Skocz do zawartości

Certyfikat VPN dubel


pietrek_k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano otrzymałem link do certyfikatu VPN z drugą częścią kodu autoryzacyjnego od cc.cepik@mc.gov.pl. Sprawa dość dziwna bo nie składałem wniosku o ten certyfikat, składałem go w lutym i otrzymałem, wgrałem, przetestowałem wszystko działa więc po co wysyłają poraz drugi link do pobrania certyfikatu. Czyżby jakiś fishing ze strony ministerstwa ? Czy ktoś także otrzymała od Was drugi raz link bez potrzeby ? Do helpdesku nie można się dodzwonić i nie wiem czy mam coś z tym robić czy wykasować maila.

 

[ Dodano: 06-11-2017, 10:26 ]

Sprawa chyba rozwiązana, po godzinnym trzymaniu telefonu przy uchu i oczekiwaniu na połączenie okazało się że ta jakiś błędnie wysłany mail, bo skoro działa HELLOCEPIK to nic nie trzeba robić. Ale stracha człowiek miał bo to nie wiadomo co w ostatnich dniach im odpali i różne myśli człeka nachodzą. Pozdro. I Spokojnego tygodnia bo potem stressssssss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pietrek_k, oni teraz mają tam taki burdel, że wszystko się może zdarzyć. Piszą artykuł o terminie wydawania certyfikatów min. 30 dni, powołując się na politykę certyfikacji, która nakazuje przesłanie zgłoszenia nie wcześniej niż 28 i nie później niż 14 dni przed wygaśnięciem SSL. Także instrukcje, polityki certyfikacji umieszczone na stronie właśnie wzięły w łeb. Jak nie zarżną CEPIK 2.0 w dniu jego wejścia w życie, to się zdziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

pytanie do dobrze zorientowanych w sprawach certyfikatów : wiem, że certyfikat SSL karty ma ważność 2 lata i przed upływem terminu trzeba go odnowić, czy podobnie jest z VPN-em, ja mam go od czerwca 2016, bo cep 2 miał być od 1-01-2017, jak sprawdziłem ważność to pokazało że do czerwca 2018, czyli też na 2 lata? więc niedługo będę musiał go odnawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupuję nową kartę do czytnika to ona ma już zainstalowany certyfikat SSL? czy o SSL to ubiegam się gdzieś indziej niż u producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W/g moich informacji nie trzeba.

 

Jak rozmawiałem kiedyś z help deskiem to twierdzili że trzeba. I ważność jest na dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, certyfikat VPN jest ważny dwa lata! z tego co słyszałem to można mieć tylko jeden certyfikat VPN (w przeciwieństwie do certyfikatów SSL, karta) który należy odnowić " nie później niż na 1 miesiąc przed datą utraty ważności certyfikatu, ale nie wcześniej niż 2 miesiące przed tą datą."

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.