Skocz do zawartości

OBT i dodatkowe


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    48

  • Solaris

    29

  • Grzegorz Łódź

    26

  • piter1973

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

To najpierw okresowe, zaraz po nim dodatkowe tak ?

A jak się okaże że nie spełnia jakiś warunków dla taxi to co wtedy ?

Okresowe powiedzmy że "zaliczył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się robi dodatkowe, potem okresowe. Dwa badania.

Skoro aż tyle osób uważa, że robimy tylko jedno badanie to może faktycznie odinstalujcie program norcomu bo Wam się zaczyna mylić i weźcie ten z Patronatu. Przynajmniej będziecie wiedzieli że robicie dwa badania bo będą dwa wpisy i dwa zaświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jestem za tym, aby ich nie dzielić na osobne wpisy.

Drukuje się jedno zaświadczenie, które tworzy swoiste świadectwo z konkretnym wynikiem za całościowy stan pojazdu, a nie na wyrywki!

Mowa o badaniach okresowych z dodatkami.

 

[ Dodano: 18-11-2017, 20:35 ]

Najpierw się robi dodatkowe, potem okresowe. Dwa badania.

- a jakaś teza, reguła, konkret, podstawa, że tak a nie na odwyrtkę?

Poza tym, jak po negatywie za TAXI i pozytywie za OKRESOWE dokonać wpisu w dowód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się dwa badania, mogą być dwa negatywne. Rozumiesz że nie robisz jednego badania?, Nawet jak je wpiszesz razem na jedno zaświadczenie to rozumiesz że zrobiłeś i tak dwa badania?

 

Nie chce mi się już gadać w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się już gadać w tym temacie

 

Nie przekonałeś mnie :)

 

Pracuję na Patronacie, robię jedno badanie.W uwagach zaświadczenia w poz 1 wpisuję taxi,a w poz 2 zaznaczam,odpowiada dodatkowym warunkom dla taxi

I na chwilę obecną nikt się nie czepia,natomiast podejrzewam że Ciebie też :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się dwa badania, mogą być dwa negatywne.

No pewnie, że oba mogą być negatywne.

Ale pod górkę się robi jak pod osobnymi wpisami do rejestru wykonano w jednym i tym samym pojeździe najpierw badanie dodatkowe dla TAXI z wynikiem [N], a nastepnie bdanie okresowe z wynikiem [P].

Jak widać powstał konflikt dwóch wyników, z dwóch badań do jednego i tego samego auta.

Za okresowe z wynikiem [P] należy się wpis terminu do dowodu. A co z wynikiem [N] za taksówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ja tylko dubluję, bo też mnie wyjaśnienie tego problemu nurtuje. Co powie Solaris, jak zmusi taksówkarza, żeby z negatywnego dodatkowego wrócił ustereczki sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat przecież już uniemożliwia robienie badań łączonych z tego co pisali. I niby tylko norcom mówi ze u nich można badanie łączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wyprawia PATRONAT, ale nie ma co się silić na programowe wymysły i forsować tezę ze OKRESOWE + TAXI + HAK + GAZ + DANE bedzie robione na pięciu zaświadczeniach pod pięcioma wpisami. W dodatku z wynikiem w kratke przydzielanym.

No sorry, takie rzeczy tylko w e... no tej, jek jej... dobrej zmianie. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe z GAZ czy okresowe z HAK pod jednym wpisem w Patronacie. Tutaj bez zmian.

Chodziło tylko o to że już z tego co wiem zablokowali opcje nazewnictwa badań

okresowe + dodatkowe TAXI oraz

okresowe + dodatkowe Nauka jazdy

 

i tych dwóch badań łączonych już tam nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- A! No to teraz sprawa się wyjaśnia.

Ty o słownikowo-programowych (nie)możliwościach. Ja bardziej o technice samych badań.

No bywa i tak, że czasami (nie)można się dogadać. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale patrząc z drugiej strony nie bez powodu zablokowali badania łączone. Pewnie chcą by diagności wiedzieli że jak robią okresowe + dodatkowe Taxi to że sa to dwa badania i żeby pobierali dwa razy po 1 zł z tytułu Opłaty Ewidencyjnej

 

Tak bynajmniej ja to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a niektóre programy oferują wykonanie kilku badań i pobranie kilku opłat w tym kliku ewidencyjnych opłat pod jednym wpisem/rejestrem/zaświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat przecież już uniemożliwia robienie badań łączonych z tego co pisali.

Póki co Patronat nie jest wykładnią prawa. Dopóki jasno w przepisie nie stanie, że nie wolno łączyć badań póty jest demokracja, wolny kraj. Skoro tak, to ja mam podejmować decyzję jak wykonać badanie pod którym się podpiszę (i będę się ewentualnie tłumaczył), a nie jakiś programista, który ma wizję tak skonstruować oprogramowanie, że nie pozwoli mi robić tego co nie jest zabronione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to, co od dawna tutaj piszę. Badanie dodatkowe, co do zasady, wykonuje się raz. A później wykonuje się już tylko okresowe, w ramach którego sprawdza się warunki L czy TAXI (zgodność danych w DR ze stanem faktycznym) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bez powodu

 

Zapewne tez nie bez powodu ani razu nie odpowiedziałeś na pytanie kolegów, co jeśli dodatkowe taxi będzie N a okresowe P (bo poza wyposażeniem taxi nie ma podstaw do N).

 

Za okresowe P nalezy się wpis do dowodu. I co wtedy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to, co od dawna tutaj piszę. Badanie dodatkowe, co do zasady, wykonuje się raz. A później wykonuje się już tylko okresowe, w ramach którego sprawdza się warunki L czy TAXI (zgodność danych w DR ze stanem faktycznym) :P

- wcale a wcale by mnie to nie zdziwiło, aby od nastania nowego cepiku tak właśnie było! :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to, co od dawna tutaj piszę. Badanie dodatkowe, co do zasady, wykonuje się raz. A później wykonuje się już tylko okresowe, w ramach którego sprawdza się warunki L czy TAXI (zgodność danych w DR ze stanem faktycznym) :P

 

Gdybyś jeszcze potrafił przekonać do tej interpretacji, większość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jeszcze potrafił przekonać do tej interpretacji, większość ...

 

Nie zawrócę kijem Wisły... Ciekawe, że o TAXI czy L większość się "czepia", tzn. wykonuje DBT, a przy VAT już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę to, co od dawna tutaj piszę. Badanie dodatkowe, co do zasady, wykonuje się raz. A później wykonuje się już tylko okresowe, w ramach którego sprawdza się warunki L czy TAXI (zgodność danych w DR ze stanem faktycznym) :P

 

To tylko dodam-według mnie w zaświadczeniu i rejestrze powinno być tylko OKRESOWE a nie OKRESOWE+DODATKOWE. A ewentualnie wybrać dwie pozycje z "cennika".( bo zdarzają się SKP co nie liczą za warunki dodatkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.