się każdemu

 

[ Dodano: 01-11-2017, 19:26 ]

Dzwoniłem do informatyka ITS od programu Patronat to mi mówił że nie będę jedyną SKP która dalej będzie działała po staremu mówił że bywa różnie mogą skraść kartę może nawalić jak mi może czytnik nawalić no różne zdarzenia losowe sam nie wiem co o tym myśleć chyba CBA mnie nie zgarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile Ty badań robisz dziennie? jak by mi przyszło z 2-cy wysłać w trybie awaryjnym do cep 2 to bym się chyba pociął :D, po staremu od 13 się nie da, po za tym jak karta uszkodzona to w ogóle nie możesz wysyłać, czyli reasumując po twojemu czyli po staremu - do cepa nic nie wysyłasz, no no. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie wyobrażasz pracę po 13 listopada?
Raczej dalej będę miał po staremu

 

:shock:

 

Dzwoniłem do informatyka ITS od programu Patronat to mi mówił że nie będę jedyną SKP która dalej będzie działała po staremu

 

Na kompach to może się zna ,ale o PoRD nie ma pojęcia.

Od 13.11 -nie ma CEPIKA1 ! i nie ma już wysyłania tzw.paczek

Ja na certyfikat do nowej karty czekałem 8(osiem)dni :)

Teraz mam dwie i Tobie radzę to samo

Może zdążysz do 13.11.2017

 

Mam takie podejrzenie że SKP(niektóre) będą badania robiły po staremu ,które nigdy nie trafią do cepiku :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z ITS ma rację i nie tylko Kuba będzie robił badania po staremu. Dlatego, że około tysiąc stacji w ogóle nie wystąpiła o certyfikat więc tak jak Kuba będą działać po staremu. Bo pewnie starosta odpuści i ich nie zamknie, a szkoda. A przydałoby się ich wykosić z rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest? Są SKP w kraju kompletnie nie przygotowane są do zmiany, która nastąpi 13/11.Pytam się ,gdzie jest nadzór nad tymi SKP. Uważam, że brak wdrożenia zmiany ustawowej 13/11 i dalsze wykonywanie BT , to przestępstwo. Odpowiedzialność nie tylko jest po stronie diagnosty,ale właściciela SKP ,oraz nadzoru WK nad tą SKP. Wszyscy wymienieni , powinni odpowiedzieć karnie za brak wdrożenia regulacji ustawowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko w/g mnie najmniej tu jest winny diagnosta, on może tylko pracodawcy zgłaszać potrzebę zakupu czegoś niezbędnego ale nie on decyduje, a jak nadzór toleruje to koło się zamyka, diagnosta co najwyżej może podziękować za pracę, tylko co ma robić dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie się z tym zgadzam. To jest okazja do odstrzelenia tysiąca SKP, bo i tak jest ich za dużo na rynku. A wtedy będą miały lepiej stacje które ogarnęły temat i się przygotowały do zmian. Więcej badan będzie u nich. Tylko czy starości będą mieli jaja żeby odstrzelić te stacje.

Wątpie w to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starości będą mieli jaja żeby odstrzelić te stacje.

Wątpie w to

Kolego,ale brak reakcji nadzoru to przestępstwo.Jeżeli taka SKP, nie przygotowana po 13/11 będzie wykonywać BT .To taki fakt powinien być zgłoszony do prokuratury,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konto też będziesz miał zablokowane.

jeżeli to ta sama osoba, to system rejestracji do bani, jeszcze kilku takich "aniołków" a forum stanie się śmietnikiem, chociaż obecnie sielanki też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzicie,że ktoś ma jakiś cel .... tylko jeszcze nie wiem jaki?

Dajcie sobie spokój i lepiej nic nie pisać.

A mama,kuba i czarek niech nawet kartoflami stempluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat troll ale tak zupełnie poważnie jeszcze

 

Ja na certyfikat do nowej karty czekałem 8(osiem)dni :)

Teraz mam dwie i Tobie radzę to samo

Może zdążysz do 13.11.2017

 

też byłbym zainteresowany posiadaniem 2 kart (1 w razie w)

Czy istnieje możliwość wystąpienia o duplikat karty kryptograficznej ?

Nie za bardzo pamiętam gdzie się z tym zgłosić aby dostać drugą kartę...

Czy jeśli będzie możliwość wydania drugiej karty w obieg to wydadzą mi z aktualnym certyfikatem ? (kończy się w sierpniu 2018) czy w ogole to będzie nowa karta i stara nie będzie nadawała się do użytku?

 

Może trochę zagmatwałem ale ogólnie chodzi mi o posiadanie 2 kart jednocześnie, i gdzie z tym tematem mam się zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie można mieć w dyspozycji 2 kart krypto z aktywnym certyfikatem na danej stacji?

 

a tu kolega jakby mógł rozwinąć

Teraz mam dwie i Tobie radzę to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie można mieć w dyspozycji 2 kart krypto z aktywnym certyfikatem na danej stacji?

 

a tu kolega jakby mógł rozwinąć

Można i nawet powinno się mieć dwie w razie "W"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nową kartę , wypełniasz wniosek (SI CEPiK-MC) w uzasadnieniu napisałem że dodatkowa karta na wypadek usterki którejś z kart , dla zachowania ciągłości sprawozdań ..

Wniosek pocztą a z nowej karty generujesz plik i wysyłasz e-mailem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo można kupić drugą kartę i certyfikat wgrać na ta kartę tak mnie poinformowano,posiadam kartę UNIZETO CERTUM POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

certyfikat wgrać na ta kartę

stary certyfikat tzn. ten sam co mam na obecnej karcie? czy wystąpić o nowy i ten nowy dopiero wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.