Skocz do zawartości

Nabicie numeru a CEPIK 2,0


Karlik10

Rekomendowane odpowiedzi

Opłatę można pobrać lub jej nie pobierać, co jakby nie wpływa na zainteresowanie centalnej bazy nabijanym numerem na stacji.

O nadaniu nowego numeru CEPA powiadomi WK już po zakończeniu tej całęj akcji. I też zaiste pobierze opłaty. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , skomplikowało się trochę

 

1. nie mogę wykreślić wyniku badania musi zostać albo P albo N

 

Z dwojga złego zostawiam P

 

2. Klient chce jeszcze okresowe , CEP nie zna oczywiście nowego numeru i wydaje komunikat że nie ma takiego samochodu w bazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nadaniu nowego numeru CEPA powiadomi WK już po zakończeniu tej całęj akcji.

Niestety,,,

 

[ Dodano: 02-12-2017, 09:52 ]

Opłatę można pobrać lub jej nie pobierać,

Bardziej chodziło mi o to, czy się powinno pobrać, nie czy można,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty nie pobrałem ::hey

 

[ Dodano: 02-12-2017, 10:03 ]

O nadaniu nowego numeru CEPA powiadomi WK już po zakończeniu tej całęj akcji.

 

Czyli okresowego teraz zrobić nie mogę :cry:

 

Ps. Pracuję na programie DMS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty nie pobrałem

 

Wg wytycznych OE pobiera się za każdy wpis do rejestru, w tym przypadku również.

 

Czyli okresowego teraz zrobić nie mogę

 

Wyślij klienta do WK po PC i wtedy OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg wytycznych OE pobiera się za każdy wpis do rejestru, w tym przypadku również

- No w związku z jakże ułatwiającym życiem cepikiem tworzą się nowe terminy, nowe teorie. Przepis dopominający się sprawozdania krzyczy o przeprowadzonych badaniach; "liczbę opłat pobranych za przeprowadzenie badania technicznego". Tu się głosi, że za wpis do rejestru. W pierwszych dniach po trzynastym listopada mój program Opłatę Ewidencyjną od każdej pozycji z tabeli opłat pobierał. Na dzisiaj zaprzestał. Formalnie kino! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyczy o przeprowadzonych badaniach

Dokładnie,

i dlatego o to pytam, bo inne czynności to nie badanie,

z kolei Hak to powinno być badanie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kombinuję sobie

 

No ja też tak kombinuję sobie , wyłączyć połączenie VPN , zrobić to okresowe z nowym numerem nadwozia w trybie awaryjnym a potem spróbować przesłać do CEPA

 

Co myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej, że to badanie nie podlega wysyłce

 

Pisałeś , że nabicie numeru nie podlega wysyłce , ale po nabiciu klient chce okresowe z tym nowym nabitym numerem a CEP się buntuje , kombinuję jak to obejść i zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jak jest i raczej trudno będzie ułatwić kilentowską zachciajkę.

Niestety, ale zełówy do WK powinien zedrzeć. Tam przedstwić zaświadczenie o zrealizowanej decyzji czyli nabitym numerze i wystąpić o PC celem wykonania okresowego badania z wynikiem [P]. Inaczej, to jakby nie patrzył, to w takim stanie konflikt numerów identyfikacyjnych zawsze wypatrzy. A tak w nowiuśkim PC nowa cecha identyfikacujna się znajdzie i wszystko zakończy się wynikiem [P] na SKP.

 

Trochę kołomyja, ale może ktoś coś bardziej rozsądnego powie. Dla klienta to na bank kołomyja! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest jak jest i raczej trudno będzie ułatwić kilentowską zachciajkę.
ale może ktoś coś bardziej rozsądnego powie

To nie koncert życzeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo nie widzę w tym niczego nadzwyczajnego (ani konieczności wysyłania klienta do WK po czerwone blachy). Oczywiście zakładam, że nabicie i okresowe będzie wykonane "łącznie" - analogicznie do zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po mojemu zakres badania po zmianach jakby sam w sobie zakłada konflikt danych, w dodatku tylko technicznych danych.

Tu zachodzi całkowita zmiana głównej cechy identyfikacyjnej pojazdu i nie bardzo umiem powiązać inne czynności z badaniem okresowym jeżeli o pozytywny wynik tego ostatniego się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani konieczności wysyłania klienta do WK po czerwone blachy

A czemu od razu "czerwone blachy"? Nie wystarczy nowe PC pod te same nr.rej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.