Skocz do zawartości

Usterki UD UI USZ program patronat


marfet

Rekomendowane odpowiedzi

uprawniony diagnosta podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu usterek do wyższej

grupy usterek...

w/g mnie literalnie brzmi ten zapis jak nakaz a nie jak możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cezary

    9

  • danielg539

    7

  • Paprock

    7

  • JANUSZ60

    6

Nie-e!

Działa to mniej więcej tak, że jak brak jednego STOPU to DROBNA, ale i brak obu STOPÓW może być skumulowaną usterką DROBNĄ, ale brak jednego STOPU może być też nieskumulowaną ISTOTNĄ. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, Ty chyba podpowiadasz albo sam bierzesz udział w tworzeniu przepisów, które ciężko rozkminić :D a poza tym same światła stop to raczej nie grupa, dla mnie grupa to wszystkie światła ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie literalnie brzmi ten zapis jak nakaz a nie jak możliwość wyboru.

Jeżeli nie działa jedno światło oświetlające tablice rejestracyjną, jedno światło cofania i jedno przeciwmgielne z przodu to ja osobiście nie widzę tu żadnego skumulowanego wpływu na bezpieczeństwo ruchu.

Inna sprawa to jak w programie zrobić usterkę istotną z 3 drobnych?

Ciekawe czy twórcy programów o tym pomyśleli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie działa jedno światło oświetlające tablice rejestracyjną, jedno światło cofania i jedno przeciwmgielne z przodu to ja osobiście nie widzę tu żadnego skumulowanego wpływu na bezpieczeństwo ruchu.

ja też :D ale popatrz brak jednego pozycyjnego to już koniec świata, bezwzględne N bo pojazd ( nie biorę w tym przypadku pod uwagę jednośladów) jest skumulowanie niebezpieczny. :faint:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie światła pozycyjne muszą działać. Można by tylko zmodyfikować zapis, że jeśli nie działa jedno światło pozycyjne a w danej lampie znajduje się światło obrysowe i ono działa to wówczas można by potraktować to jako UD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisałeś to wytyczne dotyczące oceny usterek, mówimy o kolumnie 3 :x

- ta, na pewno?

Wytyczne dotyczące oceny z grupy drobnych lub z grupy istotnych lub z grupy skutkujących!

Usterki są podzielone na trzy grupy, a każda grupa z osobna rozpisana jest w konkretnej kolumnie z osobna!

u-popu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterki są podzielone na trzy grupy, a każda grupa z osobna rozpisana jest w konkretnej kolumnie z osobna!

no jeżeli tak to trzeba interpretować to ok, skoro tak piszesz to tak musi być! cóż ja nikczemnej wiedzy muszę jednak dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale popatrz brak jednego pozycyjnego to już koniec świata, bezwzględne N [...]

- było już klikane o tym światełku i z racji jego przeznaczenia dla innych użytkowników ruchu drogowego jest to jedno z ważniejszych elementów sygnalizujących lokalizację samochodu na postoju w krzakach, w śniegu, w nocy, w deszczu... no ogólnie w warunkach niedostatecznej widoczność.

Ty, jako szofer bez mijania/drogowego w takich warunkach daleko nie zajedziesz i migiem wymienisz żaróweczkę. A z lęku, żeby Cię ktoś nie roztrzaskał na poboczu zaiste postojówki włączysz. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

776

§2. pkt 8. W przypadku uznania stanu technicznego za niezadowalający w obrębie kilku usterek, o których

mowa w kolumnie trzeciej załącznika nr 1 oraz załącznika nr 2 do rozporządzenia, a które należą do tej

samej grupy usterek, uprawniony diagnosta podejmuje decyzję o zakwalifikowaniu usterek do wyższej

grupy usterek, jeżeli ich skumulowany wpływ skutkuje wzrostem zagrożenia powodowanego przez

pojazd.

nie żebym był czepialski, nadgorliwy lub przemądrzały :D ale ja powyższe tak zrozumiałem, poproszę o interpretację jak się odnieść do tego poprawnie, będę wdzięczny. ( w/g mnie światła to jedna grupa)

 

Ja myślę, że to słowo jest kluczem - tu tylko diagnosta jest zobligowany do podjęcia decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo klucz to: "... uprawniony diagnosta podejmuje decyzję...". To nie urzędnik, któremu się coś wydaję, że pięć czy siedem usterek to za dużo. Diagnosta podejmuje decyzję a o ilości usterek decyduje stan techniczny pojazdu a nie czyjaś wizja i widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Cezary.

Zwracam honor co do trzeciej kolumny. Nie ukrywam, że w tych pionach namieszałem. Kolumny są kolumnami, a grupy grupami. Lecz mniejsza z tym skoro wyszło, że żadnego prikazu nie ma na przekwalifikowywanie drobnych do istotnych lub skutkujących w zależności od ich skumulowanej ilości. Wszystko pozostaje w gestii diagnosty!

 

Szacun!

ello_197.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 2 UD chcemy zrobić UI

ile usterek drobnych występuje tylko i wyłącznie samodzielnie ? znikoma ilość, generalnie jest tak, że większość niedociągnięć jest w tabeli jako UD I UI, jeżeli to ja mam decydować, to decyduję i kwalifikuję według swojego uznania, nie ma tu nic skomplikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie, to możliwe tylko pod warunkiem, gdy jedna z tych UD występuje wspólnie z UI

Dokładnie to mam na myśli. A z 2 UD, które występują tylko jako UD UI zrobić się nie da, choć literalnie traktując przepisy powinna być taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z 2 UD, które występują tylko jako UD UI zrobić się nie da

owszem ale one nie powodują tego:

jeżeli ich skumulowany wpływ skutkuje wzrostem zagrożenia powodowanego przez

pojazd

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jak w programie patronat podejżeć wyniki badań? Było coś takiego że pisało diagnosta imię nazwisko 100 pozytywne 20 pozytywne UD 10 negatywne UI. Jak w to się wchodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo kumam o co Ci chodzi ale.... F5(baza zestawienia)+F7(otwórz)+F8(zaawansowane)i tam wybierasz np. datę, diagnostę, wyniki badań itp. i przeszukujesz bazę.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.