Skocz do zawartości

OBT i dodatkowe


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    48

  • Solaris

    29

  • Grzegorz Łódź

    26

  • piter1973

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

U nas można, CEPiK dopuszcza takie kombinacje.

 

Ogólnie postępujemy wg zasady - jeśli okresowe to można dodać do niego kilka dodatkowych.

Jeśli dodatkowe - to tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam się o pismo z MC odnośnie pobierania OE za wpis do rejestru a nie za wykonanie badania właśnie łączonego okresowe + taxi lub nauka jazdy. W programie mimo że zaznaczę w opłatach dwie OE później widnieje na głównej stronie 1 zł, nie wiem czy to ma znaczenie. Dlatego badania robię osobno. U mnie mój WK każe pobierać osobno OE za każde badanie zgodnie z resztą z rozporządzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się chwalić, że w programie Norcom możecie łączyć badania. Bo prawidłowo każde badanie (okresowe i dodatkowe) to oddzielny wpis do rejestru i od każdego po złotówce opłaty ewidencyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się chwalić, że w programie Norcom możecie łączyć badania. Bo prawidłowo każde badanie (okresowe i dodatkowe) to oddzielny wpis do rejestru i od każdego po złotówce opłaty ewidencyjnej

Podasz mi podstawę prawną dla takiej interpretacji ? Poproszę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się chwalić, że w programie Norcom możecie łączyć badania.

Pozwolisz, że to diagnosta będzie decydował o tym jak ma wykonywać badania techniczne a nie z góry ograniczone działanie oprogramowania. Dopóki przepisy nie będą stanowić inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie podstawa prawna jak na razie jest jedna:

"„Badanie techniczne przeprowadza się po uiszczeniu przez właściciela lub posiadacza pojazdu opłaty

za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej"

 

Ja widzę tylko zapis że opłatę pobieramy za badanie, a nie wpis do rejestru.

Czyli nie ważne ile zrobimy wpisów do rejestru tylko ile zrobimy badań.

Trzeba się zastanowić ile tak naprawdę wykonaliśmy badań podczas wpisu do rejestru. Jeśli dwa to i dwie opłaty ewidencyjne.Czyli może być w jednym wpisie (dodatkowe+okresowe) ale 2 zł dodatkowo.Bo jak policzymy tylko 1zł to klient dostał rabat. To można mu też policzyć tylko okresowe i opłatę ewidencyjną a dodatkowe i opłatę ewidencyjną podarować jako rabat.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu lepiej się tym nie chwalcie.

 

Podaj podstawę prawną, że nie można łączyć badań. Jeśli nie podasz - pozostaje to zaletą programu, którą jak najbardziej można się chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje to zaletą programu, którą jak najbardziej można się chwalić.

A nawet, w dobie gospodarki wolnorynkowej, zachęcić klienta do oszczędności na naszej stacji. Bo za płotem zedrą 2 pln... :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! O! O właśnie!

Może to jest ta chwila, ten moment aby objaśnić wszem i wobec opłatę ewidencyjną za okresowe badanie techniczne pojazdu wyposażonego z instalację gazową, co?

(Po tabeli opłat jest to badanie specjalistyczne :x )

Czyżby też rozdzielać na wpisy osobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zachęcić do oszczędności na stacji skoro masz pobrać 1 zł za każde badanie. Czy wykonasz dwa badania na jednym zaświadczeniu, czy dwa oddzielne to i tak masz pobrać złotówkę od badania. Więc czy da rade to wyjaśnić w jaki sposób zachęcisz do oszczędzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! O! O właśnie!

Może to jest ta chwila, ten moment aby objaśnić wszem i wobec opłatę ewidencyjną za okresowe badanie techniczne pojazdu wyposażonego z instalację gazową, co?

(Po tabeli opłat jest to badanie specjalistyczne :x )

Czyżby też rozdzielać na wpisy osobne?

Według mnie jest to zły przykład.

Czy do tej pory (przed cepik2.0) też rozdzielałeś to BADANIE?

Tu się nic nie zmieniło. Badanie to badanie,a nie pozycja z cennika.

1 badanie-1zł

2 badania-2 zł

Itd...

Dlatego jeszcze raz powtórzę.Wszystko zależy ile badań przeprowadzimy.

"za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej"

 

Zawsze można zmienić zapis na :

"za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej za wpis do rejestru"

i wtedy będzie wszystko jasne :-D

A teraz czytając literalnie jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tyle dobrze, że fiskus tymi zetami jest niezainteresowany. :x

Klienta jakoś się tam przekabaci. :x

 

[ Dodano: 18-11-2017, 19:12 ]

Dlatego jeszcze raz powtórzę.Wszystko zależy ile badań przeprowadzimy.

"za przeprowadzenie badania technicznego i opłaty ewidencyjnej"

- zgrzyt jest tego rodzaju, że w rejestrze/zaświadczeniu wszystko jest pod jednym wpisem, natomiast na rachunku/fakturze już są te badania rozbite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zgrzyt jest tego rodzaju, że w rejestrze/zaświadczeniu wszystko jest pod jednym wpisem, natomiast na rachunku/fakturze już są te badania rozbite.

I według mnie gdzieś trzeba poprawić,aby była możliwość-opłata ewidencyjna x ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zachęcić do oszczędności na stacji skoro masz pobrać 1 zł za każde badanie.

Ależ ja robię jedno badanie, jeden wpis, jedno zaświadczenie, jedna opłata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może kiedyś twórcy aplikacji pochylą się nad tym. Na dzisiaj pobieram dwa razy po złotóweczce, bo nie ma jak jednej się pozbyć, wyixować, wykreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zgrzytu dodam jeszcze to :x

"3. Stacja kontroli pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017 r., w rubryce 9.1. „Liczba opłat”

wpisuje za okres od dnia 1 listopada 2017 r. do dnia 12 listopada 2017 r. liczbę opłat pobranych za wpis do dowodu

rejestracyjnego, a za okres od dnia 13 listopada 2017 r. do dnia 30 listopada 2017 r. – liczbę opłat pobranych za

przeprowadzenie badania technicznego.”;"

 

Teraz tylko trzeba dopasować aby rejestr ,sprawozdanie,faktura i paragon grało

I oczywiście zgodne z ustawą :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.