Skocz do zawartości

Urządzenie do ustawiania geometrii BOSCH FWA 4630


Logen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy używa ktoś urządzenia BOSCH z techniką 3D do ustawiania geometrii zawieszeń w pojazdach ??

Mam problem z pojazdami o rozstawie osi powyżej 3.4 m przy których trzeba używać większych tablic. Nie wiem jak dokładnie rozmieścić głowice pomiarowe... w instrukcji obsługi brak szczegółowych informacji a obsługa boscha nie odpisuje na wiadomości...

Czy ustawiał może ktoś z was takie pojazdy na tym urządzeniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym regulujesz, na podnośniku czy na kanale? Dedykowany podnośnik miał dwa mocowania do projektorów i przy długich rozstawach trzeba było używać mocowania bliżej środka rozstawu osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym regulujesz, na podnośniku czy na kanale? Dedykowany podnośnik miał dwa mocowania do projektorów i przy długich rozstawach trzeba było używać mocowania bliżej środka rozstawu osi.

 

Niestety na kanale :(. To że bliżej środka to wiem bo tylko tak przechodzi pomiar bicia kół. Natomiast przy pomiarach kątów wyskakuje komunikat "błąd ustawienia głowic lub wartości poza tolerancją". Pytanie na jakiej mniej więcej odległości to było ?? W instrukcji pisze że maksymalnie 1.75 m od przedniej tablicy. Próbowałem przy 1.7 m i dalej miałem ten błąd... Pytanie jeszcze o odległość między głowicami ?? Jak to wyglądało na podnośniku ? Jaka była mniej więcej odległość między głowicami ??

 

No, aż mi się ciśnie 'gupie' pytanie: kto wyposażył serwis/stację?

 

Pewnie UNIA Europejska hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem na tym urządzeniu. Głowice na podnośniku były rozstawione w odległości ok. 2 m od siebie (tyle co zewnętrzna szerokość podnośnika najazdowego) a w stosunku do przedniej osi to odległość wynosiła 1,4-1,6 m. Bardzo ważna informacja, że głowice lewa i prawa muszą być w jednej linii i wzajemnie musza się widzieć. Pracując na kanale głowice musza być trwale zamocowane do podłoża na czas pomiaru, bo nawet najmniejsze przestawienie głowicy niweczy cały pomiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca na tym urządzeniu nie należała do najłatwiejszych, bo trzeba było omijać głowice i uważać przy wjeżdżaniu szerszymi pojazdami aby nie najechać na głowicę pomiarową. Za to powtarzalność pomiaru była rewelacyjna bo wynosiła 1-2'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.