Skocz do zawartości

OBT i dodatkowe


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

dodatkowe N , okresowe P to nie wpisuję terminu do DR tylko proszę klienta o usunięcie usterki na która dostał N lub proszę o wykreślenie z DR wpisu TAXI i wtedy mu wpisze termin w DR . Tak samo w L i bus100 .

- chciałem mieć wskazaną podstawę prawną na ten konflikt wyników i tok postępowania okraszony 'prośbami'!

 

odpowiedź z 10 postów wyżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    48

  • Solaris

    29

  • Grzegorz Łódź

    26

  • piter1973

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie wiem o co chodzi z tym gazem, ale u mnie jest po staremu. I nic nie trzeba rozdzielać.

- no z gazem jest OK, pod warunkiem że [Rodzaj badania, czynności] wprowadzi sie do rejestru zgodnie ze słownikami programowymi i cepikowymi, czyli przykładowo[OKRESOWE] i koniec.

Bez żadnych udziwnień typu [OKRESOWE Z LPG], [OKRESOWE + GAZ], itp.

Jednak śledząc forum można się dowiedzieć, że są problemy z badaniami [OKRESOWE + DODATKOWE] czy jakoś podobnie, dlatego rozbija sie swoisty problem rozdzielania badań na dwa, na klika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe N , okresowe P to nie wpisuję terminu do DR tylko proszę klienta o usunięcie usterki na która dostał N lub proszę o wykreślenie z DR wpisu TAXI i wtedy mu wpisze termin w DR . Tak samo w L i bus100 .

Chciałem przypomnieć,żeby przestawić się na TERAZ.

Czy dasz wpis do DR czy nie to w CEPiK już będzie wynik i data następnego OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego rozbija sie swoisty problem rozdzielania badań na dwa, na klika.

 

No gaz zawsze wchodził w zakres okresowego i jest to jedno badanie tak jak przystosowany do wykonywania czynności na drodze. Teraz rozumiem że ktoś rozbijał jako dwa oddzielne badania i robił dwa wpisy jeden bez gazu 98 i gaz 63. Takiego artystę też poznałem, ale udało mi się go przekonać chociaż ciężko było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jasno napisane w rozporządzeniu ze nie obejmuje paragrafu 24, więc się ich pytaj co pisali rozporządzenie a nie mnie.

A negatywa bym dał za to że parametry pojazdu niezgodne ze stanem faktycznym

 

To w końcu sprawdzasz TAXI w ramach OKRESOWEGO czy nie? Sam sobie zaprzeczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WNIOSEK-według mnie najwyższa pora zmienić kuriozalny zapis:

"4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych"

 

na taki,który już był w 155

 

"4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojaz-

dów, określonych w rozporządzeniu o warunkach

technicznych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory robiłem dwa badania jedno dodatkowe TAXI i jeżeli było P to robiłem drugie badanie jako okresowe i wtedy P. Jeżeli dodatkowe TAXI było N, to nie przystępowałem do okresowego do czasu usunięcia N w dodatkowym. Bo inaczej to oba N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, okresowe nie obejmuje paragrafu 24. Koniec kropka, pytaj się tych co pisali rozporządzenie. Więc jesteś skazany zawsze na dwa badania. Takie życie, nawet w Małopolsce.

A w programie jak widzisz wyżej, nie da rady wpisać okresowe + dodatkowe na jednym zaświadczeniu. Czyli co zamykamy już dyskusje że są dwa badania czy będziemy jeszcze drążyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążyć! :D

Solaris, ja nie wiem czy się rozumiemy, ale Ty raz przywołujesz paragrafy 17 - 22, 38 - 42 i 52 jako wymóg dokonania badania dodatkowego w trakcie okresowego, a raz, że dodatkowe to te, których nie obejmuje paragraf 24. No i w końcu nie wiem co konkretnie chcesz powiedzieć.

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wiadomym jest, że kiedyś, że w dawnej tabeli opłat z 2004 roku te wszystkie opłaty jak taksówki, nauki jazdy, gazy były przyporządkowane do części za okresowe badania techniczne pojazdów. Czyli pobierało się za okresowe plus za warunki dodatkowe choćby taksówki, choćby karetki. W tej samej dawnej tabeli opłat było jednak ułatwienie takie, że te kwoty za warunki dodatkowe były zdublowane i tworzyły w tabeli osobny dział przeznaczony na badania dodatkowe, pozostałe dodatkowe.

Później zamieszali i warunki dodatkowe z działu okresowego powyrzucali zostawiając specjalistyczne gaz jako rodzynka. Powstała konsternacja jak pobierać opłaty za badania okresowe pojazdów spełniających dodatkowe warunki dla nauki jazdy, dla karetki, dla taksówki. Do tego, do dziś dnia miesza badanie na VAT, BUS-100 i znalazłoby się może parę innych jeszcze.

Nie ma co przywoływać sprawdzenia warunków z paragrafów 17 – 22, 38 – 42 i 52, bo raz, jest to tylko samo sprawdzenie warunków, tak jak w przypadku pojazdu pomocy drogowej gdzie się nie wykonuję podczas badani okresowego żadnego badania dodatkowego. I podobnie nie ma co przywoływać tych paragrafów w przypadku pojazdu długiego i ciężkiego gdzie sprawdzenie warunków dodatkowych podczas badania okresowego nie wymaga żadnego badania dodatkowego.

 

Nie mylić sprawdzenia warunków dodatkowych z konkretnymi dodatkowymi badaniami technicznymi.

Skoro badanie VAT jest badaniem jednorazowym, skoro badanie BUS-100 zależy od 'widzimisię', to dlaczego resztę dodatkowych wykonywać i kasować cyklicznie do spóły z okresowym?

Nie ważne czy pod jednym, czy pod kilkoma wpisami! Nie ważne czy całe, czy porozdzielane!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy te wszystkie zmiany robią ludzie co nie mają styczności z badaniem,robię badanie okresowe wynik ,,N'' za usterki UI w zaświadczeniu oczywiście termin następnego badania 28.11. udało mi się zmienić po wielkich trudach a w Cepiku termin program okresla 28.11.2017 a badanie przeprowadziłem 14.11.2017r. w kurzyłem się, dzwonie do odpowiedzialnej osobowości tak ma byc do Cepik-u niech P.zaczeka chwilkę za chwile, P. tak ma być bo może P.określić termin do 14 dni no ręce opadaja. Nie sprawdzałem wczorajszych ,,N'' ale zaświadczeniu już nie określa nie wiem jak w Cepiku?muszę jutro sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie KONIEC
:-P

Nie tak szybko. Chodzą słuchy o podniesieniu opłat, ale jak to zrobić, żeby elektorat zadowolić? :x

Czyli okresowe się podniesie, a dodatkowych pobierać zaprzestanie. :evil:

Poza tym, to co forsujesz można obalić do góry kołami i cisnąć, że te wskazania paragrafów odnoszą się do pojazdów, których jest stosunkowo mało, a resztę dodatków, szczególnie tych dodatków potwierdzonych adnotacją urzędową wklepaną w dowód robi się z automatu biorąc pod uwagę zapis:

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

2) sprawdzenie dodatkowego wyposażenia pojazdu;

3) sprawdzenie i ocenę prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska, […]

No, a finalnie, żeby wszystko było jasne, to wypełnia się punkt drugi na drugiej stronie zaświadczenia, 98 PLN plus 1 ZET i do kasy.

Wszystko tak samo jak auto z gazem, no oprócz należności. Chyba, że ktoś na genialny pomysł wpadnie i przepisy poprawi.

 

The End! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo inaczej to oba N.

A jaka usterka z tabeli dla okresowego?

 

to samo z BUS100 ( jest wpis w DR BUS100 ) , jeżeli okresowe P ale nie spełnia warunków BUS100 ( nie ważne z jakiego powodu ) to dopuścisz do ruchu ? jesli nie to co wpiszesz z tabeli usterek w okresowym ?

 

[ Dodano: 19-11-2017, 15:57 ]

może 0.2.i - niezgodność parametrów technicznych pojazdu z wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych UI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, okresowe nie obejmuje paragrafu 24. Koniec kropka, pytaj się tych co pisali rozporządzenie. Więc jesteś skazany zawsze na dwa badania.

 

Skoro nie obejmuje to po co 2 badania? Ja przyjeżdżam tylko na okresowe. TAXI mnie nie interesuje, już kiedyś wykonałem i mam wpis w DR. Żaden, absolutnie żaden zapis w ustawie nie obliguje mnie do wykonywania DBT okresowo, a tym bardziej w tym samym terminie i na tej samej stacji co OBT.

 

A VAT też wykonujesz corocznie? Jeśli nie to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko.

§ 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

 

sprawdź w załączniku nr 1 do rozp 776 co się sprawdza na okresowym a w załaczniku nr 2 co podczas dodatkowego . w tabeli do okresowego nie wzmianki o warunkach dla badań dodatkowych takich jak L , TAXI , BUS100 , powypadkowe , ADR , VAT ,

 

2) sprawdzenie dodatkowego wyposażenia pojazdu;

 

czyli gaśnica , trójkąt , apteczka[/b]

 

3) sprawdzenie i ocenę prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska, […]

 

tak ale ściśle wg tabeli załącznika nr 1 ( okresowe ) [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Ja przyjeżdżam tylko na okresowe. TAXI mnie nie interesuje,

a bus 100 też cię nie interesuje jeśli jest wpisany w DR ? to najpierw proszę wykreślić wpis z DR ( po badaniu dodatkowym )a potem na okresowe na SKP bez wpisu lub z wykreślonym prze WK .Jest wpis w DR , jest badanie dodatkowe i dodatkowa opłata .

 

już kiedyś wykonałem i mam wpis w DR. Żaden, absolutnie żaden zapis w ustawie nie obliguje mnie do wykonywania DBT okresowo, a tym bardziej w tym samym terminie i na tej samej stacji co OBT.

 

 

A VAT też wykonujesz corocznie? Jeśli nie to dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będzie spełniał TAXI to olejesz bo nie musisz zwracać uwagi w ogóle na to że TAXI już nie spełnia

 

To właśnie napisałeś, że okresowe nie obejmuje TAXI. Dlaczego więc niespełnianie warunków TAXI ma mieć wpływ na wynik okresowego? Podstawę prawną poproszę.

 

A do VAT-u się odniesiesz? :x

 

[ Dodano: 19-11-2017, 16:26 ]

Jest wpis w DR , jest badanie dodatkowe

 

Poproszę podstawę prawną - zaczynając od ustawy. Wystarczy zrozumieć jedną najprostszą kwestię - badania okresowe to badania powtarzalne co pewien okres czasu. Badania dodatkowe takiego wymogu nie mają i co do zasady przeprowadza się je jednokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT przecież co roku robię, jakbyś czytał dokładnie forum to już to pisałem z 10 razy.

 

Warunki dla TAXI sprawdzam w dodatkowym, bo okresowe nie obejmuje tego. I dlatego dodatkowe co roku. A te teorie że robisz dodatkowe TAXI tylko raz, a potem co roku już olewasz, bo raz facet zrobił więc potem już nieważne czy spełnia, to możesz zachować dla swojego Regionu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę podstawę prawną

Najczęściej pojawiają się takie:

- tak się przyjęło...

-tak robimy i jeszcze się nikt nie przyczepił...

:x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo okresowe nie obejmuje tego

 

To dlaczego N z TAXI wpływa na okresowe? Potrafisz to wyjaśnić? Ponadto, dlaczego TAXI mam wykonywać u Ciebie zaraz przed okresowym? Który przepis prawa mnie do tego obliguje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.