Skocz do zawartości

OBT i dodatkowe


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    48

  • Solaris

    29

  • Grzegorz Łódź

    26

  • piter1973

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja odpuszczam- powiem tylko,że jest to "bubel prawny" i jak nie zrobimy to będzie źle (lub dobrze) do momentu poprawy zapisów,które wcześniej wskazałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pracuje w WK. Dlatego mam nadzieje że chłopaki nie robicie tak jak on mówi :D

Bo mówi to Wam osoba która nawet nie jest diagnostą. Więc on za to i tak konsekwencji by nie poniósł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180

 

To powiedz mi jakie przepisy prawne zmieniły się od 13.11, że "zdzierasz" z klienta dodatkową stówę? Zmieniła się ustawa, cennik, czy zakres badań? :P

Nie pozwalają mi łączyć BT :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, CEZARY! Nie wyśmiewać, nie podśmiewać, nie zaśmiewać! Konstruktywnie paluchami klikać!

no i co ? widzisz co się dzieje, dziwisz się temu co napisałem, to jest nie do zatrzymania - lawina przy tym to pikuś :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywistą pomyłką,błędem pisarskim :x
Ja już nie wiem jak mam napisać, żeby wszyscy zrozumieli. W nowym zapisie jest mowa o niezgodnościach, które występują obok omyłek, czyli są traktowane na równi i stanowią UD. Jest to implementacja wprost dyrektywy i uważam to za krok naprzód. Niezgodności nie wpływają na BRD i często nie są zawinione przez właścicieli i użytkowników pojazdów. Mało tego, mając prawidłową TZ (tzn. zgodną z ostatnim etapem homologacji) można spokojnie sprawdzić właściwe dane techniczne pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodności nie wpływają na BRD

 

Niekoniecznie. Wyobraź sobie, że w DR pojawia się zbyt duża liczba miejsc albo zbyt duża masa przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ZK wykonałem i żadnej niezgodności skutkującej UI nie spotkałem. Dlateko pytam co u innych zadziałało się przed trzynastym listopada, co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadzór czy program?
Słownik z CEP
Wyobraź sobie' date=' że w DR pojawia się zbyt duża liczba miejsc[/quote']zbyt duża w stosunku do czego? Parametrów masowych? Nie przewiduję takiej opcji przy pojazdach homologowanych, a takimi po ZK powinien zająć się prokurator. Miałem kilka takich "dzieł" w swojej historii, o montażu na skleconej naprędce ramie z profili zamkniętych i siedzeniach każde z innego pojazdu nie wspomnę.
zbyt duża masa przyczepy.
Ale w tym przypadku zestaw nie może przekroczyć MMC zespołu, co i tak daje DMC przyczepy często niższe od O1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ale po co te kłótnie ?jeśli jednym programie ,,NORCOM'' można wykonać badanie okresowe i dodatkowe razem,uważam że pozostałe programy tez powinny mieć taką opcję,czy się mylę ?czytam i nie widzę w ustawie żeby było nie wykonalne takie badanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbyt duża w stosunku do czego?

 

W stosunku do faktycznej liczby siedzeń (np. w osobówce). Albo w stosunku do ładowności. Oczywiście mam na myśli sytuacje, że są to pomyłki podczas rejestracji pojazdu.

 

[ Dodano: 19-11-2017, 22:14 ]

,uważam że pozostałe programy tez powinny mieć taką opcję

 

Dokładnie. Zwłaszcza, że wiąże się to z opłatą za badanie, co Aboz wykazał powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mam na myśli sytuacje, że są to pomyłki podczas rejestracji pojazdu.
Omyłki organu rejestrującego nie powinny wpływać na możliwość korzystania z pojazdu przez jego właściciela/użytkownika. Powiedz ile razy wymieniliście na swój koszt DR, w którym popełniliście błąd podczas rejestracji? W swoim WK znam tylko kilka takich przypadków, na kilkadziesiąt ewidentnych błędów urzędników, które wypłynęły u mnie na BT. Kilka przypadków na kilkaset tysięcy pojazdów. W WK Starostwa nie praktykują takich sytuacji i robią wszystko żeby jeszcze klienta zbesztać za wytknięcie pomyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz ile razy wymieniliście na swój koszt DR, w którym popełniliście błąd podczas rejestracji?

 

Tyle ile było trzeba. Jeśli klient godził się na "poprawę w adnotacjach" to się poprawiało. Jeśli nie - wymiana DR na koszt urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co te kłótnie między sobą ?między WK a Diagnostą ?nigdy żadem z nas nie popełnił błedu? nie chcę tu wstawać w obronie Michała ale po co ta nerwówka ?co ona zmieni chcemy se teraz udowadniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli klient godził się na "poprawę w adnotacjach" to się poprawiało.
No i mam Cię :P Przecież "Adnotacje urzędowe" to katalog zamknięty i nie zawiera możliwości wpisania tam danych technicznych pojazdu. Tak samo ja robiąc wcześniej ZK mogłem sobie pozwolić na ustalenie TNBT, bez konieczności dzielenia BT. Od 13-go mam zamknięty katalog BT, którego nie mogę edytować, więc zmieniłem sposób wykonywania BT.

 

[ Dodano: 19-11-2017, 22:56 ]

jarek1, my wymieniamy poglądy w sposób nad wyraz kulturalny i z dozą sympatii. Ja szanuję wszystkich pracowników WK, którzy potrafią poruszać się w przepisach, bo z nimi zawsze da się pogadać. Nie tylko przy wódce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo przyjmuje badania łączone...
Być może w SQL tak jest. W Patronacie mam katalog zamknięty badań i nie mogę go generować ręcznie czy zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.