Skocz do zawartości

Jakią wpisać markę ?


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszym mam terenówkę Opel Monterey napisy na tylnej klapie znaczek opla na atrapie a w Brefie ISUZU :?:

Na tabliczce znaminowej na górze Isuzu na dole Opel jak to wpisać w zaświadczenie ( Isuzu/Opel)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobna sytuacja Honda Concerto i Rover jakiś tam (zapomniałem :oops: ). Jeśli są znaczki Hondy to pisze Honda jeśli Rovera to Rover, podobnie jest w innych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tabliczce znaminowej na górze Isuzu na dole Opel jak to wpisać w zaświadczenie ( Isuzu/Opel)?

 

Tabliczka jest święta. Nadał ją producent. Tylko jeśli jest tak jak mówisz, czyli na tej samej tabliczce jest i opel i isuzu to spróbowaółbym jeszcze z rozkodowaniem VIN w pozycji producenta.

 

Przedewszystkim skontaktowałbym się z dealerem opla i isuzu.

 

Odczytał numer VIN.

 

Skorzystał z materiałów pomocniczych czyli dotychczasowych dowodów rejestracyjnych i kart pojazdu zagranicznych.

 

Wiem, że citroen C1 ma zamontowany silnik od Toyoty bo powstał w korporacji, ale marka to citroen.

 

Spewnością można wpisać tylko 1 markę. Jeśli w brieff było to Isuzu to może jest to Isuzu, chociaż z pierwszego zdania wynika jasno, że jest to opel monterey.

 

Doradzam ci kontakt z dealerem opla (najlepiej diagnostami) i później trzeba to mądrze napisać po konsultacji z osobą nadzorującą SKP by ta uzgodniła to z kier rejestracji ponieważ będzie niezgodność między brieff a badanierm technicznym.

 

Nieangażowałbym do tej sprawy rzeczoznawcy, bo to diagnosta decyduje. Z ciekawości a klient twiedzi że kupił opla czy isuzu?

 

Tym znaczkiem na klapie to bym się nie przejmował, gorzej, że na tabliczce jest wpisanych 2 producentów. O ile się nie mylę w nowym dzienniku o homologacjach przedostatni załącznik to wzór tabliczki znamionowej.

 

Myślę że warto tam zajżeć ponieważ jak napisałeś na tabliczce opel jest w innym miejscu niż izuzu. Sprawdziłbym w którym miejscu widnieje producent na tabliczce i który z producentów jest tam wbity.

 

Biorąc pod uwagę, że producent występuje na górze tabliczki a w Twoim przypadku ISUZU jest u góry ja stawiałbym, że jest to ISUZU. Ale nie chce nic sugerować Ty podejmujesz decyzje.

5ae1a2831b79e_tabliczkaznamionowa.thumb.jpg.984f84cc6dd2dc814e4d5696b0744429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, powoli --

 

W polskich dowodach wpisywan jest Marka a nie producent - tu jest chyba w miarę oczywiste kto jest producentem a jak marka.

 

Producent - isuzu

Marka - Opel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzU2003_227_2250

 

DOKUMENT IDENTYFIKACYJNY POJAZDU*)

- zarejestrowanego po raz pierwszy za granica

- nowego pojazdu nowego typu wyprodukowanego lub importowanego w ilosci jednej

sztuki rocznie

Załacznik do zaswiadczenia o przeprowadzonym badaniu

technicznym pojazdu

nr ...... z dnia .............

1. Numer rejestracyjny pojazdu .........................................

2. Kraj poprzedniej rejestracji ........................................

3. Kraj producenta .....................................................

4. Numer identyfikacyjny pojazdu (numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub

ramy) ..................................................................

5. Numer silnika .... (nie) istnieje mo_liwosc odczytania*)..............

6. Marka pojazdu .......................................................

7. Model pojazdu .......................................................

8. Typ pojazdu: wariant/wersja1) .................../ ...................

9. Rodzaj pojazdu ......................................................

 

oraz

 

Dziennik Ustaw Nr 211, poz. 2247 z 2004 r.

 

załącznik nr 1

§ 11

 

4) w rubryce przy kodzie D - wpisuje się:

a) za kodem D.1 - dane określone jako marka pojazdu,

b) za kodem D.2 - dane określone jako typ pojazdu oraz dane określone jako:

- wariant w ramach typu pojazdu, jeżeli występuje w wyciągu ze świadectwa homologacji albo odpisie decyzji zwalniającej pojazd z homologacji,

- wersja w ramach typu pojazdu, jeżeli występuje w wyciągu ze świadectwa homologacji albo odpisie decyzji zwalniającej pojazd z homologacji,

c) za kodem D.3 - dane określone jako model (nazwa handlowa) pojazdu;

 

czyli wpisujemy MARKE POJAZDU - ale jaką :P wracamy do punktu wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dodatkowych informacji: po wpisaniu w program rozkodowuje go jako Isuzu Troper na pierwszej stronie brefu ma wpisane Isuzu (J) a na ostatniej Adam OPEL GMBH Ruselchaim i data wyjścia z fabryki i nie wiem czy (J) Japonia czy Niemcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma tu zagadki. Należy zauważyć podstawową różnicę pomiędzy polskimi a niemieckimi dokumentami: niemcy w brief wpisują PRODUCENTA, a w naszych dokumentach wpisujemy MARKĘ.

Na tabliczce znaminowej oczywiście jest PRODUCENT i producentem w/w opla jest ISUZU, producentem DODGE jest Chrysler a producentem LANC'I jest FIAT.

Tak więc bezwzględnie w Twoim przypadku wpisujemy MARKĘ czyli OPEL i oczywiście bardziej istotne są oznaczenia MARKI na samochodzie ponieważ teoretycznie w VIN marka może nie zostać zakodowana.

 

Taki mamy system rejestracji w Polsce i tyle !!!! Wpisujemy MARKĘ-MODEL-TYP a nie producenta.

 

Teraz żeby było śmiesznej i dla odmiany w DIP mamy pole "kraj producenta" i tu nie mam 100% pewności ale chyba należałoby skorzystać z pierwszego członku VIN i taki kraj wpisać. Może być z tym śmiesznie :) bo np. Ford Mondeo wg VIN byłoby Niemcy a produkowany jest w Belgii, ale już Fiesta z I połowy lat 90 będzie miała VIN Hiszpański.

Albo też skoro na tabliczce znamionowej jest literkami wypisany producent (w tym wypadku ISUZU) a ISUZU powszechnie uznawany jest za producenta JAPONSKIEGO to zostać przy tym.

Ja w każdym razie dla wszystkich europejskich fordów piszę NIEMCY bo to jest kraj producenta w moim mniemaniu i ignoruję fakt ze krajem produkcji jest Belgią czy Hiszpania. Tu mała uwaga w NORCOM jest błąd bo pole oznaczone na DIP "Kraj producenta" w NORCOM ma nazwę "Kraj produkcji"

 

Z tym, że o ile MARKA jest istotna w procesie rejestracji o tyle kraj producenta znacząco mniej.

 

Podsumowując:

1. Nie można przepisywać dokładnie brief bo jest w nim, co innego niż powinno być w polskim dowodzie.

2. Należy odróżniać pojęcie MARKA od pojęcia PRODUCENT i ewentualnie upewnić się, że WK tez odróżnia te pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka jest święta. Nadał ją producent.

mam co do tego coraz większe wątpliwości ostatni 3 Laguny mniały 2 pozycje(masa zestawu) "0000" i wpisuję w DPI XXX a w uwagach że pojazd( Renault laguna 2.0) nie może ciągnąć przyczep. papier przyjmie wszystko ale ile ludzie to wytrzymają?

Podsumowując:

1. Nie można przepisywać dokładnie brief bo jest w nim, co innego niż powinno być w polskim dowodzie.

2. Należy odróżniać pojęcie MARKA od pojęcia PRODUCENT i ewentualnie upewnić się, że WK tez odróżnia te pojęcia.

Jak na razie twoja opinia przekonuje mnie najbardziej ale poproszę jeszcze o kilka komentarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tabliczek tez mam kilka rewelacji :)

Na początek - "XXX" czy "------" na tabliczce oznacza jedynie ze czegoś nie ustalono, gdyby było "0" to już coś znaczy.

 

Poza tym na tabliczce jest PRODUCENT a nie MARKA

 

[ Dodano: Nie Gru 18, 2005 2:56 pm ]

Zapomniałem dodać marka może pozostać nie ustalona - np. PPUH Samniemyty@&kompany produkuje przyczepki pod marką- ZOFIA, ale rówie dobrze może tej przyczepce nie nadać marki. Więc producentem będzie jak wyzej ale marki nie ma :) i do dip nie wpiszemy marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Jeśli kogoś interesuje wynik to informuje; pojazd został zarejestrowany jako UWAGA Isuzu Monterey ponieważ po rozkodowaniu vinu wychodzi Isuzu moja rada konsultować z WK i robic tak jak ustalicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.