Skocz do zawartości

Zmiany konstrukcyjne po nowemu


klosek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, w pojeździe jest dołożony dodatkowy punkt kotwiczenia (5 pasów oraz 6 punktów kotwiczenia). Z tego co udało mi się ustalić z ITSem to taki punkt kotwiczenia nie musi być przez nich badany, ale firma wykonująca przeróbki w pojeździe musi przeprowadzić badania systemu WTORS (system mocujący wózek inwalidzki) oraz mocować punkt kotwiczenia zgodnie z normą ISO 10542-1. Ogólnie rzecz biorąc firma wykonująca te przeróbki dostarczyła mi 2 raporty z badań w Niemczech, Czechach i PIMOCIE :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panowie przyjeżdża auto na badanie techniczne. 

OBT już się skończyło, pojazd ma wymieniony silnik na większy i usuniętą instalacje gazową?? Jak to ogarnąć? robię OBT + ZK z wynikiem pozytywnym i brakiem wpisu do dokumentu + w uwagach wpis ze LPG usunięte?? Pierwsze takie moje badanie wiec nie wiem czy dobrze kombinuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dawid1987 napisał:

pojazd ma wymieniony silnik na większy

A co z hamulcami ? Co znaczy, że silnik większy ?, bo chyba nie o " gabaryt się rozchodzi ". :smile:

Edytowane przez leski66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, dawid1987 napisał:

Pierwsze takie moje badanie wiec nie wiem czy dobrze kombinuje

Kombinujesz dobrze .A co do wymiany na mocniejsza jednostkę to jeśli koniecznie chcesz zrobić to sam bez opinii rzeczoznawcy to sprawdź chociaż czy w tym modelu co silnik z niego pochodzi jest taki sam układ hamulcowy. 

Czy mocowanie silnika mają identyczne itp.

Odnośnie wpisu że LPG usunięto to wspomnij o tym w ZK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, leski66 napisał:

Co znaczy, że silnik większy ?, bo chyba nie o " gabaryt się rozchodzi ". :smile:

w sumie gabaryt też. a tak na poważnie to większa pojemność. nowy silnik wisi tak samo jak stary, układ hamulcowy dostosowany do mocy, wydechowy z dawcy. tak silnik występuje w danym modelu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykreślanie adnotacji to zależy od WK. Ja robię badanie z wynikiem N, wykreślają i robię poprawkę. Tak np ostatnio robiłem z BUS 100. Silnik jeśli jestem w stanie ocenić zmiany sam to możesz robić, jeśli jakaś rzeźba to opinia rzeczoznawcy żebyś miał podkładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rafi90 napisał:

jeśli jakaś rzeźba to opinia rzeczoznawcy żebyś miał podkładkę.

Jeśli tak by to miało wyglądać jak w cytacie, to daj sobie spokój, taka podkładka  w razie "W" nic by nie pomogła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawid1987 napisał:

OBT już się skończyło, pojazd ma wymieniony silnik na większy i usuniętą instalacje gazową?? Jak to ogarnąć? robię OBT + ZK z wynikiem pozytywnym i brakiem wpisu do dokumentu + w uwagach wpis ze LPG usunięte?? Pierwsze takie moje badanie wiec nie wiem czy dobrze kombinuje

Zrób ZK – z wynikiem P jeśli wszystko jest OK i OBD – z wynikiem P jeśli wszystko jest OK. Na zaświadczeniu z OBD wpisz, że instalacja gazowa została zdemontowana. Jak wymieni DR to mu wpiszą w WK następny termin badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dominik_z napisał:

Dz.u nr 201 poz 1666 zamyka temat :evil:

 

Oczywiście, że tak. Ekonomicznie nieuzasadnione są takie przeróbki w myśl tych przepisów. Śmiem twierdzić, że cześć kolegów nawet o istnieniu tego aktu prawnego nie wiedzą, bo świadome podejmowanie takich tematów jest samobójstwem zawodowym w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mecher napisał:

A jak to stwierdziłeś ?

po średnicy i grubości tarczy hamulcowej zarówno z przodu jak i z tyłu.

 

3 godziny temu, dominik_z napisał:

Dz.u nr 201 poz 1666 zamyka temat :evil:

teoretycznie tak bo znam auto i wiem co i jak było w nim zrobione. Praktycznie- który diagnosta potrafi stwierdzić ze dany katalizator czy tłumik pochodzi z tego auta z którego ma pochodzić?? Bo ja w innym aucie nie jestem w stanie tego stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawid1987 napisał:

po średnicy i grubości tarczy hamulcowej zarówno z przodu jak i z tyłu.

 

Ja bym bez opinii rzeczoznawcy nawet nie podszedł do tego pojazdu.

Same tarcze nie stanowią jeszcze dostosowania do większej mocy. A zaciski i klocki ? Jeśli ich wydajność większa,  to czy pompa też wymieniona ?

Dla mnie za dużo niewiadomych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam. Mam pytanie odnośnie zmian konstrukcyjnych z samochodu osobowego na ciężarowy. Chodzi mi dokładnie o zapis:

Cytat

§ 9a. W samochodzie osobowym (kategorii M1) o rodzaju nadwozia AB, AC, AF mogą być wprowadzone zmiany konstrukcyjne polegające na dostosowaniu do wymagań jak dla samochodów ciężarowych, jeżeli pojazd spełnia wymagania, o których mowa w pkt 3.5., pkt 3.6. oraz pkt 3.8. części A załącznika II do dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dnia 5 września 2007 r. ustanawiającej ramy dla homologacji pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, części i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, powodujące zmianę rodzaju pojazdu na samochód ciężarowy o podrodzaju van, o którym mowa w przepisach o rejestracji pojazdów.

Może mi ktoś wytłumaczyć o jakie wymagania chodzi ?? W dyrektywie 2007/46/WE w załączniku 2 części A nie widzę w ogóle pkt 3.5, 3.6; 3.8... Pytanie czy ja jakoś źle szukam... czy tego tam po prostu nie ma ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Logen napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć o jakie wymagania chodzi ?? W dyrektywie 2007/46/WE w załączniku 2 części A nie widzę w ogóle pkt 3.5, 3.6; 3.8... Pytanie czy ja jakoś źle szukam... czy tego tam po prostu nie ma ??

Oj Logen, tam to kiedyś ładnie rozrysowałem: 

:lol:

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.