Skocz do zawartości

Volkswagen z "Niemiec"


IVVO

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem ciekawą sytuację - Polo z Niemiec - pełna dokumentacja - po wprowadzeniu do Cep - o dziwo samochodzik "się znalazł" - trzy razy wprowadzałem bo myślałem, ze się pomyliłem - i za każdym razem - pojazd wyskakiwał - okazało się iż samochodzik był sprzedany do Niemiec - w historii pojazdu pojazd wisi jako zarejestrowany w kraju z polskim nr rejestracyjnym- przebieg z historii z 2015 -286 tyś na liczniku 141200 :D - handlarz przyjął pojazd bez marudzenia i oddał kesz - a jak by nie było cepa to zrobił bym pierwszą i mogło by być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło by być ciekawie

dlaczego :?:

Art. 79.

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu:

1.

2.

3.

4.

5. wywiezionego z kraju lub zbytego za granicą, o którym mowa w ust. 1 pkt 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtórnej rejestracji, z wyjątkiem pojazdu

Jak zaznaczyłem - w CEP nie jest wyrejestrowany - jest z polską tablicą GLE..... - nie ma śladu zbycia za granicę :D. Miałem już kilka powtórnych z Anglii - ale w CEP /historii / na czerwono jest zaznaczona sprzedaż za granicę - wyrejestrowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że nie została zgłoszona sprzedaż pojazdu ? albo została zgłoszona i na tym koniec, samochód poszedł na polskich blachach i papierach w Niemcy. Ciekawa sprawa, patrząc na ruch pojazdów na polskich blachach na wschód będzie więcej taki podwójnie zarejestrowanych pojazdów. Sam miałem taki przypadek z 5 lat wstecz - kobita zarejestrowała samochód w Austrii bez uprzedniego wyrejestrowania w Polsce. Zrobiło się zamieszanie - dziwiła się, że nie chcą jej zarejestrować pojazdu :P na powrót w ojczyźnie. O tyle była nie mądra, że nie potrafiła zrozumieć co się stało - wydział też nie chciał w tym nic pomóc, a wyjście chyba było jedno: wystąpić o wtórnik tablic i dokumentów - tak mi się wydaje. Ot taka historyja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w CEP nie jest wyrejestrowany - jest z polską tablicą GLE..... - nie ma śladu zbycia za granicę

 

To całkiem możliwe. Wystarczy, że ktoś nie wystąpił z wnioskiem o wyrejestrowanie.

 

kobita zarejestrowała samochód w Austrii bez uprzedniego wyrejestrowania w Polsce

 

Prawidłowo. W Polsce może wyrejestrować dopiero po rejestracji w Austrii.

 

nie chcą jej zarejestrować pojazdu :P na powrót w ojczyźnie

 

A powinni. Skoro zagraniczny DR był wydany później niż polski to nie ma żadnych przeszkód prawnych do rejestracji.

 

wyjście chyba było jedno: wystąpić o wtórnik tablic i dokumentów

 

Absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w internecie kiedyś czytałem, że to jest sposób na sprzedaż niesprzedawalnego pojazdu w Polsce: rejestruje się samochód w Niemczech a tam pierwszy lepszy handlarz z Polski bierze, nie przebiera... Potem piszą, że igła, nic nie stuka i nie puka, prosto z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu miałem taki przypadek. Samochód podążał za właścicielem , nowy salonowy zarejestrowany w Polsce , później zarejestrowany w Szwajcarii , skąd wrócił do Polski. Z dokumentów wynikało jedynie ,że został importowany więc OBT przed I rej i wszystko było Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był sprzedany do Niemiec - w historii pojazdu pojazd wisi jako zarejestrowany w kraju z polskim nr rejestracyjnym

Ciekawi mnie co z ubezpieczeniem takiego pojazdu skoro nagle znalazł się za granicą i wraca czy OC opłacane było ? jak w dalszym ciągu wisi w WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie co z ubezpieczeniem

 

Art. 33.

Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:

7) z chwilą zarejestrowania pojazdu mechanicznego za granicą;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 month later...
Dnia 24.11.2017 o 21:19, michal_k napisał:

 

Art. 33.

Umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych ulega rozwiązaniu:

7) z chwilą zarejestrowania pojazdu mechanicznego za granicą;

 

A jak to wygląda pod kątem "ratingu" u ubezpieczyciela? Czy to nie jest trochę tak jak nagłe wypowiedzenie umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.