Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo,

 

Pomału "opada kurz bitewny", ogarnęliśmy najważniejsze sprawy, można myśleć o szczegółach, "tylko uprzyjemniających pracę".

 

Proszę wszystkie zainteresowane osoby o możliwie dokładne opisanie proponowanej zmiany lub wyszukanego błędu w działaniu systemu, każdorazowo opisując aktualną wersję, na której pracujecie.

W miarę możliwości będziemy realizować Wasze postulaty, o czy będziemy się starać Was informować (znów - w miarę możliwości - niektóre bowiem rzeczy poprawimy ... i tyle). :)

 

Z góry bardzo dziękuję, to wielka pomoc dla nas :D

 

Ps. W temacie nie dyskutujemy z zasadnością proponowanych zmian - rzeczy kontrowersyjnych lub niepopularnych nie zrealizujemy, niestety. Od czasu do czasu możecie spodziewać się komentarzy z mojej strony ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowanie z automatu zaświadczenia po zakończeniu badania [hide]JEST - SS - [/hide]

Start klienta VPN przy uruchomieniu programu [hide]SSQL-1516[/hide]

Było by miło ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można zrobić tak że na zaświadczeniu w punkcie 2 pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym np. lpg-gaz a nie odpowiada dodatkowym warunkom np.taxi.? Wydruk automatyczny zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przypomnienia moja stara propozycje, coby było w jednym miejscu:

W danych pojazdu w sql-u mamy: marka/model/wersja

 

W tej chwili ta wersja jest to zaszłość ze starego katalogu - proponował bym zastąpić to polem "typ". Można by tam wczytywać typ pojazdu z czytnika (D.2 w dowodzie - np w moim ASX-ie jest GA0) i od razu lokować to w zaświadczeniu w rubryce "typ". W tej chwili na tej rubryce występują niezgodności z danymi z cepa, bo cep tam właśnie wrzuca typ pojazdu a program wersję po starym katalogu wewnętrznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminy badań w autobusach i ciągnikach oraz przyczepach rolniczych powinny podstawiać się same po wybraniu rodzaju pojazdu.

Zlikwidował bym w programie wszystkie rubryki nie wymagane rozporządzeniem (rok produkcji, organ wydający DR itp). Czemu i komu one niby miały służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Norbercie a można by usprawnić edycję danych klienta (aby po kliknięciu zakładki adres można zobaczyć wszystkie dane klienta wraz z numerem telefonu i aby można było na tym etapie edytować a nie potwierdzać następnych kilku zakładek)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jest taka możliwość tylko jej nie poznałem. Lecz dobrze byłoby aby po zaznaczeniu na pierwszej wyświetlanej stronie o danych pojazdu np. rubryki hak, gaz, itp. w zaświadczeniu w pozycji drugiej "pojazd odpowiada/nie odpowiada dodatkowym warunkom..." pojawiała się automatycznie adnotacja hak, gaz itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

[...]

2. poprawne wyznaczanie terminu i to automatyczne pojazdów po dwu lub trzech latach.

3.zwiększenie czcionek w programie tak jak w patronacie aby były czytelniejsze bo oczy bolą trzymając nos przy ekranie.

4.automatyczne przenoszenie uwag odnośnie - hak, gaz itp.

[...]

to na razie tyle -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla zapominalskich przypomnienie o konieczności pobrania stosownej opłaty za badanie techniczne przed jego rozpoczęciem. Np po pobraniu danych z cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby była taka możliwość, to w pierwszym oknie wyszukiwania pojazdu dodanie przycisku czytania na głos numeru VIN ( przyda się przy pierwszej rejestracji, lub badania na PC, skierowanie itp gdy nie można użyć czytnika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam małą propozycję aby w zakładce wnioski dodać formularz wysyłania do cepiku informacji o braku pojazdu w systemie (w przyszłości do informowaniu i korekcji nieścisłości) Może to być też inna zakładka ale dobrze byłoby z poziomu programu wypełniać formularz do cepik. Być może jest takowa możliwość tylko ja jestem "zielony" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czerwcu rusza pełna integracja z CEP-em i elektroniczny sposób zgłaszania niezgodności, oparty na kontaktach aplikacja-aplikacja, z pominięciem jakichkolwiek formularzy.

Mam wrażenie, że nie warto teraz robić prowizorek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dobrze, Panowie - nieco czasu minęło, kilka rzeczy w programie powstało.

Tak na szybko:

- mamy inne okno danych CEP, ich "kolorowanie", są one dostępne zawsze, nawet po zamknięciu badania, gdyż trafiają do kartoteki pojazdu

- mamy licznik czasu BTP

- mamy jednostronne zaświadczenie i zmieniona formę drukowania listy usterek

- mamy kilka(-dziesiąt) pomniejszych rzeczy - lista dostępna jest tutaj (niektóre z nich to grube sprawy informatyczne) - https://site.norcom.pl/stacja-sql/

 

Rzeczy do zrobienia pozostawiłem (są dostępne powyżej, w waszych postach), inne (zrealizowane) posty pozwoliłem sobie usunąć dla jasności wątku.

 

JAKIE JESZCZE MACIE PROPOZYCJE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moduł magazyn.

 

Mamy rybrykę kod, nazwa towaru, EAN itp.

Czy jest możliwość aby przy sprzedaży program wyszukiwał towar po użyciu czytnika wg kodu EAN?

 

Przypuśmy mam towar, niechaj będzie to akumulator Bosch. Jego kod to S04004, w nazwie mam Bosch S4 60Ah/540A, kod EAN mam sczytany z etykiety.

 

Zamiast wyszukiwać daną pozycję wystarczyłby skan czytnikiem po kodzie. Chyba, że tak się da tylko coś mamy źle ustawione :)

 

Fajnie jakby była możliwość jeszcze drukowania stanu towarów:

1- jednocześnie z dwiema cenami, ceną zakupu i ustawioną ceną sprzedaży.

2- z cenami sprzedaży, czyli typowy cennik swoich towarów

 

I jeszcze jedno, w kartotece towarów jest coś takiego jak Grupa. Przypuśćmy tworzę grupę Akumulatory samochodowe. Fajnie by było np przy dodawaniu pozycji na fakturze żeby była możliwość wybrania tejże grupy i w niej szukania danego towaru. Mam już 150 różnych pozycji w magazynie i na pewno byłoby nam łatwiej :)

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 08-03-2018, 17:56 ]

Moduł magazyn.

 

Mamy rybrykę kod, nazwa towaru, EAN itp.

Czy jest możliwość aby przy sprzedaży program wyszukiwał towar po użyciu czytnika wg kodu EAN?

 

Przypuśmy mam towar, niechaj będzie to akumulator Bosch. Jego kod to S04004, w nazwie mam Bosch S4 60Ah/540A, kod EAN mam sczytany z etykiety.

 

Zamiast wyszukiwać daną pozycję wystarczyłby skan czytnikiem po kodzie. Chyba, że tak się da tylko coś mamy źle ustawione :)

 

Fajnie jakby była możliwość jeszcze drukowania stanu towarów:

1- jednocześnie z dwiema cenami, ceną zakupu i ustawioną ceną sprzedaży.

2- z cenami sprzedaży, czyli typowy cennik swoich towarów (towarów znajdujących się na stanie, nie wszystkich)

 

I jeszcze jedno, w kartotece towarów jest coś takiego jak Grupa. Przypuśćmy tworzę grupę Akumulatory samochodowe. Fajnie by było np przy dodawaniu pozycji na fakturze żeby była możliwość wybrania tejże grupy i w niej szukania danego towaru. Mam już 150 różnych pozycji w magazynie i na pewno byłoby nam łatwiej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jakby przy akcji promocyjnej SMS można było pominąć zdublowane numery, bo tak jak ktos ma 5 samochodów to później dostaje 5 SMSow z akcja promocyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodzi o zamianę numeru VIN na nr rejestracyjny.

 

Postulowałem to niemal zaraz po wprowadzeniu usługi powiadomienia SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie poprawkowe autobusu, gdy robię badanie poprawkowe to data następnego badania wyskakuje za rok a jak robię datę krótsza niż na pół roku ( do daty pierwszego badania ) to podświetla na czerwono że jest błąd, ale przechodzi.

Więc było by dobrze to poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Widzę, że nadal program nie może sam ustalać terminu następnego badania automatycznie

(na 2 lata, dopełnienie, autobus itp.), w czym jest problem drogi Norcomie?

pracowałem wcześniej na Patronacie i z tym nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nawet lepiej by było, by program z automatu nie podawał żadnej daty a diagnosta za każdym razem powinien ją wpisać z rozwijanego menu. Automatycznie wypełniające się rubryki bywają źródłem błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mamy zrobione - już od długiego czasu ...

Tyle, że rubrykę wypełniamy domyślnym wpisem "+12 miesięcy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.