Skocz do zawartości

CEPIK 2.0 zdublowane badanie (prerejestracja)


marion26a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przy pierwszym badaniu w kraju (pracuje na Patronacie),nie uzupełniłem wszystkich danych i zatwierdziłem prerejestrację.A potem chciałem zrobić korektę i w wykonanych badaniach nie mogłem znaleźć tego badania. Dość długo czekałem i nic.Więc dokonałem takiego samego badania i wtedy przy zatwierdzeniu badania zdublowało mi te badanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi już się korekty tego co wysłałeś a robisz już pierwsze badanie w kraju i po ściągnięciu danych z CEP tych co już wysłałeś dokonujesz wpisu poprawnych danych i wysyłasz do CEP już jako pierwsze badanie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi już się korekty tego co wysłałeś a robisz już pierwsze badanie w kraju i po ściągnięciu danych z CEP tych co już wysłałeś dokonujesz wpisu poprawnych danych i wysyłasz do CEP już jako pierwsze badanie w kraju.

Kurcze, nie rozumiem.

Zrobiłem OKRESOWE PRZED PIERWSZĄ REJESTRACJĄ NA TERYTORIUM RP

Pobrałem opłatę.

Wpisałem dane. Zrobiłem prerejestrację.

Wystawiłem Zaświadczenie i uzupełniłem, wydrukowałem i wydałem DIP.

Czyż nie zrobiłem już pierwszego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze raz obejrzeć filmy na youtubie...

 

Obejrzałem, Zrobiłem dokładnie tak:

 

Edit:

Już chyba wiem.

OKRESOWE PRZED PIERWSZĄ REJESTRACJĄ NA TERYTORIUM RP

Robisz gdy klient przyjeżdża na zagranicznych blachach (lub bez) z zagranicznym dowodem.

I wtedy robi się PREREJESTRACJĘ.

OKRESOWE BADANIE PO RAZ 1

Robi się gdy klient przyjeżdża z PC i pojazd jest już prerejestrowany przez WK. Badanie wygląda wtedy jak okresowe z zassaniem danych z CEPa i normalnym startem badania. Różnica tylko w wypełnieniu DIPa na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a dane pojazdu podczas pierwszej rejestracji (masy, naciski, wymiary, itd.) wypełniacie w tej zakładce, gdzie podaje się dane do wypełnienia DIP-a czy w okienkach, które pojawiają się po pobraniu danych z CEP.

Wpisywałem dane w obydwu miejscach, ale po zapisaniu badania w CEP i ponownym jego sprawdzeniu nigdzie nie były one zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą Pana Rafała z Patronatu, wypełniam tylko kraj poprzedniej rejestracji, bo czasem CEP przestawia tabele i dane lądują w niewłaściwych rubrykach. I tak później robię pełny DIP, który już CEP przyjmuje w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info. Właśnie tak wypełniam teraz te dane czyli w samym DIP-e.

Dzwoniłem w międzyczasie do WK i potwierdzili mi, że to co wpisałem w DIP u nich się wyświetliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam , czego dotyczy błąd SKP-20025 ( istnieje inne badanie techniczne o tym samym numerze ) , sprawdzałem nie istnieje . Czy ktoś spotkał się z taką informacją przy próbie wysłania badania do CEP-a, tutaj nie widzę żadnej informacji http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=20209

To próba wysłania zwykłego badania okresowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Taka sytuacja, L1e z DDR 1990r, siedmio cyfrowy nr identyfikacyjny, po próbie prerejestracji na Patronacie odp z cep, że są tam już dwa pojazdy z takim (nie vinem)! i brak możliwości prerej.! Może ktoś doradzić co z tym począć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś poradził

 

A niby czemu? Miałem podobnie z traktorem sprowadzonym z Francji. Z tym samym nr. podwozia w CEPIE były trzy różne pojazdy a ja dodałem czwarty i jakoś go zarejestrowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu?

 

Bo badanie przed rejestracją w kraju podpięło się w ten sposób, do pojazdu już istniejącego. Trzeba było pisać go po nr rej zza granicy i byłby nowy pojazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było pisać go po nr rej zza granicy i byłby nowy pojazd...

 

A skąd wiesz, że koperfild82 nie wpisał zagramanicznego numeru?

 

[ Dodano: 19-12-2017, 16:52 ]

Jak pisałem wcześniej miałem trzy różne zarejestrowane pojazdy w Polsce z tym samym nr. podwozia ale z innym nr. rej. i wszystkie zassało z CEPA pomimo wcześniejszego wpisania francuskiego nr. rej , marki, modelu i pozostałych danych. I teraz z tym samym nr. podwozia jest cztery różne pojazdy w CEPIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej miałem trzy różne zarejestrowane pojazdy w Polsce

Przy ciągniku rolniczym miałem 8 sztuk, wystarczyło dopisywać dane, by wyeliminować niewłaściwe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz z tym samym nr. podwozia jest cztery różne pojazdy w CEPIE.

 

Albo pod którąś pozycją są dwa pojazdy na raz...

 

A skąd wiesz, że koperfild82 nie wpisał zagramanicznego numeru?

 

Bo nie zrobił prerejestracji !!! więc pojazd nie wszedł jako "nowy" do cepa, tylko badanie "podczepiło" sie do istniejacego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

W ostatnich dniach maiłem ciekawy przypadek, może kogoś zainteresuje.

Nowy pojazd w 2011r zarejestrowany w Polsce został wywieziony za granicę i tam zarejestrowany.

W ubiegłym tygodniu klient kupił ten pojazd z Niemiec.

WK wysłał klienta na SKP celem prerejestracji.

Diagnosta (późne popołudnie) odesłał klienta do WK po PC ponieważ pojazd już był w CEP.

WK odesłał następnego dnia klienta ponownie do SKP celem prerejestracji.

Diagnosta z SKP po dłuższej rozmowie z pracownikiem i kierownikiem WK, ponownie odsyła klienta do WK po PC.

Klienta przyjeżdża na SKP z PC, diagnosta wykonuje OBT.

Temat zakończony.

Pamiętam temat, że kilka lat temu pojazdy w Polsce były tańsze niż za zachodnią granicą i samochody zakupione w Polsce były wywożone za granicę - takich sytuacji może być więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.