Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne po nowemu


klosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chodzi o zmiany konstrukcyjne bo prowadzimy spór z kolegami ze stacji a mianowicie Przyjeżdża klient na zmiany konstrukcyjne (termin okresowego ma ważny (np.: 10.05.2018) Powiedzmy że klient nie chce nowego terminu.

Ja mówię że:

1. Wykonujemy Badanie dodatkowe- zmiany konstrukcyjne; wynik pozytywny bez

określenia następnego terminu badania i 181 zł

Kolega 1:

2. Badanie dodatkowe- zmiany konstrukcyjne ; wynika badania pozytywny

określa termin badania i pobiera 181 zł

Kolega 2:

3. Badania dodatkowe zmiany konstrukcyjne; wynik badania pozytywny pobiera

83 zł i jeszcze do tego wykonuje badania okresowe określa wynik pozytywny

i termin badania i 99 zł

Kto ma rację bo do tej pory robiliśmy zawsze łączone okresowy +

dodatkowe. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się powtórzę. TNBT ustalasz przy ZK wyłącznie w sytuacji, gdy jego zmiana wynika ze zmiany np. rodzaju z ciężarowego N1 na specjalny. Nie powinno się przyjmować ustalenia TNBT z automatu. Cena to suma składowych z tabeli opłat czyli poz. 6.7 - 82 zł i odpowiednia pozycja L.p. 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz dwa BT na jednym wpisie (OBT+DBT ZK), to z automatu musisz ustalić TNBT. Z opłatą interpretacje będą różne - robiłem łączone za 180 zł, teraz jak robię na dwóch wpisach (Patronat nie puszcza łączonych) pobieram 181 + 99.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobieram 181 + 99.

No za to, to Cię ktoś zlinczuje wcześniej czy później,,,

 

[ Dodano: 22-11-2017, 12:25 ]

Jeśli patronat nie puszcza łączonych, to masz OBT za 98 oraz DB za 82 (nieważne że z zakresem OBT),,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, zlinczować mnie chciał jeden za to, że chciałem VIN odczytać. Dlatego mam monitoring z rejestracją dźwięku. Poza tym mój WK stoi na podobnym stanowisku, więc skargi mogą klienci składać.

 

[ Dodano: 22-11-2017, 12:30 ]

82 (nieważne że z zakresem OBT),,,
Psuj już to w innym temacie tłumaczył, ale może powtórzę co wyżej napisałem
Cena to suma składowych z tabeli opłat czyli poz. 6.7 - 82 zł i odpowiednia pozycja L.p. 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, wskaż przepis, który pozwala na ustalenie TNBT przy wykonywaniu DBT ZK, z wyjątkiem sytuacji zmiany interwałów. Generalnie wszyscy założyliśmy, że skoro w zakresie tego BT jest zakres OBT, to możemy ten termin ustalać. Dlaczego więc nie ustalamy za każdym razem przy ZK. A skoro DBT wykonuje się niezależnie od OBT, to powinno się wykonać dwa BT. Mój WK nie każe podwójnie kasować, tylko twierdzi, że powinny odbyć się dwa BT i dwa wpisy w rejestrze, co w obecnej sytuacji wymusza pobranie dwóch opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym punktem cennika ?

2261

ROZPORZÑDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY1)

z dnia 29 wrzeÊnia 2004 r.

w sprawie wysokoÊci opΠat zwiàzanych z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów

oraz przeprowadzaniem badaƒ technicznych pojazdów

...

...

par 3.pkt 3 W przypadku wykonania okresowego badania

technicznego Πàcznie z dodatkowym badaniem technicznym,

w zakresie którego wykonuje si´ zakres okresowego

badania, opΠat´ za okresowe badanie techniczne

pobiera si´ jednorazowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic. Może tylko tyle, że po moim pomyslunku za badanie 'pozmianowe z zakresem okresowego' nalezy się 82 złote, a za badanie okresowe łącznie z pozmianowym, w którego składzie jest zakres badania okresowego należy pododaweć 98 złotych za okresowe + 82 złote za pozmianowe = 180 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem łączone za 180 zł, teraz jak robię na dwóch wpisach (Patronat nie puszcza łączonych) pobieram 181 + 99.

 

Bardzo mi się to nie podoba :?

Według mnie, nie ważne co puszcza a co nie tylko tak jak jest w przepisach. Przecież przepisy się nie zmieniły odnośnie cen badań. Jest tak jak było. Ten sam pojazd,to samo badanie więc czemu ceny dwie? To badanie (ZK)jest przeprowadzane razem z okresowym.Klient płaci za BADANIE, a nie wpisy do rejestru.

 

"3. W przypadku wykonania okresowego badania technicznego łącznie z dodatkowym badaniem technicznym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego badania, opłatę za okresowe badanie techniczne pobiera się jednorazowo."

 

Według mnie w tym przypadku powinno się w zaświadczeniu z okresowego w uwagach wpisać - do badania dołączono badanie dodatkowe nr..... i opłatę pobrać (98+1)+(82+1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa tego zdania (ustępu trzeciego) zakłada do okresowego badania dokoptowanie badania dodatkowego, w zakresie którego wykonuję się badanie okresowe i pobrać opłatę jako sumę wykonanych czynności/badań ale z tabeli opłat. O tym mówi ustęp drugi. A ustęp pierwszy wskazuje, że opłaty pobiera się właśnie na podstawie tej tabeli, a nie rozporządzenia 'zakresem' zwanego. No sorry, ale innych opcji brak pomimo wdrażania cepiku dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paprock, ten zapis sam w sobie wskazuje na pobieranie opłaty za OBT, przy ZK, daje możliwość wykonania OBT+ZK razem, z uwagą, że w tym przypadku opłatę z poz. 1 tabeli pobiera się raz. Czyli ZK 180, a OBT+ZK również 180.

Grzegorz Łódź, a jak zrobisz samo ZK to ile pobierzesz?

Tak jak już pisałem, słowniki w Patronacie nie dają możliwości wykonania BT łączonych, wiec póki co robię na dwóch wpisach. Klient przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności wie jak sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Łódź, a jak zrobisz samo ZK to ile pobierzesz?

Możesz podać konkretny przykład i o ilu wpisach w rejestr rozmawiamy (chodzi o dod+okr czy rozdzielone).

Żeby była jasność-nie robiłem samego ZK, tylko łączyłem z okresowym (jakoś tak mi się udawało :-D )

 

Ale mnie chodzi o ten jeden przypadek- klient wstawia się na badanie( to samo,ten sam pojazd) i teraz co ma program SKP do ceny za to samo badanie ( jak było dawniej a jak jest teraz)...

Coś jest nie tak :? Przecież to nie PROGRAM ustala ceny tylko minister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu zapis wskazuje na stosowanie tabeli opłat do rozliczania badań i tak:

• w przypadku badania okresowego (L p. 1.2) pobiera się 98 złotych,

• w przypadku badania dodatkowego (L p. 6.7) pobiera się 82 złote.

 

W przypadku badania okresowego wykonanego łącznie z badaniem dodatkowym, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego, opłatę za okresowe pobiera się jednorazowo, czyli wychodzi 98 złotych + 82 złote, co razem daje 180 złotych, bo zsumowano dwa badania. Bo tak stanowi tabela opłat. Suma opłat za przeprowadzone badania i wykonane czynności określone w tej tabeli. W tej tabeli!

 

No trudno. Tak tabela stanowi i nie ma w niej żadnej analogii, że samo dodatkowe z L p. 6.7, w którym wykonano zakres okresowego wychodzi drożej o 98 złotych. Czyli zastosowano pseudo-sumowanki do 180 złotych. Zastrzeżenie jest po to, żeby czasami komuś nie strzeliło do głowy z dodatkowego badania, w zakresie którego wykonuje się zakres okresowego wyciągać na siłę 98 złotych.

 

Tabelę opłat stosuje za wykonane badania i przeprowadzone czynności. Za to, a nie za zakresy.

 

Jest to trudny zapis i śmiem twierdzić, że nawet itees się rozwalił.

 

Dla spokojności sumienia i zadowolenia klienta, swoją aparycją przemawiałem do wykonania tego, co ustęp trzeci stanowi. Nie stwierdziłem sprzeciwów i zawsze, jako finalna opłata wychodziło 180 złotych. No i świat był zadowolony. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ZK 180, a OBT+ZK również 180.

Zajrzyj do cennika opracowanego przez ITS . Bez ustalania terminu robisz jednym wpisem ,z ustaleniem(okresowe) robisz dwoma wpisami ,nie można pobrać dwa razy opłaty za te same czynności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobić zmianę konstrukcyjną. Przyczepa ciężarowa do 3,5 t ,data produkcji 2017 r. wydany dowód rejestracyjny następny termin badania styczeń 2020 r. , zmiana na przyczepa specjalna sklep-bar. Pytanie. Wyznaczam datę następnego badania, robię okresowe i dodatkowe czy wystarczy dodatkowe. Zwiększyła się tylko masa przyczepy, DMC święte. Proszę o podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.