Skocz do zawartości

Hyundai i10


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

IVVO, a skąd wiesz czy producent badał pojazd na obciążenie tylnych podłużnic/tylnego pasa? Jeśli w instrukcji pojazdu byłaby informacja o możliwości montażu platformy, to ewentualnie można uznać, że można zamontować dedykowany zaczep, ale nie hak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivvo-Iwanie, nie moim zamiarem jest siać fusy przy porannej kawie, lecz Westfalia podaje takie a nie inne informacje: https://www.westfalia-automotive.com/pl/produkty/wyszukiwarka-produktow/?manufacturer=133&model=4589&dateofproduction=11%2F13-

Spotkałem się w necie, że starsze Hyundai'e mogą ciągać przyczepę (nawet istrukcja po polsku gdzieś jest), ale jak widać są też modele po którymś roku takie, że ich do przyczepek nie skonstruowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z czego taka przyczepka musiałaby być zrobiona? Rama, dyszel, oś, opony, koła...

Coś mi to podpada pod przeróbkę 'spodmarkietowego' wózka na przyczepkę do roweru. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie na HAK zrobię jak będę wiedział, że pojazd może tworzyć wespół z przyczepą zespół pojazdów, co powinno też wynikać z tabliczki znamionowej pojazdu.

I jestem daleki od faworyzowania tezy, że dwa identyczne/równe parametry d.m.c. pojazdu i d.m.c. zespołu pojazdów zezwalają na obciążenie pojazdu przyczepą do tej zespołowej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie na HAK zrobię jak będę wiedział, że pojazd może tworzyć wespół z przyczepą zespół pojazdów, co powinno też wynikać z tabliczki znamionowej pojazdu

kilkadziesiąt postów, żeby dojść do tego co wyżej! nie do wiary, czyżby cep tak wpływał na my... :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biker100,

no widzisz, w powodzi tej ilości śmieci nie idzie zauważyć mądrego postu, nie uzurpuję sobie broń boże pierwszeństwa w tym stwierdzeniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzurpuję sobie broń boże pierwszeństwa w tym stwierdzeniu

nie odebrałem tego w ten sposób :-D

 

Ale budzą się diagności i zadają pytania zmian, które zostały wprowadzone poz. 996,a nie obecnymi zmianami.

 

I to mnie przeraża osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie na HAK zrobię jak będę wiedział, że pojazd może tworzyć wespół z przyczepą zespół pojazdów, co powinno też wynikać z tabliczki znamionowej pojazdu.

I jestem daleki od faworyzowania tezy, że dwa identyczne/równe parametry d.m.c. pojazdu i d.m.c. zespołu pojazdów zezwalają na obciążenie pojazdu przyczepą do tej zespołowej wartości.

 

DMC zespołu większego o 50kg od DMC pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, my to z autopsji znamy, ale jak widać na przykładzie narowisty klient może wtopić z hakiem.

Poczekamy, może zobaczymy co dalej.

Tylko, że ja nie bardzo kumam problemu sens:

• czy chodzi o odmowę adnotacji?

• czy chodzi o możliwość ciągnięcia przyczepy?

 

Z resztą, wszystko już zostało opisane i oprócz wyjaśnienia przez wnoszącego finału sprawy nie widzę sensu popychać problem dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Wiec -bo podobny temat się toczy - Hyundai tak jak pisał wcześniej kolega wydał właścicielowi takie zaświadczenie iż to co jest z tyłu zawieszone to nie hak tylko "urządzenie sprzęgające dla platformy lub wieszaka rowerowego o nacisku 50kg - ble ble ble - zakaz ciągnięcia przyczep -  WK Haka nie wpisało do DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.