Skocz do zawartości

Niezgodnosc f3 2900 a DR cepik 2.0


mata04rally

Rekomendowane odpowiedzi

Michał ma rację. Poczytajcie o chorych praktykach nadzoru w Bydgoszczy i zrozumiecie...

A pamiętajcie - tak jak markes nawołuje tutaj do dawania N za cokolwiek w imię dobrych statystyk, tak i w WK mogą mieć podobnego nawiedzonego socjalistę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • michal_k

    8

  • Grzegorz Łódź

    7

  • jarek1

    6

Podłącze się delikatnie do tematu. Mam niezgodność (poz.O2) w DR. Poinformowałem o tej niezgodności WK. Wydział komunikacji scedował sprawę na Was. Wyście ładnie mi wytłumaczyli na forum co mam zrobić, a poza tym mam wyciąg ze Świadectwa Homologacji. O wszystkim napisałem Pani z WK która zmieniła zdanie i już nie kazał mi do Państwa przychodzić, tylko prosiła mnie abym zjawił się do niej, zaznajomionej z sytuacją.

ps. jeszcze u niej nie byłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHALE, mnie uczona dane na tabliczce mają być zgodne z DR, ja tej tabliczki nie nanosiłem na pojedzie tylko producent .Czy po urodzeniu tobie też zmieniono Nazwisko?

I tu popełnisz zasadniczy błąd logiczny. Pojazd po wyprodukowaniu może przejść jeszcze kilka etapów homologacji i na każdy dostaje nową tabliczkę, z najczęściej nowymi danymi. Po twojemu TAK zmienia nazwisko nawet kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skąd wiesz, że w DR są dane z CoC?

 

Nie wiem (mogę tylko próbować porównać z katalogiem its) - i do tego dążę, to nie moja sprawa gdzie jest niezgodność. Ja mam ocenić każdy przypadek indywidualnie i to ja mam wybrać usterkę którą wpisze a nie ktoś inny (czyt. mechanik, klient czy urzędnik z wk).

 

I będąc w takiej sytuacji na pewno nie pozwolę na podważanie mojej decyzji przez osoby które nawet tego auta nie widzą na oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ocenić każdy przypadek indywidualnie

 

Gwoli ścisłości. Jak ktoś da UD to jest jego ocena sytuacji, bo widzi auto, dowód i tabliczkę. Ale jest opcja również UI (czyt. indywidualne podejście).

 

Nie na miejscu jest natomiast twierdzenie, że UI nie można dać, bo... bo ci uprawnienia zabiorą...

 

chyba Tobie... :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skąd wiesz, że w DR są dane z CoC?

 

Nie wiem (mogę tylko próbować porównać z katalogiem its) - i do tego dążę, to nie moja sprawa gdzie jest niezgodność. Ja mam ocenić każdy przypadek indywidualnie i to ja mam wybrać usterkę którą wpisze a nie ktoś inny (czyt. mechanik, klient czy urzędnik z wk).

 

I będąc w takiej sytuacji na pewno nie pozwolę na podważanie mojej decyzji przez osoby które nawet tego auta nie widzą na oczy.

Morał taki, że diagności powinni dostać dofinansowanie na zakup katalogów ITS , ponieważ właściciele stacji uważają, że byle co wystarczy ,aby tylko było. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja w takiej sytuacji daje UI tak ustalilem ze swoim WK i oni to potwierdzili ja nie wiem czy pomylka nastapila w WK czy na tz zobaczymy jak to dalej bedzie, na szkoleniu PISKU tez bylo ze dajemy negatyw omylka oczywista moze byc jak zamiast 2200 mamy 22000 w samochodzie 3.5 T. Ja tak oceniam ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po jednej s takich sytuacji okazalo sie ze w peugeocie 307 byly pomylone TZ wk wyslal klientke do serwisu i tam zamienia TZ na dobra z dobrymi masami i co w takiej sytuacji bylo to UD?? omyłka rzeczywista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po jednej s takich sytuacji okazalo sie ze w peugeocie 307 byly pomylone TZ wk wyslal klientke do serwisu i tam zamienia TZ na dobra z dobrymi masam

Z mojego doświadczenia wynika, że 80 % niezgodności między TZ a DR to wina producenta. Zawsze robię N i wysyłam do najbliższego serwisu danej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja tak samo bo nie jestem w stanie stwierdzic ze to oczywista omylka urzedu, tak jak pokazuje ten przypadek pani wrocila z nowa TZ i wtedy pozytyw, a jak damy UD to potwierdzamy nieprawde.

 

[ Dodano: 23-12-2017, 07:16 ]

mata04rally, a treść przepisu znasz?

a ty znasz przpis? to powiedz mi na jakiej podstawie stwierdzasz ze to UD? A jak sie okaze ze TZ jest ze zlymi masami? to co wtedy to jest pozytyw i UD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak damy UD to potwierdzamy nieprawde.

Poświadczysz nieprawdę,jak w ogóle nie zaznaczysz usterki. Tu tylko kwestia zakwalifikowania usterki. Ale to już było....no i zdania podzielone jak we większości interpretacji tych samych przepisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty znasz przpis?
Znam, a jego treść brzmi
Oczywiste omyłki, niezgodności w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.
to powiedz mi na jakiej podstawie stwierdzasz ze to UD?
Na podstawie powyższego przepisu.
A jak sie okaze ze TZ jest ze zlymi masami?
A to już inna usterka
Dane zawarte na tabliczce znamionowej są niezgodne ze stanem faktycznym.
czyli UI. Mając samochód z numerem homo w DR wiem, że dane zawarte w nim są zgodne z homologacją, a więc TZ zawiera błędy.

 

Ja już dość napisałem w rzeczonym temacie na tym forum. Jeśli się z tym nie zgadzasz, to twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.