Skocz do zawartości

Pickup na osobowy


vvitek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, spotkał się ktoś z Was z tematem dokonania zmiany rodzaju pojazdu z ciężarowego na osobowy w samochodzie typu pickup? Oryginalnie auto 5 osobowe, zarejestrowane jako ciężarowe, klient chce zrobić z tego osobówkę. Jest w ogóle taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa własna się zmieni i to o dobre kilkadziesiąt kg a nawet o ponad 100 kg jak zamontuje przeszklona nadbudówkę taka jak na zdięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten samochód bo klient dziś podjechał pytać o te zmiany, za tylną szybą przykręcona kratka (pewnie dla ochrony tej szyby) i otwarta paka. Klient chce tą kratkę wywalić i zamontować na pakę pokrywę. Ciekaw jestem jaka byłaby opinia wydziału komunikacji w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tego pick-up'a, to mimo wszystko ciężko dostrzec osobowy rodzaj.

Specjalistą o takich spostrzeżeń jest urząd skarbowy przez pryzmat akcyzy na takie auta spozierający, no i chyba dla każdego mieszkańca dzikiego zachodu jest to auto osobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Gdzieś w czeluściach słusznego katalogu marek i modei można spotkać pick-up'y jako osobowe ho-mo-lo-go-wa-ne, więc... Więc zmiana rodzaju z jednego na drugi i odwrotnie powinna być zawsze wprost proporcjonalna. :x

 

[ Dodano: 27-11-2017, 16:33 ]

W temacie "badań anglików po nowemu" przewijał się podobny wątek na przykładzie Mitsubishi L200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient chce tą kratkę wywalić i zamontować na pakę pokrywę.

I jaki według klienta będzie podrodzaj, bo chyba nie będzie s. osobowy, podrodzaj skrzynia? Pewnie sedan się zrobi.

Dla mnie ciągle to będzie ciężarowy tylko podrodzaj zmieni się ze skrzyni na furgon.

Jaki to jest samochód, skrzynia jako oddzielny element?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może składkę za ubezpieczenie, a może kolejek uniknąć na wschodnim przejściu granicznym gdzię ciężaróweczki gonią ustawiać się za TIRAMI gęsiego.

Kliencka zachciewajka raczej niewykonalna. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masa własna się zmieni i to o dobre kilkadziesiąt kg
tylko podrodzaj zmieni się ze skrzyni na furgon.

 

 

Nic się nie zmieni... Taka "zabudowa" to jest wyposażenie dodatkowe i wchodzi w skład ładowności - to tak jakbyś na skrzynię zarzucił plandekę - solidna to nawet 50 kg, ale nie zmienia masy własnej. Po prostu nie jest na stałe.

 

Podrodzaj też się nie zmieni, bo j/w to nie jest na stałe, to jest wyposażenie dodatkowe przewidywane przez producenta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kłócił bym się z tą plandeką. Każda znana mi kompletacja tego typu zawiera w masie własnej zarówno stelaż, deski jak i "opończę" - w takiej czy innej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
W dniu 24.11.2017 o 13:37, vvitek napisał:

z ciężarowego na osobowy w samochodzie typu pickup?

Parę lat musiałem czekać ale i do mnie dziś zawitał interesant Chevroletem Silverado na okresowe przed 1 rej. i on sobie życzy osobowy. Jeszcze nie zdążyłem wrócić na swoje legowisko, podjeżdża Odyssey z szybami jak smoła, też za wielkiej wody. Jakiś wysyp przedświątecznego tyfusu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.