Skocz do zawartości

Tryb awaryjny


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Do adamos:

Już co go zrobili czy czekasz tak jak ja ?

 

Ja nie mam tego błędu, ale jak dzwoniłem do nich że mam problem ogólnie to mi taki zarejestrowali :) tam też mają niezły kocioł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    15

  • wrc69

    11

  • Paprock

    10

  • cezary

    8

Top Posters In This Topic

COI twierdzi że to wina dostawcy oprogramowania. i kółko się zamyka.

COI czyli kto ? Jakiś chłopak po 1-dniowym przeszkoleniu, siedzący na Infolinii ?

BTW - a gdzie jest napisane, że COI ma zawsze rację ?

Mam wgląd do maili, w których przyznają się, że jest problem, mam je u siebie na biurku ...

I to nie są maile z Infolinii, tylko z nieco wyższego szczebla.

 

Co to - nie wystarcza już Wam moje słowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak p. Norbert pisze i mówił wcześniej, zależy na kogo się trafi. Nam się w końcu udało trafić na bardziej kompetentną osobę z infolinii COI i przyznał, że problem z certyfikatem jest po ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze przyznał sie czy nie przyznał się - ale co dalej w tym temacie.

To już jest piąty dzień jak to miało wszystko chodzić a dalej kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ciebie doskonale rozumiem też jesteśmy w tej sytuacji ( miesiąc wcześniej było wszystko gotowe i sprawdzone przez cepik i Norcom )

Przyznał się i są w trakcie naprawy ( a nie odesłał nas jak wcześniej do producenta programu, mówiąc że po ich stronie jest ok )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminy wynikają z KPA. Nie zacytuję ci dokładnie artykułu, ale chodzi o to że nie liczy się dnia zaistnienia zdarzenia. Odliczanie zaczyna się od dnia następnego.

Czyli, jeśli zdarzenie zaistniało w poniedziałek,, to dniem pierwszym jest wtorek a trzecim -czwartek.

 

KPA nie ma tutaj zastosowania (do obowiązków stacji wynikających z PORD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek wynika z art. 80bc PORD, ale nie ma tu zastosowania KPA. Podobnie jak KPA nie ma zastosowania do terminów badań określonych w PORD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo

Właściciele Stacji Kontroli Pojazdów

działających na terenie miasta

 

W nawiązaniu do korespondencji otrzymanej w dniu dzisiejszym informuję, że Ministerstwo Cyfryzacji stoi na stanowisku, by w sytuacji gdy Stacja nadal nie uzyskała możliwości przekazywania danych do nowej CEP w trybie on-line, realizacja badań technicznych nie była zawieszana.

 

Wyniki kontroli pojazdów muszą być w takim przypadku przekazane do CEP niezwłocznie po uzyskaniu dostępu.

 

Jednocześnie informuję, iż Ministerstwo wskazało również rozwiązanie dla stacji, które na dzień dzisiejszy nie mają połączenia z CEP. Diagnosta powinien każdorazowo odnotować w formie adnotacji na zaświadczeniu potwierdzającym wykonanie badania technicznego pojazdu, iż badanie to zostało wykonane w trybie awaryjnym.

 

Pozwoli to zminimalizować ewentualne komplikacje np. podczas kontroli drogowej czy likwidacji szkody. W ten sposób organ uprawniony do sprawdzania ważności badań technicznych będzie miał dostęp do tradycyjnego dokumentu (papierowego) potwierdzającego przeprowadzenie badania technicznego w trybie awaryjnym, a dodatkowy opis wskaże dlaczego badanie nie znajduje się w systemie elektronicznym CEP.

Wobec powyższego ponawiam prośbę o pilne podłączenie stacji do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 

Proszę o zwrotne potwierdzenie odczytania wiadomości.

 

 

Z poważaniem

 

 

Naczelnik Wydziału Komunikacji

Urzędu Miejskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomość KPA naprawdę ułatwia życie

 

Oczywista sprawa, ale nie można stosować KPA tam, gdzie nie stosuję się go z mocy art. 1, czyli np. do badań technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do tego KPA? PORD mówi - 3 dni od dnia, w którym powstał obowiązek. Czyli badanie z dzisiaj powinno wysłane nie później niż 21 listopada - z mocy PORD, a nie KPA.

 

[ Dodano: 17-11-2017, 13:49 ]

Art. 80bc PORD

 

I co z niego wynika, co byłoby niezgodne z opinią MC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.