Skocz do zawartości

Propozycje zmian w systemie STACJA.SQL


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie jemu to odpowiada. Bo Ty dajesz okrągły rok, a inny kolega daje rok minus jeden dzień, a jeszcze inny kolega patrzy w kalendarz na dni wolne i jest gotów dać rok plus dwa dni nawet. Więc nie każdemu jest to na rękę. Poza tym nie każdy pojazd ma termin roczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, ale jak z automatu wszędzie ten rok (taki czy inny) wstawia, to już mniej fajnie. Grupa OBT w których wyznaczony termin będzie inny niż rok nie jest aż tak mała przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego chcesz żeby to wyłączyć?

Dlatego, że ok. 95% pojazdów ma taki termin OBT a jak się trafi pojazd z pozostałych 5% to trzeba pamiętać o zmianie terminu. Gdy rubryka nie wypełni się automatycznie to zmusza to do myślenia i jest mniejsza szansa popełnienia błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że ok. 95% pojazdów ma taki termin OBT a jak się trafi pojazd z pozostałych 5% to trzeba pamiętać o zmianie terminu

Masz poniekąd trochę racji,ja na początku robiłem ten błąd w programie ,że nie zmieniałem terminu np. na dwa lata ,ale w dowodzie wpisywałem prawidłowy termin,a potem jest opcja "korekta" i trzeba poprawić.

Szkoda tylko że program nie rozróżnia okresów dla ciągników,motorowerów i przyczep rolniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku robiłem ten błąd w programie ,że nie zmieniałem terminu np. na dwa lata ,ale w dowodzie wpisywałem prawidłowy termin,a potem jest opcja "korekta" i trzeba poprawić.

Właśnie o to chodzi, że trzeba się pilnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie inne. Jeszcze do niedawna po z czytaniu danych z dowodu i pobrania z cepa w programie były widoczne dane z adnotacji oraz w cepie czy pojazd ma wpisany hak lub gaz, teraz tego nie ma. Akurat to było dobre w przypadku wykonywania badania na pokwitowanie z policji. Było wiadomo czy hak lub gaz jest wpisany w dowód czy nie. Można to jakoś przywrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do tego SKP nie mogą mieć dostępu

Skoro fizycznie diagnosta dostaje DR do ręki to z automatu ma dostęp do tych danych, co niby ma zmienić brak danych osobowych w danych pobieranych z CEPiK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to zmieni, że danych osobowych nie zobaczy diagnosta nie mający tego dowodu w ręce. Mógłby się znaleźć taki typ co to by samochody sąsiadów sprawdzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam pytanie. Czy w wersji SQL 4.7627 dzisiaj weszła aktualizacja w zakładce "zestawienia raporty", opcja "raportu pojazdów z grupy vw, spaliny" ma na razie być nie aktywna jeżeli chodzi o określenie zakresu czasowego raportu? Pytam bo być może ja mam po aktualizacji jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yatsek napisał:

Mam pytanie. Czy w wersji SQL 4.7627 ...

 

 U mnie też to nie działa  więc chyba jest nie aktywna u wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym przerwał dzisiaj kilka badań. No przerwał jak przerwał ale kursor kilka razy na to pole niefortunnie najechał.

Po mojemu pierwszy od lewej powinien być kafelek znakowany na zielono, a następnie te dwa czerwone. A tak wyszło, że zielone jest upchnięte między czerwone.

Mowa o kafelkach [STOP Przerwij]   [  V OK  ]   [ X Anuluj]

Proponuję zmienić układ na taki: [  V OK  ]   [STOP Przerwij]   [ X Anuluj]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2018 o 17:50, Paprock napisał:

A ja bym przerwał dzisiaj kilka badań.

Nic byś nie przerwał. Po naciśnięciu musisz jeszcze podać powód przerwania i zatwierdzić, więc "przypadkiem" się nie da... chociaż podobno teściowa jak obierała ziemniaki, to przypadkiem poślizgnęła się na obierce i upadła prosto na nóż, i tak 16-ście razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w programie przy najechaniu kursorem na OK pokazywało różnicę w przejechanych kilometrach od ostatniego wpisu w CEP-e. Teraz tego nie ma ;/ Czy jest opcja powrócenia tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoją prośbę o rozwiązanie kwestii "gubienia" kolejności kolumn w rejestrze BTP. Każdy użytkownik ustawia po swojemu, a notorycznie program przywraca do punktu wyjścia. Ma to miejsce nie tylko po każdej aktualizacji programu do nowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, laptop napisał:

Ponawiam swoją prośbę o rozwiązanie kwestii "gubienia" kolejności kolumn w rejestrze BTP

Też m,nie to denerwuje, zwłaszcza rubryka Właściciel, wszyscy maja pustą a powraca jak bumerang pomimo wielokrotnego odznaczenia jej aby się nie wyświetlała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi ta właśnie rubryka bardzo mnie irytuje, choć wyłączam znacznie więcej. Przyłączy się ktoś do "apelu" w tej sprawie? ?

IVVO po włączeniu RODO nie utraciłeś nr tel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gigantowi wartemu bilion dolarów zdarza się po aktualizacjach ustawienia domyślne użytkownikom poprzywracać. ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎01 o 16:05, Skobel napisał:

Tak , to ja też mam.Wcześniej pokazywało ilość km z CEP-a .

Mi nie pokazywało jeżeli nie był u mnie rok wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno pokazywać stan licznika na ostatnim przeglądzie w danych ściągniętych z CEP-a.

U mnie tak pokazuje. Nie ma znaczenia czy był czy nie. I tak jeszcze za wcześniej na "bycie rok wcześniej", no chyba, iż wracają na ponowne sprawdzenie usterek. Ale wtedy aż razi "czerwonym po oczach" :hihi:

Gdyby jednak było coś  nie tak ... to w każdej chwili "jednym kliknięciem" mogę porównać z "historia....gov."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.