Skocz do zawartości

OBT i dodatkowe


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak szybko.

- masz rację, powoli.

Myślę, że znam większość zapisów pierwszej okresowej części tabelki i wiem, że jest tam przywołana instalacja gazowa. OK, jest to jednoznaczny prikaz aby wykonać ten zakres i pobrać kasę za specjalistyczne badanie. Sprawa czysta, klarowna, jasna.

To teraz proszę mi wskazać jednoznacznie brzmiące prikazy z tejże samej części tabelki, z tejże okresowej części tabelki wraz z kwotami przyporządkowanymi również w pierwszej okresowej części, ale już innej tabeli, bo tabeli opłat za przeprowadzone badania techniczne.

Krócej, prościej? To na przykładzie okresowego badania auta z gazem odnieść się do okresowego badania taksówki. Skąd zakresy i dlaczego? Skąd kwoty i dlaczego?

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    48

  • Solaris

    29

  • Grzegorz Łódź

    26

  • piter1973

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dlatego, że jak widzę adnotację to chce ją zweryfikować. Nie przyjmuje czegoś takiego, że raz 10 lat temu było zrobione TAXI a potem przez kolejnych 9 lat się tym nie interesuje i czy spełnia czy nie spełnia to dla mnie obojętne. Rozumiem że jak przyjedzie bez oznaczeń TAXI to mam olać bo już dodatkowe 10 lat temu było więc już mnie nie interesuje i niby się wytłumaczę żę klient nie chciał u mnie ponawiać badania dodatkowego TAXI więc mu odpuściłem oznaczenia, warunki, taksometr :D

 

Gdyby napisali w przepisach, że Okresowe obejmuje warunki dla TAXI to byś miał rację.

A skoro nie napisali to dla mnie te badanie dodatkowe jest zawsze z okresowym bo chce zweryfikować adnotację. I nie ma też nigdzie napisane że dodatkowe nie może być wykonywane więcej niż tylko raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cię skłania do weryfikacji wpisu TAXI z adnotacji? Przecież wg Ciebie w ramach badania okresowego WERYFIKACJA takiej akurat adnotacji nie jest obowiązkowa!!

Czyli co - czysta ciekawość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dla mnie te badanie dodatkowe jest zawsze z okresowym bo chce zweryfikować adnotację

 

I załóżmy, że nie spełnia TAXI, więc wynik DBT N. A jaki wynik okresowego i dlaczego?

 

I nie ma też nigdzie napisane że dodatkowe nie może być wykonywane więcej niż tylko raz.

 

Ale nie ma zapisu, że musi być wykonane w tych samych terminach co okresowe, na tej samej stacji i zaraz przed okresowym.

 

Widzę, że ciężko Wam zrozumieć ustawową różnicę między DBT a OBT w kontekście konieczności i terminu wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solar! Są badania doraźne, okresowe, okazjonalne, pierwsze, cykliczne, dodatkowe i nie wiadomo jakie.

Mogą być badania, mogą być szczepienia, mogą być przeglądy, moga być rewizje. Jak zwał tak zwał, ale powiedz co ile niesiesz świadectwo/zaświadczenie zdrowia do zakładu pracy, żebyś dalej mógł pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wynik obu badań jest taki sam. Choć jak ktoś wyżej pisał że da negatyw z Dodatkowego, ale pozytyw z Okresowego to się pewnie wybroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpierajmy się tak obligatoryjnie programami, jest tak wielki młyn, że jednym wszyło lepiej coś co u innych nie, wszystkie mają braki lub niedociągnięcia bo sobie nie poradzili z zamysłami ustawodawcy, a w związku z głupotami my mamy je powielać? otóż ja nie zamierzam, jak będzie obt z dodatkowym zrobię na jednym zaswiadczeniu, P sprawę skończy, N spowoduje powrót po naprawie, jak już tu ktoś wcześniej napisał, warunki dodatkowe w uwagach i po sprawie, w rodzaju badania - tylko okresowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem , robię i bedę robił ( chyba ,że wyjdzie oficjalny przepis - zakaz ) dodatkowe ( TAXI , L , BUS 100 ) razem z okresowym i pobierał dodatkowo za to opłatę . Nie ma przymusu przyjeżdżać do mnie , konkurencja jest . Ja pilnuję swoich 4 liter a nie czyichś. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem , robię i bedę robił ( chyba ,że wyjdzie oficjalny przepis - zakaz ) dodatkowe ( TAXI , L , BUS 100 ) razem z okresowym i pobierał dodatkowo za to opłatę

No nie wiem czy tak do końca

Ja pilnuję swoich 4 liter

 

A jak obronisz się jak Pan kontrolujący zapyta się- widząc w DR adnotację VAT podczas OBT jakie badanie (czynności) Pan wykonuje i opłatę pobiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej, taka sama jest odpowiedz. Będę robił tak jak robie. To jest odpowiedz.

 

A pytanie do Michała jest takie, że skoro uważa przeciwnie niż ja, że okresowe obejmuje sprawdzenie oznakowania TAXI, taksometru itd. To dlaczego uważasz inaczej niż rozporządzenie. Bo według rozporządzenia nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Odpowiedź w której nie potrafi podać się ani podstaw prawnych ani logiki postępowania, ale poparta słynnym "bo jak tak robię" wyczerpuje moją ciekawość. Nawet nie śmiem dalej polemizować.

Nie wtrącił bym się gdyby nie postawa, "ja tak robię i już, a więc inni robią źle" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jest git - róbta co chceta- jedni widzą tak inni inaczej, nikt pewnie nie robi dobrze a najpewniej nie źle, każdy kowalem swojego losu, jeszcze trochę czasu (jeden czort wie ile) i wszystko się unormuje wtedy wszystko wróci do normy i każdy będzie robił tak jak uważa :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- no OK. A teraz objaśnij, najlepiej powoli, jaki sens z tej wypowiedzi wychodzi, bo coś jakby nie chwytam.

Róbta jak chceta, potem się unormuje i zaś róbta jak chceta, czy to jest myś przewodnia?

------------------------------------------------------------------------

Właśnie o to chodziło żebyś już zrezygnował z wnikania w to

- no chyba nie po to się tu wspólnie 'męczymy', żeby do aż tak konstruktywnych wniosków dochodzić!

------------------------------------------------------------------------

ja robiłem , robię i bedę robił

- przecież też tak robiłem i jeszcze robię, nie jestem 'gupi', żeby odpuszczać zarobek, ale jak widać każdy robi dowolnie i teraz zaiste wykorzystają sytuację ukrócając samowolkę.

Klepiemy tu po to, aby sobie pomóc i wyjaśnić zawiłości przepisów w naszej służbowej codzienności.

 

Dlatego, dokończę to trywialne przyrównanie wyżej próbowane i dopytam jeszcze raz: czy robiąc okresowe badania lekarskie dopuszczające do pracy na 24 miesiące, targamy ze sobą dodatkowo rengenowskie zdjęcie bo ktoś kiedyś skręcił nogę/złamał rękę. I nawet jak to złamanie/zwichnięcie będzie odnotowane w pacjenta kartotece, to przecież nie ma potrzeby tej ręki/nogi cyklicznie prześwietlać na potrzeby tego okresowego badania/dopuszczenia, zaświadczenia/świadectwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róbta jak chceta, potem się unormuje i zaś róbta jak chceta, czy to jest myśl przewodnia?

tak?

no to proszę: jeden napisał że robi tak , drugi na to że robi inaczej, trzeci, że ten pierwszy ok., natomiast czwarty - jednak tak jak drugi, wniosek - dopóki nie będzie jednoznacznych wytycznych wynikających z przepisów będzie jak jest - proste?, tak na marginesie, przecież to jest język tego forum na którym połamałeś zęby :keep:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączniku jest napisane "pobiera opłatę za OBT i badanie dodatkowe".

- była tam też rozpiska co do kasowania za wypisanie DiP-a, krótkie pytanie: ile pobierasz kasy za Dokument Identyfikacyjny Pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę, że gratis... Wg mnie najlepsze rozwiązanie było by okresowe z dodatkowym na jednym zaświadczeniu, żeby uniknąć sytuacji DBT - N a OBT P. Wynik łączonego badania jako jedna ocena dla samochodu. Też pracuje na patronacie i mi rozbije na 2 zaświadczenia. Dosyć dużo postów w wątku i nic nie ustalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie żeby to wszystko miało "ręce i nogi" należy odpowiednio poprawić zapisy:

- w "zakresie" o czym już pisałem:

"4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów, określonych w § 17-22, § 38-42 i § 52 rozporządzenia o warunkach technicznych"

 

na taki,który już był w 155

 

"4) sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojaz-

dów, określonych w rozporządzeniu o warunkach

technicznych"

 

- i w tabeli opłat dodać do odpowiednich badań (czynności) "4) Opłata obowiązuje również przy okresowym badaniu technicznym."

 

Może troszkę było by łatwiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris - wskaż podstawę prawną dla N na okresowym.

 

To teraz pytanie dla tych, którzy nie mogą łączyć badań - ile kasujecie za zmiany konstrukcyjne + badanie okresowe (rozbite na 2 badania)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.