Skocz do zawartości

Nabicie numeru a CEPIK 2,0


Karlik10

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, kuba19787 napisał:

Mam decyzję na nabicie nr i teraz wypisuje dodatkowe w innych czynnościach ale pojazd tez nie ma badania technicznego to wypisujecie okresowe wiadomo że w cepik nie będzie to w trybie awaryjnym.

 

Wykonałbym to, co mówi decyzja, a więc nabił nową cechę identyfikacyjną traktując to jako [inne czynności].

Następnie wykonałbym [okresowe], oczywiście jeżeli klient wnioskuje o nie, bo równie dobrze może pojechać sobie na inną stację. 

Centralną Ewidencją bym się nie martwił, bo wcześniej, czy później, to i tak ten pojazd się w niej pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem tak dużo razy :P. Czasami przyjedzie pojazd 3 letni albo roczna ciężarówka i też ma np. pomyloną w nr. VIN jedną literkę. Zawsze poprawiam na takie jak ma być i wysyłam do cepika bez żadnego problemu.

W przypadku nabicia po wczytaniu danych pojazdu będzie numer 17 znakowy VIN, wystarczy w jego miejscu wpisać nowy nadany numer i z takim wydrukować zaświadczenie z badania. Było kilka przypadków że diagnosta zapomniał zmienić ten numer i wtedy WK wysyłało klienta na stację żeby poprawić i wpisać nowy nabity numer bo z starym na zaświadczeniu nie chcieli drukować nowego dowodu.

Możliwe, że jest to zależne od WK, dlatego polecam najpierw zadzwonić do WK i zapytać jak to dokładnie zrobić. Ale zmienić numer VIN w badaniu (w SKP PRO) idzie bez żadnego problemu.

Edytowane przez Logen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Logen napisał:

(w SKP PRO)

Dlatego zawsze mówiłem, że wszystkie programy mają plusy i minusy i wystarczyłoby stworzyć jeden wspólny z samych plusów.

W patronacie nie wyślesz po nabiciu numeru badania do cepa, dopóki WK go nie wprowadzi ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem. To stwierdzenie: 

 

13 minut temu, Logen napisał:

Czasami przyjedzie pojazd 3 letni albo roczna ciężarówka i też ma np. pomyloną w nr. VIN jedną literkę. Zawsze poprawiam na takie jak ma być i wysyłam do cepika bez żadnego problemu.

 

 

ma związek z tym:

 

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru.

 

czy pozostaje bez związku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek jest taki że w cepiku jest wpisany Jakiś VIN, natomiast aktualnie na pojeździe jest inny, w pierwszym przypadku jest to zazwyczaj różnica jednego znaku, w drugim już jest większa bo numer jest całkowicie inny ale podczas badania nie ma żadnego problemu żeby wpisać poprawny, taki umieścić na zaświadczeniu a badanie wysłać do cepa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Logen napisał:

podczas badania nie ma żadnego problemu żeby wpisać poprawny, taki umieścić na zaświadczeniu a badanie wysłać do cepa.

oczywiście z odpowiednim wynikiem

35 minut temu, Paprock napisał:

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Logen napisał:

w cepiku jest wpisany Jakiś VIN, natomiast aktualnie na pojeździe jest inny,

To skąd się wziął w cepiku inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, JANUSZ60 napisał:

Nawet jeśli był to Janusz, to jet jeszcze DR, w który trzeba to sprostować, a Ty tak po prostu to zmieniasz ?

Czasami dyskusja z wami mija się z jakimkolwiek celem. Podobnie mam na stacji z niektórymi diagnostami, możesz gadać jak do ściany albo tak jak do pana na zdjęciu wyżej.

Nie wiem jak ty ale ja jeszcze nie widziałem żeby dane z cepika różniły się z tymi z dowodu. Jest zły vin w dowodzie to i jest zły vin w cepiku. Na badaniu negatyw, ale na zaświadczeniu poprawny vin, inaczej mówiąc ZMIENIONY na poprawny !!! I tak zwyczajnie to sobie ZMIENIAM bo to że Janusz się pomylił i wpisał zły w WK nie znaczy że ja też będę wpisywał zły na zaświadczeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[quote post="261842" timestamp="1543564713" name="JANUSZ60"
W patronacie nie wyślesz po nabiciu numeru badania do cepa, dopóki WK go nie wprowadzi ,,,


Tak też i było w moim przypadku, nowy nr wprowadził do cepa WK, klient ma już PC

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącze podobny temat.Samochód sprowadzony przyjeżdża na PC na badanie okresowe,niestety nieczytelny VIN, więc wynik negatywny.Teraz pojawił sie ponownie z nabitym numerem i nową tabliczka w terminie 14 dni więc ponowne sprawdzenie usterek, ale z tym samym PC a więc numer VIN w PC oraz w CEPIK i numer nabity na pojeżdzie są inne.Co robicie w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania się to, co wyżej @biker100 na czerwono podmalował: 

6. 16 W przypadku stwierdzenia niezgodności numeru VIN albo numeru nadwozia, podwozia lub ramy umieszczonych w pojeździe oraz na tabliczce znamionowej pojazdu z danymi zawartymi w dokumencie, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 1 lit. a, uprawniony diagnosta wydaje zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu z wynikiem negatywnym, wpisuje tę niezgodność do zaświadczenia o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu i do rejestru.

- no nie ma innej rady jak właściwe cechy identyfikacyjne wstawić do dowodu rejestracyjnego/pozwolenia czasowego. Już mniejsza o to, czy dopiszą odręcznie adnotację, czy nowy dokument wystawią. Po mojemu to ma grać podczas identyfikacji, a jak nie gra, to punkt 6 patrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jednak klient w tym przypadku nie powinien cierpieć z powodu braku logiki w przepisach, przecież

24 minuty temu, Janusz S napisał:

 pojawił sie ponownie z nabitym numerem i nową tabliczka 

być może powinien z zaświadczeniem o nadaniu nowego nr i tz udać się do wk w celu 

 

17 minut temu, Paprock napisał:

Już mniejsza o to, czy dopiszą odręcznie adnotację, czy nowy dokument wystawią.

i dopiero wtedy na poprawkę N z badania pierwotnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cezary napisał:

być może powinien z zaświadczeniem o nadaniu nowego nr i tz udać się do wk

 

też mu tak powiedziałem,ale jutro zadzwonie jeszcze do WK i zapytam bo dziś było już za póżno

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od lokalnych ustaleń ze Starostwami - aby klient nie latał między SKP a Starostwem - dokąd WK nie zassał nowych danych to wszystko na czerwono 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Janusz S napisał:

Teraz pojawił sie ponownie z nabitym numerem i nową tabliczka w terminie 14 dni więc ponowne sprawdzenie usterek, ale z tym samym PC a więc numer VIN w PC oraz w CEPIK i numer nabity na pojeżdzie są inne.Co robicie w takim przypadku?

Masz zaświadczenie z nabicia numeru, znasz powód negatywa i jeszcze na siłę chcesz utrudniać sprawę ?

Wystarczy dać P i zostawić w trybie awaryjnym do czasu zalegalizowania nowego numeru przez WK,,,

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2019 o 09:22, JANUSZ60 napisał:

Masz zaświadczenie z nabicia numeru, znasz powód negatywa i jeszcze na siłę chcesz utrudniać sprawę ?

Wystarczy dać P i zostawić w trybie awaryjnym do czasu zalegalizowania nowego numeru przez WK,,,

 

Nie za bardzo rozumiem na czym miałoby polegać utrudnianie sprawy w tym przypadku bo chyba nie na telefonie do WK  celem oszczędzenia czasu klienta.

Poza tym skoro wykonuję badanie to nie wiem dlaczego mam je zostawic w trybie awaryjnym jeśli  tryb ten jest przewidziany tylko w okreslonych przypadkach.

 

A co do tematu to klient udał sie do WK celem wpisu w PC właściwego numeru nadwozia i dopiero potem BT

 Informacje o takiej konieczności uzyskałem telefonicznie z WK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Janusz S napisał:

Nie za bardzo rozumiem na czym miałoby polegać utrudnianie sprawy w tym przypadku bo chyba nie na telefonie do WK  celem oszczędzenia czasu klienta.

 

1 godzinę temu, Janusz S napisał:

Informacje o takiej konieczności uzyskałem telefonicznie z WK

Normalnie cyrk panie - jakby to napisal najlepszy kolega czachy.... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.