Skocz do zawartości

Niezgodna liczba miejsc z DR.


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

niezgodności

- i ten wyraz właśnie do usterki o oczywistych omyłkach ostatnio dodali.

 

Tylko te " niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu. "

A czy ilość miejsc jest daną techniczną?

 

Dla przypomnienia :

" § 2. 1. Zakres okresowego badania technicznego pojazdu obejmuje:

1) identyfikację pojazdu, w tym:

a) sprawdzenie cech identyfikacyjnych oraz ustalenie i porównanie zgodności faktycznych danych pojazdu z

danymi w:

– dowodzie rejestracyjnym, "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zły rok produkcji wpisany do dowodu to też usterka drobna?

Wcześniej była UI ,klient szedł do WK i poprawiał.Teraz jak będzie miał pieczątkę w dowodzie

to nigdzie nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nigdzie nie pójdzie.

no to nie pójdzie. :faint:

co się tak niektórzy przyczepili do tego "nie chodzenia nigdzie", wykonałeś swoje, reszta nas nie interesuje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie miał pieczątkę w dowodzie to nigdzie nie pójdzie.

 

I co? Spać nie będziesz przez to mógł? Niech każdy pilnuje "swojego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo , że niezgodności po nowemu mamy UD , a co w przypadku takiej niezgodności - liczba miejsc większa niż w DR ? Np. w DR stoi S.1 =2 a fizycznie S.1=5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówimy o sytuacji w której ktoś dołożył siedzeń bez zgłaszania zmiany np. rodzaju pojazdu ?

 

Bo jeżeli tak to można by np. tak :

 

0.2.i) IDENTYFIKACJA POJAZDU/ Numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)/numer nadwozia/podwozia/ramy/ Niezgodność parametrów technicznych pojazdu z

wymaganiami rozporządzenia o warunkach technicznych lub z obowiązującymi przepisami homologacyjnymi. [uI]

 

Proszę mnie poprawić jeśli błądzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , mówimy tylko o przypadku niezgodności jaka stoi w DR ( żaden montaż dodatkowych miejsc), po prostu omyłka pisarska w DR, S.1 =2 a fizycznie S.1=5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak robię - ostatnio BMW Coupe (pol. kupe ;) ) - standard fabryka 4 miejsca - wysoki tunel, dzilący kanapę na dwa miejsca - czeski błąd - nikogo nie karcę - telefon do WK - okazało się, że Pani się z rozpędu wpisało 5 - no to z czystym sumieniem UD 0.2 e), w takim przypadku rozumiem potrzebę stosowania tego usterkowania. Z moim sumieniem gryzą się natomiast świadome naciągania parametrów, ale cóż jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówimy o sytuacji w której ktoś dołożył siedzeń bez zgłaszania zmiany np. rodzaju pojazdu ?

A jak to udowodnić? Klient nawet jak dołoży może powiedzieć,że tak było.

Może michal_k, się wypowie,bo coś ostatnio

Porównujesz, wychodzi niezgodność, UD.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje BMW to ok ma 5 osób w DR a fizycznie tylko 4 , u mnie trochę odwrotnie jest na te 3 osoby nie ma pokrycia w DR ( zatem nie mają prawa tam być w czasie jazdy) , ponieważ DR wskazuje liczbę S.1=2 i dlatego tak na te UD mi nie pasuje , ale jak pisał kolega Grzegorz

podejście chyba indywidualne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca ta usterka UD.Miałem przypadek gdzie za nie zgodność DMC 0 85 kg Diagnosta na OSKP UD a policjant zatrzymał DR i się zaczyna jazda ,klient do WK po odbiór DR a WK na stacje do Diagnosty żeby wykonał badanie, dodatkowe skierowany przez organ kontroli i się zaczyna jazda ,mało tego Diagnosta ten co przeprowadzał badanie w dniu 15.11.2017r. wysyła na inną stacje bo on nie wie co z klientem zrobić. I teraz pytanie do MICHAŁA mam, wydasz mu dowód bez żadnego przeprowadzonego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UD to UD, UI jest wyłącznie przy niezgodności TZ ze stanem faktycznym. Klient obiera azymut na WK, tam sprawdzają miejsce powstania błędu, a jak się okaże, że to nie błąd tylko ZK, to zażądają DBT. Ja wiem, że po wpisie do DR TNBT nikt klienta nie zmusi do wizyty w urzędzie, ale tak ustawodawca to wpisał w rozporządzenie, więc nie bawmy się na siłę w OKRD i róbmy co do nas należy. Zwróćcie uwagę, że przez lata było inaczej i czasem nasza właściwa postawa była dużym utrudnieniem dla niewinnego w całej sprawie klienta. Teraz mamy zapis wprost zaimplementowany z dyrektywy, więc nie ma co robić na siłę negatywów, skoro nawet przepisy unijne uznają takie kwestie za niemające wpływu na BRD.

 

I przykład z mojej SKP. Samochód osobowy z S1=7 w DR, a w rzeczywistości nigdy nie przystosowany do trzeciego rzędu siedzeń, więc fizycznie 5 miejsc. Dostał właściciel UD i pojechał do WK prostować, a poprzedni diagności nawet nie zwracali na to uwagi (4 stemple w DR). Przypomnę tylko, że jak się urząd połapie, że "klepali" bez opamiętania kolejne wpisy, to mogą mieć po uprawnieniach. Kilka podobnych przypadków znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydasz mu dowód bez żadnego przeprowadzonego badania?

 

W ogóle go nie wydam dopóki nie ustanie przyczyna zatrzymania. A żeby ustała to de facto trzeba wymienić DR (albo tabliczkę :x ).

 

[ Dodano: 01-12-2017, 17:40 ]

Klient nawet jak dołoży może powiedzieć,że tak było.

 

I niech mówi. A WK przeprowadzi postępowanie i jeśli się okaże, że jednak dołożył miejsc to będzie musiał pojechać na DBT po zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g, od 04.06.2018 prawdopodobnie będziemy pisać "poprawki" w CEP-ie. Niezgodności wysyłasz, jeśli CEPiK nie pozwoli Ci dokończyć BT, a dane w DR, na TZ i pojeździe są zgodne. Przykładowo pojazd ma w CEP-ie inny numer VIN niż jest w rzeczywistości (DR, TZ, pojazd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

 

[ Dodano: 01-12-2017, 18:19 ]

I przykład z mojej SKP. Samochód osobowy z S1=7 w DR, a w rzeczywistości nigdy nie przystosowany do trzeciego rzędu siedzeń, więc fizycznie 5 miejsc. Dostał właściciel UD i pojechał do WK prostować, a poprzedni diagności nawet nie zwracali na to uwagi (4 stemple w DR). Przypomnę tylko, że jak się urząd połapie, że "klepali" bez opamiętania kolejne wpisy, to mogą mieć po uprawnieniach. Kilka podobnych przypadków znam.

 

Ja w ostatnim roku miałem z 15-ście Ford S-Max takich - co ciekawe w CE miały wpisane też 7 miejsc w układzie 2/3/2 - nie wiem skąd to się wzięło - czy to zaniedbanie dilera - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Michał odpowiedział: W ogóle go nie wydam dopóki nie ustanie przyczyna zatrzymania. A żeby ustała to de facto trzeba wymienić DR (albo tabliczkę )

To kto to ma wyjaśnić Diagnosta? żeby ustała przyczyna zatrzymania DR czy WK pomiędzy klientem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.