Skocz do zawartości

Niezgodności c.d.


mirek_handlarz

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio - przyczepka SAM ustalenie danych do rejestracji /uzupełnienie/ po zassaniu danych nie zgadzało się wiele danych /data rejestracji ,masa własna / -zadzwoniłem do WK które rejestrowało i ustaliliśmy dane i parametry- Pani wprowadziła nowe do systemu - za dwa dni w CEP było już wszystko OK - takie korekty powinniśmy robić przez system bo widzimy pojazd - a tak dwa dni oczekiwania aby zrobić poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z czym było niezgodne? numer VIN nie zgadzał się z dowodem rej, w aucie zero ,w dowodzie N

 

Masz teraz trzy numery do porównania: auto, DR i cepik. To gdzie było nie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz , zaraz ze skanu jaki zamieścił MAX72 wynika że nie zgadzają się "|Dane wejściowe" z "Danymi wg. CEPIK" Dobrze widzę? Nic nie ma na temat czy dane z "natury" zgadzają się z dowodem rej. Sądzę, że o ten "dziwoląg" chodziło MAX72. Dowód po wymianie w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przypadek: pojazd ma ważne BT ale na osi czasu w historia pojazdu nie ma informacji o tym badaniu ani o przebiegu pojazdu za to jest informacja (prawdziwa), że BT jest aktualne. Dokładnie tak samo jest w danych pojazdu w CEP 2.0. Spotkał może ktoś taki przypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem -wygląda to tak jakby klient otrzymał zaświadczenie z BT np przy braku miejsca na wpis - stacja nie wysłała do CEP badania, natomiast WK wydając dowód wysłał do CEP informację o ważnym badaniu - tak to sobie tłumaczyłem, tak na pewno było z okresowymi przed I rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku było inaczej, bo OBT zrobione było na SKP z terminem na 2 lata wpisanym w DR. BT poszło do Cepiku bo skąd by była informacja o jego ważności, ale dlaczego nie zassało terminu BT i przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a może była jakaś adnotacja w dowodzie w międzyczasie i poszło info do CEP z WK o ważności BT - to taka dywagacja bo nie wiem jak to dawniej było czy do CEP 1 szły jakieś dane z WK. Jest też możliwość, że jakiś błąd w przekazaniu danych z CEP 1 do CEP 2 - niekompletnie przerzucone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem - nie chce nawet próbować tego wyjaśniać, program ITS - dawał możliwość, bardzo łatwą zresztą kontroli wysyłania do CEP co moim zdaniem było złym rozwiązaniem, bo można było przez niefrasobliwość nie wysłać BT do CEP, a czy to nie prowadziło do jakichś nadużyć... :x

 

Wiele razy spotkałem się z brakami badań w historii pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem czemu Was interesują rzeczy na które nie mamy wpływu i nie należą do naszych obowiązków. Zajmijmy się naszą działką i róbmy ją dobrze, a tamto zostawmy ludziom za to odpowiedzialnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamto zostawmy ludziom za to odpowiedzialnym..

Tylko, że ci odpowiedzialni mają to gdzieś a my nadgorliwi szukamy potwierdzenia tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy przyjechał klient seatem na badanie powypadkowe, po pobraniu danych z CEPiKu widzę w tych danych tylko nr VIN, typ, model i rodzaj pojazdu. Nie ma nic o tablicach, masach, nalepkach kontrolnych a nawet nr rejestracyjnego czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem. Jak do tego podejść.

 

[ Dodano: 27-12-2017, 21:50 ]

Panowie nic w tym temacie nie podpowiecie "...po pobraniu danych z CEPiKu widzę w tych danych tylko nr VIN, typ, model i rodzaj pojazdu. Nie ma nic o tablicach, masach, nalepkach kontrolnych a nawet nr rejestracyjnego czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

a byłem taki akuratny i wysłałem do CEP-a zgłoszenie o niezgodności masy własnej, w styczniu br., otrzymałem taką oto odpowiedź mejlem , dzisiaj :nausea:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.