Skocz do zawartości

Sprawozdanie CEPIK za listopad


wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Poz. 2079

3. Stacja kontroli pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017 r., w rubryce 9.1. „Liczba opłat”

wpisuje za okres od dnia 1 listopada 2017 r. do dnia 12 listopada 2017 r. liczbę opłat pobranych za wpis do dowodu

rejestracyjnego, a za okres od dnia 13 listopada 2017 r. do dnia 30 listopada 2017 r. – liczbę opłat pobranych za

przeprowadzenie badania technicznego.”;

 

I tak z tego wyjdzie BUBEL. Zerknijcie na sprawozdanie czego dotyczy rubryka 9.1-"Wpis do dowodu kolejnego terminu badania technicznego pojazdu".

I czy podzielimy czy nie to i tak ze sprawozdania wynika ,że to opłata za WPIS.

Ale nic na to nie poradzimy. No chyba,że jutro ukaże się nowe rozporządzenie z nowym wzorem sprawozdania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    10

  • mirek.g

    6

  • JANUSZ60

    4

  • crackers

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

W deklaracji za listopad 2017 r. STACJA.SQL wpisze w rubryce 9.1 obecnego wzoru dwie, a w zasadzie trzy kwoty, na zasadzie: 10+20=30, bez objaśnień oczywiście.

Będzie to tak długo istniało na sprawozdaniu, jak długo nie dołożycie korekty tej deklaracji --> wówczas pokażemy wyłącznie jedną kwotę, w naszym przykładzie - 31 (czyli 30 po korekcie +1).

 

Powyższy sposób postępowania wynika z wytycznych, jakie otrzymaliśmy podczas spotkań MC z producentami w październiku br.

 

Jak zrobią inni producenci - nie wiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, super!!! A gdzie tam jest napisane o bazgraniu długopisem w sprawozdaniu, o dzieleniu tabeli albo o wpisywaniu różnych dat???

To akurat nie był mój pomysł,

Mówiąc o bystrości w szukaniu, miałem na myśli wcześniejsze (tutaj) dywagacje na temat dzielenia na terminy i kwoty, ale widzę że admin nas wyręczył;

STACJA.SQL wpisze w rubryce 9.1 obecnego wzoru dwie, a w zasadzie trzy kwoty, na zasadzie: 10+20=30, bez objaśnień oczywiście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie do jakiej kwoty doliczy złotówkę pobraną za wpis po 13tym, a badanie robione było przed 13tym (na PC )

Obecnie złotówka ta jest w rej. OE, a nie ma jej w zestawieniu faktur/paragonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rozliczenia robimy od ZAWSZE na podstawie pola "pobrano OE", wypełnianego przez diagnostę podczas BTP.

Umówmy się, że musieliśmy przyjąć jakieś założenia - jedynym kryterium jest u nas data pobrania (do 13/11 i po tej dacie). Ok, napiszesz zaraz, że składowe sumy mogą być przekłamane - ja odpiszę, że i owszem, może, mam tego świadomość. Dla mnie liczy się jednak kwota końcowa, czyli suma elementów składowych, a ta na pewno będzie poprawna, resztę traktujemy informacyjnie ...

 

Sam sposób pobrania OE i dokumenty przy tym wydane (KP, FV/PA, dowód wewnętrzny) kompletnie nas nie interesują ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że składowe sumy w rejestrze FV/PA są, w prosty sposób mówiąc przemieszane, mnie nie dziwi i nie martwi. Sumy końcowe są zgodne, ale jakoś trzeba księgowej to wytłumaczyć, stąd było moje pytanie czy doliczy tę 1zł do daty badania pojazdu czy do daty pobrania (KP)

Czyli zostanie dopisana do daty pobrania ( po 13tym )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoisty misz-masz, a granicą jest 13 listopada. Księgowa da radę i uzna datę wystawienia dokumentu finansowego jakim w tym przypadku jest druk KP na złotóweczkę.

Jak KP sprzed 13 to za wpis, a jak po 13 to za badanie i pozamiatane.

Nic tu więcej nie wymodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - to ważne - jutro w programie pojawi się info, ale - wyłącznie dla firm, które fiskalizują Opłatę Ewidencyjną na drukarkach fiskalnych:

http://norcom.com.pl/download/cepik/IT.NORCOM_oplata.ewidencyjna.pdf

 

Zerknijcie, to nasze stanowisko w tej materii. Niby nic, a warto wiedzieć.

Jest szansa, aby od nowego miesiąca robić po nowemu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to że niepotrzebnie pobierałem tą złotówkę za wpis, o której pisałem wcześniej.

Teraz mam tak, że suma jest zgodna a do obu składowych na sprawozdaniu mam doliczoną tę 1zł i wychodzi wg przykładu 20+31=50 :)

po paru kombinacjach (usunięciu jej itd wyszło zgodnie z prawdą) 20+30=50 :-D

jak dobrze że już w grudniu nie będzie takiego zamieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patronat ma jedną pozycję OE (suma za miesiąc) i nic nie kreśliłem, poprawiałem ani nie dopisywałem. Żaden przepis nie nakazuje podziału opłat na te z przed 13 i po tej dacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poz. 2079

3. Stacja kontroli pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017 r., w rubryce 9.1. „Liczba opłat”

wpisuje za okres od dnia 1 listopada 2017 r. do dnia 12 listopada 2017 r. liczbę opłat pobranych za wpis do dowodu rejestracyjnego, a za okres od dnia 13 listopada 2017 r. do dnia 30 listopada 2017 r. – liczbę opłat pobranych za przeprowadzenie badania technicznego.”;

 

Jak spojrzysz na pkt 9 deklaracji to tam jest tylko : " Wpis do dowodu rejestracyjnego kolejnego terminu badania technicznego pojazdu". W rubryce 9 nie ma "liczby opłat pobranych za przeprowadzenie badania technicznego.”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten przepis wyjaśnia całą sprawę, co i od jakich dat jest uznawane przez rzeczone sprawozdanie.

Opłaty pobrane do 13 XI nazywają się siak, a opłaty pobrane po 13 XI nazywają się śmak.

 

Kolego markes30, jedyne co Ci mogę z dobrego serca doradzić, aby i wilk i owca...

To se ponawypisuj w przelewach tak w rubryce opłata: 'Tytułem' i podziel na do i od. Sprawa prosta. :evil:

 

Puść jedno sprawozdania i dobrze będzie. Nic się nie stanie. Już nie kopiuj więcej tego przepisu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja kontroli pojazdów w sprawozdaniu przekazanym za listopad 2017 r., w rubryce 9.1. „Liczba opłat”

 

A gdzie pisze, że nie można zsumować tych opłat i wpisać jako jedna kwota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że się nie mylę i w grudniu będziemy składać sprawozdanie według nowego wzoru,który znajdziemy w dz.u. poz 1377 z 2016r. (pamiętacie,że CEPiK 2.0 miał wejść dużo wcześniej i wydano już rozporządzenie- ale wiadomo był poślizg....)

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20160001377

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.