Skocz do zawartości

Turyści


aboz

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam u Was sytuacja z turystami po 13.11.? U mnie jak na razie jeden i zanim zapłacił, zawinął DR i uciekł. Szkoda, że powiedziałem o nowym CEPiK-u, bo miałbym ciekawostkę. Pojazd nie przeszedł OBT za spaliny. W Patronacie widać jak na dłoni ostatnie BT, bo wyrzuca je w oknie z danymi i od razu wiadomo, że turysta. I jeszcze jedna ciekawostka. Myślałem, że CEPiK poda tylko kody usterek, a tu zaskoczenie, bo są z pełnymi opisami (ale to może sam program wywala po sczytaniu kodów). Dla mnie gra gitara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że CEPiK poda tylko kody usterek, a tu zaskoczenie, bo są z pełnymi opisami

 

Mam tak samo, nawet w dwóch pozycjach te same kody z opisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziś miałem turystę, ale wyszło przez "nad czujność" :) - ktoś kto nie robił do tej pory negatów zrobił negat wyznaczając termin badania za 14 dni ! (do tego ograniczenie prędkości do 50 km/h - przy negacie za UI) klient był u mnie w tamtym roku i po dodaniu 14 dni wyszla rozbieżność z cep +1 jeden dzień dla TNBT - tu mnie coś tknęło - gość miał PC - bo niezgodność danych - do tego w samochodzie zaświadczenie z negata, ale bał się wrócić na tamtą pocz... stację ;)

 

Takie badanie CEP wywala jako pozytyw gdzie data badania i termin następnego - ja widziałem jako rozbieżne (rok + jeden dzień) tak akurat wychodziło w tym konkretnym przypadku - a wydanie PC "przykryło" negata - chyba, że tamta stacja nie zrobiła jeszcze wysyłki ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobił negat wyznaczając termin badania za 14 dni !
gdzieś tak pomiędzy 13 a 15 listopada,podczas dawania wyniku N z badania program z automatu wrzucał termin ważności badania na14 dni,później po kolejnej aktualizacji wszystko wróciło do normy,czyli bez terminu. SKP PRO.Tak nawiązujuąc do tych badań negatywnych,uważam że łaskawca mógłby wydłużyc ten termin do dni 30,było by więcej odwarznych do dawania negatów IMHO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd nie przeszedł OBT za spaliny.

Najlepsze jest to, że przez całą moją historię motoryzacyjną nie widziałem diagnosty aby badał spaliny - a przyznam, że co roku jeżdżę na inną stację. Tak z miesiąc temu byłem na pewnej stacji i chciałem aby było sprawdzenie spalin - to usłyszałem stwierdzenie "my takiego sprzętu nie mamy, jedź Pan na inną stacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedem minut po N był u mnie
To jesteś lepszy niż ja - u mnie był po 8 minutach i dodatkowo czekał w kolejce prawie godzinę. A czas sprawdziłem jak przyszedł sie zapytać czy zdążę zrobić mu BT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie te 14 dni

gdzieś tak pomiędzy 13 a 15 listopada,podczas dawania wyniku N z badania program z automatu wrzucał termin ważności badania na14 dni,później po kolejnej aktualizacji wszystko wróciło do normy,czyli bez terminu. SKP PRO.
Myślę, że to problem oprogramowania był, a nie przepisów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do turystyki, kiedyś przyjechało takie coś na obt, nie ma żadnych cech identyfikacyjnych poza tablicą rej. natomiast w DR przyczepa rolnicza.

20140808_123011.thumb.jpg.e33f84ad57488f3eef40edee58384f21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.