Skocz do zawartości

Ustalenie danych


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

czy urząd wcześniej zrobił prejestrację?

 

Urząd nie zajmuje się takimi rzeczami. Urząd wprowadza pojazd do CEP w chwili czasowej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Paprock

    16

  • Skobel

    8

  • michal_k

    8

  • cezary

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Urząd nie zajmuje się takimi rzeczami

To jak mam pobrać dane z Cepa, w przypadku, gdy urząd wysyła klienta na ustalenie danych, a pojazd jest świeżo sprowadzony zza granicy i nie ma go w Cepie? Prejestrację mogę zrobić tylko w przypadku okresowego przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy urząd wysyła klienta na ustalenie danych

Kiedy urząd uznaje zagraniczne BT i potrzebuje tylko ustalenia danych, to wg mnie powinien wykonać prerejestrację takiego pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyjedzie na ustalenie danych - to będzie miał czerwone balchy, PC i skierowanie z urzędu

 

A po co miałby za to płacić? Może przyjechać na "zagranicznych papierach".

 

[ Dodano: 16-12-2017, 14:49 ]

wg mnie powinien wykonać prerejestrację takiego pojazdu.

 

Nie ma czegoś takiego w urzędzie. Powtórzę - urząd wprowadza dane do CEP w chwili rejestracji (czasowej).

 

[ Dodano: 16-12-2017, 14:56 ]

To jak mam pobrać dane z Cepa

 

Nie pobierzesz, bo ich tam nie ma. Trzeba by przeanalizować, czy z mocy ustawy nie można ich tam wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak mam pobrać dane z Cepa,

 

Nie masz. Wyślesz to badanie za dwa dni jak klient auto zarejestruje. A jak nie zarejestruje, bo będzie miał dzwona po drodze i odda do kasacji, to i tak cepik nie będzie potrzebował tego badania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki przypadek, 14-11-2017 zrobiłem ustalenie danych na zagr. tablicach i do dziś go w cepie nie ma.

 

Ja bym takiego zrobił w trybie awaryjnym , Wk przy rejestracji wprowadzie pojazd do CEP . Wcale bym się później nie przejmował czy jest w CEP czy nie . Tak prawdę mówiąc od wpisu do CEP jest WK , my mamy obowiązek sprawdzić i porównać dane faktyczne z CEP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urząd wprowadza dane do CEP w chwili rejestracji (czasowej).

Czyli CEP spowodował, że rejestracja czasowa skutkuje, że na SKP można wykonać już tylko OBT + ustalenie danych, a nie jak do tej pory niektóre WK życzyły sobie OBT przed pierwszą rejestracją na PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Muszę dopytać co to znaczy 'w cepie nie ma'?

Bo u mnie takie właśnie, o których mirek.g wspomina, też wiszą w programie jako niewysłane i dodatkowo literką A sygnowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, że jak próbujesz go wprowadzić do cep to odpowiedź jest następująca - brak szukanego pojazdu w cep, prościej już nie potrafię napisać, a chyba nie mam do czynienia z młynarzem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w wojsku za telefonistę/szatniarza robiłem! :evil:

A wracając do sedna, widać PATRONAT to dobry program, bo mój mi tylko Errory wyświetla! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w cepie nie ma pojazdu i wprowadzasz go jako pierwszy to tylko i wyłącznie pre-rejestracją, niezależnie czy jest to okresowe przed pierwszą rej. czy dodatkowe ustalenie danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widać na przykładzie mirka.g i mojego też, to nie wszystkie aplikacje są na tip-top dopracowane.

Tam DEKRA, a ja męczę BATECHA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.