Skocz do zawartości

OBT i dodatkowe


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze. Cudaczne, dziwaczne nazewnictowo badań w słownikach dociera się wlaśnie u różnych dostawców oprogramowania.

Ale OK, niech będzie jak wyżej, to ile w takim razie wychodzi badań, ewidencyjnych opłat i za co tych opłat, oraz opłat z tabeli opłat i za co tabelowych opłat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    48

  • Solaris

    29

  • Grzegorz Łódź

    26

  • piter1973

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

to ile w takim razie wychodzi badań, ewidencyjnych opłat i za co tych opłat,

Według mnie tyle ile jest w rejestrze.Bo sprawozdanie tworzymy na podstawie rejestru.

Nie mieszałbym tutaj "tabeli opłat" dla potrzeb paragonu,faktury.

 

""3. Stacja kontroli pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017 r., w rubryce 9.1. „Liczba opłat”

wpisuje za okres od dnia 1 listopada 2017 r. do dnia 12 listopada 2017 r. liczbę opłat pobranych za wpis do dowodu

rejestracyjnego, a za okres od dnia 13 listopada 2017 r. do dnia 30 listopada 2017 r. – liczbę opłat pobranych za

przeprowadzenie badania technicznego.”;""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawozdania też nie ma co mieszać. ;-)

Powyżej jakoś tak zbieżne to było z badaniem okresowym pojazdu doposażonego w instalację gazową. I wszystko mogłoby się ładnie poskładać gdyby ceny za dodatki, wzorem specjalistycznego gazowego badania, były zdublowane w tabeli opłat w części dotyczącej kwot za badania okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej jakoś tak zbieżne to było z badaniem okresowym pojazdu doposażonego w instalację gazową.

No ale w rejestrze figuruje jako jedno badanie okresowe (przynajmniej powinno). I jest to jedno BADANIE.

Na fakturze(paragonie) będzie rozbite na pozycje z tabeli opłat.

Dlatego mówię,że według mnie wyznacznikiem jest rejestr badań,bo na podstawie niego tworzymy sprawozdanie.

A jak są połączone programy z "fakturami,paragonami" nie wiem. Pewnie każdy ma inaczej.

Tak jak pisałem wcześniej gdzieś trzeba poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamta modyfikacja tabeli opłat wprowadziła konsternację przy kasowaniu za Nauki Jazdy i Taksówki, może i teraz czeka nas podobne zamieszanie. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze takie badanie nie może się nazywać tylko badanie okresowe bo mamy sprawdzić także warunki TAXi a według rozporządzenia Zakres okresowego obejmuje:

sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych.

A taksówka to paragraf 24, więc okresowe nie obejmuje tego. Czyli musicie pisać co najmniej w tytule badania Okresowe + dodatkowe TAXI . Ale akurat w programie Patronat to niemożliwe bo już zablokowali takie badanie łączone. Czyli w Patronacie dwa badania, najpierw dodatkowe, potem okresowe.

 

Po drugie już pisałem że oba negatywne jeśli nie spełnia TAXI. Dla mnie tylko wtedy jest to logiczne jeśli oba negatywne. Identyfikacja z okresowego nie pasuje do stanu faktycznego bo adnotacji TAXI w dowodzie nie spełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram Solarisa

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

...

...

...

4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych

 

par 17 do 22 to autobus ; par 38 , 39 to czynności na drodze ; par 40 to przewóz osób poza kabiną ( cięzarowy) ; par 41 to gaz ; par 42 to pojazd długi i cięzki , par 52 to wolno poruszający się .

W zkresie okresowego nie ma L i TAXI . Postępujemy jak z BUS100. jest wpis w DR BUS100 to sprawdzamy czy spełnia warunki . nie spełnia to okresowe N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris, piter1973, powoli pliss!

 

Czy jak sprawdzacie warunki dla pomocy drogowej, to czy jest to badanie dodatkowe?

Czy jak sprawdzacie warunki dodatkowe dla GimBusa, to czy jest to badanie dodatkowe?

Czy jak robicie okresowe traktora, to zarazem też sprawdzacie to co wynika z pragrafu § 52. warunków?

 

Co do dwóch negatywów powyższej taksówki, to tak konkretnie jakie usterki ma za negatywny wynik badania okresowego?

No i teraz ile badań/wpisów do rejestru należałoby wykonać na popraweczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bez powodu

 

Zapewne tez nie bez powodu ani razu nie odpowiedziałeś na pytanie kolegów, co jeśli dodatkowe taxi będzie N a okresowe P (bo poza wyposażeniem taxi nie ma podstaw do N).

 

Za okresowe P nalezy się wpis do dowodu. I co wtedy??

 

dodatkowe N , okresowe P to nie wpisuję terminu do DR tylko proszę klienta o usunięcie usterki na która dostał N lub proszę o wykreślenie z DR wpisu TAXI i wtedy mu wpisze termin w DR . Tak samo w L i bus100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jasno napisane w rozporządzeniu ze nie obejmuje paragrafu 24, więc się ich pytaj co pisali rozporządzenie a nie mnie. Tą sprawę mamy załatwioną bo nie obejmuje, czyli dwa badania w Patronacie

 

A negatywa bym dał za to że parametry pojazdu niezgodne ze stanem faktycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okresowe z GAZ czy okresowe z HAK pod jednym wpisem w Patronacie. Tutaj bez zmian.

Chodziło tylko o to że już z tego co wiem zablokowali opcje nazewnictwa badań

okresowe + dodatkowe TAXI oraz

okresowe + dodatkowe Nauka jazdy

 

i tych dwóch badań łączonych już tam nie ma

 

Nawet gdyby była możliwość łączenia badań to i tak wykonujemy 2 badania ( okresowe i dodatkowe ) i pobieramy 2x OE . nie ma znaczenia czy jest to jeden wpis do rejestru czy każdy osobno . Na zaświadczeniu będzie jak wół napisane Badania okresowe + dodatkowe .

Tylko czy program dopuści pobranie 2 x OE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale weźmy stan jaki jest na teraz. W patronacie musicie wpisać jako dwa badania, bo już nie ma Okresowe + dodatkowe. A jak jest w programie Norcomu to już niech interesuje tych co na nim pracują. A w patronacie nie wpiszecie tego jako jedno badanie. Więc tą sprawę że są to dwa badania w patronacie już chyba wyjaśniliśmy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś podstawa na 'nie wpisuję terminu do DR'???

 

oczywiście ,że tak - załącznik nr 2 , dział l , np tabela 5.1 (nauka jazdy ) - każda usterka to UI . wpiszesz do DR termin badania jeśli pojazd nie spełnia warunków dodatkowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skp Pro też nie ma łączonych badań. Nawet nie ma cennika okresowych po wybraniu badania dodatkowego i teraz jak skasować za zmiany konstrukcyjne gdzie kasuje się za zmiany i za zakres okresowego. Jak będzie z wpisem do dowodu to nie ma problemu bo zrobię dwa badania: zmiany i okresowe, ale jak będzie bez wpisu to już jest problem bo nie skasuję za zakres okresowego, a robotę zrobię. Oj namieszali przez ten cepik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie kasowanie naciągactwem było! :x

 

No ja tam nie wiem bo w tym kraju logiki się nie znajdzie, ale wykonanie zakresu dodatkowego i zakresu okresowego to logicznie myśląc kasować należy za zrobioną robotę. Jak zrobisz mu zmiany i będzie chciał wpis do DR to mu wpiszesz za 82 zł. np ciężarówki, której okresowe kosztuje 176zł.? To nic tylko na zmiany jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło też szydło z worka, że tak jak pisze kolega wyżej zarówno w programie SKP PRO jak i w Patronat wpisujemy jako dwa badania. To czemu od wczoraj pisaliście że wpisujemy pod jednym badaniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem dlaczego to zablokowali jak nawet w broszurce było że badania można łączyć. Wkurza mnie coś takiego bo to ja odpowiadam za swój rejestr, a nie dostawca oprogramowania. Jak mi coś zarzucą to co powiem im że program blokował? A co kontrolującego to obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tam nie wiem bo w tym kraju logiki się nie znajdzie, ale wykonanie zakresu dodatkowego i zakresu okresowego to logicznie myśląc kasować należy za zrobioną robotę.
- Tak! Logiki brak. Dlatego zawsze odznaczone miałem dwa badania. Jedno dodatkowe o wiadomym zakresie + okresowe. No jakże mógłbym odpuścic takie pieniądze. ;-)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Całkowicie jestem przeciwny rozdzielaniu okresowych badań na osobne wpisy. Bo skoro można osobno, to czy jest obowiązek dokonywania wpisu jeden pod drugim i gdzie na to podstawa prawna?

No to skoro badania można dzielić, to powstaje pytanie jakie długie tego rozdzielania mogą być czasookresy i gdzie podstawa prawna na nie? A może dzisiaj samo dodatkowe będzie można zrobić, a okresowe za miesiąc, co?

 

Jedyne czego można się spodziewać, to zbliżenie badań, słowników badań, wpisów rodzajów badań do dzisiejszego badania okresowego z instalacja gazową. Jeden wpis, jedno (poszerzone) badanie, jedno zaświadczenie, jedna pieczątka, ale za to dwie opłaty na zakończenie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak! Logiki brak. Dlatego zawsze odznaczone miałem dwa badania. Jedno dodatkowe o wiadomym zakresie + okresowe. No jakże mógłbym odpuścic takie pieniądze. ;-)

 

Czyli że termin przedłużałeś czy chciał czy nie chciał?

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Jedyne czego można się spodziewać, to zbliżenie badań, słowników badań, wpisów rodzajów badań do dzisiejszego badania okresowego z instalacja gazową. Jeden wpis, jedno (poszerzone) badanie, jedno zaświadczenie, jedna pieczątka, ale za to dwie opłaty na zakończenie. ;-)

 

Nie wiem o co chodzi z tym gazem, ale u mnie jest po staremu. I nic nie trzeba rozdzielać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe N , okresowe P to nie wpisuję terminu do DR tylko proszę klienta o usunięcie usterki na która dostał N lub proszę o wykreślenie z DR wpisu TAXI i wtedy mu wpisze termin w DR . Tak samo w L i bus100 .

- chciałem mieć wskazaną podstawę prawną na ten konflikt wyników i tok postępowania okraszony 'prośbami'!

 

[ Dodano: 19-11-2017, 12:23 ]

Czyli że termin przedłużałeś czy chciał czy nie chciał?

- zawsze chciał! :x;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.