Skocz do zawartości

Niezgodnosc f3 2900 a DR cepik 2.0


mata04rally

Rekomendowane odpowiedzi

Zepół składający się z 'diagnostyka & klyenta' może stworzyć tak piorunującą mieszankę danych, że późnij nikt z nimi ładu nie dojdzie. Ze zmian sukcesywnie wprowadzanych w działalność, w zakres stacji kontroli wychodzi, że coraz mniej można zrobić, wykonać, załatwić. Lada dzień i prowdopodobnie 'zmiany konstrukcyjne' wylecą z hukiem. Dlaczego? Patrz pierwsze zdanie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • michal_k

    8

  • Grzegorz Łódź

    7

  • jarek1

    6

Zepół składający się z 'diagnostyka & klyenta' może stworzyć tak piorunującą mieszankę danych, że późnij nikt z nimi ładu nie dojdzie.

Tak czy siak ktoś musi być odpowiedzialny za wprowadzanie tych danych, bo jak diagnosta daje mi na zaświadczeniu dane stwierdzone podczas badania zgodne oczywiście ze stanem faktycznym i są one różne z danymi z DR a zachodzę potem do WK i oni w swoich katalogach sprawdzają i u nich wszystko się zgadza i do klienta co Pan od nas chce wszystko jest prawidłowo... to coś tu nie halo, można tak co roku chodzić po kolejnym badaniu

Zmiany konstrukcyjne mają wylecieć? Uuuu to już się skończy przerabianie przyczep z ciężarowych na rolnicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem kiedyś taki zapis, ale nie mogę znaleźć

Raczej nie znajdziesz...Pewnie gdzieś usłyszałeś takie stwierdzenie: "intencją ustawodawcy było...." (dotyczyło to UD przy braku wpisu GAZ).

Widocznie sami zauważyli, że "wyszło jak...." dlatego zmienili na UI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu danych w katalogu ITS wychodzi, że w DR parametry zgodne ze św. homologacji, więc w tym przypadku mamy niezgodność TZ ze stanem faktycznym, czyli UI:0.2.g.

 

Widzisz... problem jest w tym, że osobiście miałem kilka przypadków kiedy klient przynosił poprawiona homologację,bo komuś wersja zamiast 5DAB4U wpisało się 5DAB5U, a to już inne dane techniczne...

 

I tabliczka zostawała, a klient wyrabiał nowy DR z innymi danymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu danych w katalogu ITS wychodzi, że w DR parametry zgodne ze św. homologacji, więc w tym przypadku mamy niezgodność TZ ze stanem faktycznym, czyli UI:0.2.g.

 

Widzisz... problem jest w tym, że osobiście miałem kilka przypadków kiedy klient przynosił poprawiona homologację,bo komuś wersja zamiast 5DAB4U wpisało się 5DAB5U, a to już inne dane techniczne...

 

I tabliczka zostawała, a klient wyrabiał nowy DR z innymi danymi...

 

Też miałem takie przypadki - głównie VW w tym słynie - korekta homologacji i poprawka dowodu - i w tym przypadku winno być jak - jaki kod usterki ? (pytanie do michała_k ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w tym przypadku winno być jak - jaki kod usterki ?
Czyli tabliczka OK, więc omyłka nastąpiła w DR, czyli UD.

 

Źle zadane pytanie wygenerowało złą odpowiedź...

 

Pytanie powinno być - Skąd diagnosta ma wiedzieć co jest źle, i co go to obchodzi...

 

Bo sądząc po postach Ty Michał zawsze wiesz co jest źle i jaką usterkę dać...

 

A skąd masz pewność, że w DR jest dobrze, a na tabliczce źle?

 

Że tak zacytuję...

 

Czy to problem diagnosty?

 

To nie mój problem. Niech sobie klient wyjaśnia...

 

Niezgodność danych teraz jest UD

 

Niezgodność danych w dowodzie. A parafrazując :

 

A skąd masz pewność, że w DR jest

źle,

a na tabliczce

dobrze

Masz na to jakiś dokument od producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korekta homologacji i poprawka dowodu

 

Czyli tabliczka OK, więc omyłka nastąpiła w DR, czyli UD.

 

Zgadza się - ale kosztowało to dużo uporu - bo wydział stał za stanowiskiem, że z tabliczką jest coś nie tak i nie przyjmował do wiadomości możliwego błędu w homo. A podjąć decyzję o wadzę niezgodności (jej rodzaju) trzeba podjąć w biegu, diagności nie mają trybu w którym decyzję podejmować by można po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd diagnosta ma wiedzieć co jest źle, i co go to obchodzi...

 

Obchodzi go o tyle, że musi przyporządkować usterkę. "Przyjęło się" od jakiegoś czasu, że dane dopasowuje się do tabliczki, zwłaszcza przy starszych pojazdach bez dokumentów "źródłowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przyjęło się"

 

No patrz... nowa forma przepisu prawnego...

 

Obchodzi go o tyle, że musi przyporządkować usterkę.

 

No... jako UI - i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym piszemy, widzę pojazd, widzę tabliczkę Michał i widzę DR .Dzisiejszym dniu sytuacja pojazd AUDI,rok prod.1984 dane na tabliczce F1 - 1780kg w dowodzie F1 - 1895kg a F2 - 2000kg 0 f3 już nie wspomnę jak sie okazało rok prod 2003r. w DR pieczątek sporo brak miejsca, też usterka drobna MICHAŁ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.

 

Niezadowolony klient może udać się do producenta, gdzie uzyska informację, że dane na tabliczce są OK, a ktoś kiedyś popełnił błąd w homo lub w urzędzie (lub na stacji). I co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co wtedy

 

Przyjdzie z nowym dowodem i dostanie P na poprawce... najpierw trzeba by ustalić co to jest ta "rzeczywistość" z którą sa niezgodne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość to właściwe dane. Zna je wyłącznie producent.

 

Wierz mi, że nawet w WK znajdą się tacy (w TDT pewnie też), że będzie im się chciało ustalić dane rzeczywiste i wtedy może być nieciekawie jeśli diagnosta się pomylił.

 

Pozabierali uprawnienia za rok produkcji, pozabierają i za niewłaściwe kody usterek :x Bo przecież diagnosta mógł żądać zaświadczenia z ASO czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHALE, mnie uczona dane na tabliczce mają być zgodne z DR, ja tej tabliczki nie nanosiłem na pojedzie tylko producent .Czy po urodzeniu tobie też zmieniono Nazwisko? A nie ja jestem od tego, czy producent zamontował odpowiednią tabliczkę, ale wydaje mi się że tak i nie strasz proszę .POLICJANT na drodze też pozbędzie się pracy jak stwierdzi że dane w DR są inne niż na tabliczce ?Od tych spraw jest WK żeby sprawy takie wyjaśniać nie Diagnosta ŻYCZĘ MIŁEJ PRACY POZDRAWIAM MICHAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie strasz proszę

 

Ja nie straszę. Przewiduję tylko, że "odbieracze" mają kolejną idealną sytuację żeby podnieść sobie statystyki.

 

i coc..

 

I skąd wiesz, że w DR są dane z CoC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.