Skocz do zawartości

Akcja "światła"


markes30

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie jest ogólnopolska akcja "światła". Spalone żarówki, źle ustawione (oślepiające) światła, "angliki" i USA. Również na nas "szyją buty" - uważajcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas "koledzy" z drogówki słabo pod tym względem, a chyba dla nich to powinno być priorytetem, jak w czasie zatrzymania do kontroli nie "widzi" kierującego i w ogóle wnętrza pojazdu - bezpieczeństwo nawet w takich sytuacjach powinno być na pierwszym planie.

 

A później klient zdziwiony, że diagnosta się czepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj miałem 2 samochody z zabranymi DR za brak świateł, akcja słuszna:

https://moto.wp.pl/policja-ma-w-radiowozach-nowy-sprzet-lepiej-sie-przyjrzec-wyposazeniu-swojego-auta-6193292838725249a

 

nie przyuważyłem takiego tematu i założyłem nowy ale w tym przypadku moderator zrobił co do niego należy, chwała mu za to, "ino" dlaczego w innych przypadkach tak nie postępuje? bo nie jest w stanie tego paplania ogarnąć, szkoda. :hah:

 

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 01-12-2017, 21:42 ]

nie jest w stanie tego paplania ogarnąć

potwierdzam

 

w listopadzie napaplane zostało 4352 posty, co stanowi prawie sume z 3 poprzednich miesięcy (1377+1355+1709)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zagwarantuje, że podczas

Mundurowi w czasie kontroli drogowej będą mogli sprawdzić, czy światła są ustawione prawidłowo i czy elementy świetlne mają właściwie natężenie.

powierzchnia kontrolna była prawidłowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnia kontrolna była prawidłowa ?

 

O tym samym pomyślałem :lol:

Nam tu na odbiorach sprawdzają płaskość ławy pomiarowej jakieś mm/m nie może przekroczyć, a tu na asfalcie, kostce, poboczu czy gdzie tam bądź sprawdzą i powiedzą że jest źle i jeszcze DR zabiorą :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu bardziej pytanie, czy też swoista ankieta do Was Koledzy Diagności.

Ile mieliście takich przypadków, że DR wg Waszej oceny na SKP został zatrzymany bezpodstawnie i co wtedy zrobiliście?

 

Poza tym pamiętajcie, że przepis mówi, że Policjant zatrzyma nam DR w razie uzasadnionego podejrzenia jakiejś usterki, a nie jej obiektywnego stwierdzenia - a to różnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że DR wg Waszej oceny na SKP został zatrzymany bezpodstawnie i co wtedy zrobiliście?

 

Kolega miał kiedyś właśnie jawny taki przypadek. Zatrzymany DR w autobusie za "pojedyńcze" szyby przez ITD. Autobus to Solaris jedne szyby miał zespolone a jedne pojedyńcze (te które były uchylne u góry). Pan ispspektor podczas kontroli stwierdził że brakuje jednej szyby :razz: i zabrał DR. Autobus pojawił się na SKP z "technicznym" z MZK z pytaniem o co kaman ? i co z tym zrobić.

Skończyło się na piśmie z Solarisa że mają homologację na pojedyńcze i podwójne szyby i takie właśnie stosują w autobusach. No ale badanie za 2 dychy trzeba było wklepać bo WK pisma nie "łyknie" tylko zaświadczenie z SKP musi być że ustała przyczyna :evil:

Bo Pan Ispektor miał podejrzenie i co mu zrobisz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z ławami, wymiarami stanowiska i jego równością - akcja jak najbardziej na +.

Wiadomo, że w warunkach drogowych o badaniu nie ma mowy, ale prostą kontrole można spokojnie przeprowadzić - dokładność wystarczająca by odsiać uszkodzone (oberwane) reflektory, odbłyśniki, matowe klosze, czy wreszcie "angliki" nie wspominając oczywiście o zwykłych przepalonych żarówkach. Kierowcy zrobili się na polu przepalonych żarówek bardzo leniwi - wielu z automatu zasłania się trudnością wymiany, co jak pokazuje praktyka wcale takie trudne nie jest, ale to wymaga chęci i czasami zaglądnięcia do instrukcji obsługi, ale cóż jak nie ma kija to nie ma rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jak pokazuje praktyka wcale takie trudne nie jest, ale to wymaga chęci i czasami zaglądnięcia do instrukcji obsługi,

Dokładnie,

elektromechanik powinien umieć wymienić żarówki we wszystkich pojazdach,

właściciel-kierowca przynajmniej w swoim ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panie skąd ja mam wiedzieć gdzie w moim aucie są numery - nie sprawdzałem..."

"Żarówki - niech se Policjant wymieni jak taki mądry..."

"Trójkąt, na pewno mam - handlarz mówił, że jest - szukaj sobie Pan, jak PAN musi go widzieć.."

 

itp. itd. etc. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakiej akcji tu mowa??? To powinna być normalna czynność policji drogowej każdego dnia, a patrol który nie reaguje na mijającą go "choinkę" powinien być dyscyplinarnie zwolniony z pracy za nie wykonywanie należycie swoich obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Już dawno to zauważyłem, że światła mijania w technologii LED gorzej oświetlają drogę od lamp halogenowych. Na początku myślałem, że kolejne generacje lamp LED będą doskonalsza, ale po co produkować coś lepszego jak norma jest spełniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, danielg539 napisał:

technologii LED

Powiem więcej - zimową porą przy opadzie śniegu lub marznącego deszczu klosze lamp są całkowicie zalepione opadem, jednak halogeny czy  ksenony radzą sobie z taką aurą.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylnymi lampami jest podobnie a nawet jeszcze gorzej, bo już po kilkunastu minutach jazdy potrafią być niewidoczne.

Był pomysł aby robić podgrzewane szkiełka w tylnych lampach ale nie wiem jak to jest w praktyce w nowych pojazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.